Skocz do zawartości

Odpływ liniowy


ewamariusz

Recommended Posts

Napisano
Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami.
Czy tak będzie dobrze:
1- folia
2- styropian
3- folia
4- podłogówka
5- wylewka
6- folia w płynie łącznie ze ścianami prysznica
7- płytki

8 - jak zrobić spadek do odpływu żeby nie powstał za duży "próg" po położeniu płytek


czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam
Napisano
Robi się tak jak napisałeś na końcu, czyli zostawia się miejsce nie zalane i płytkarz sobie ustawi odpływ i wyprowadzi spadki.Takie rozwiązanie nie wyklucza ogrzewanie podłogowego, część rurek jest nie zalana.

U mnie posadzkarzom pięć razy tłumaczyłem że nie zalewamy pod prysznic, był położony styropian, oczywiście jak wszedłem na drugi dzień okazało się, iż ładnie wszystko na równo wylane. No to koniec z odpływem liniowym.
Ale przyszli kafelkarze i skuli całą posadzkę w miejscu prysznica, pomimo rurek OP, nic nie uszkodzili, ale stresa miałem dużego.

Podsumowując, proponuję ułożyć ogrzewanie podłogowe i nie wylewać w tym miejscu posadzki, płytkarze dadzą sobie radę

pozdrawiam
Napisano (edytowany)
Ja u siebie zainstalowałem odpływ drainline Tece z rusztem kątowym Platte z kompletem przyłączeń na etapie wylewek na OP.Potem podczas płytkowania dociąłem odpowiednio płytki.Okolice rynny odpływowej po wylewkach zaizolowałem dodatkowo folią w płynie. Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Cytat

Witam. A jakie zrobiłeś spadki, tylko przy samym odpływie, czy na całej powierzchni prysznica.
dzięki pozdrawiam



Jest to odpływ liniowy kątowy TECEdrain Platte znajdziesz go w cennikach do pobrania na http://www.tece.pl/

Spadek zrobiłem dwustronny po przekątnej ( płytkami ) 1% 1 cm na 1m - na całej powierzchni od obu ścian. Może nawet trochę za dużo woda spływa dość szybko rynna ładnie odbiera. Dziś zrobiłbym tak 0,5 - 0,8 cm.Pozdrawiam Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Napisano
Witam. Dzięki za odpowiedź, co do odpływu, to patrzyłem jak wygląda Twój narożny, muszę przyznać że ciekawie. W takim razie ja zrobię tak jak radzisz spadek około 0,5 do 0,8 cm.
jesłi ktoś ma jeszcze inne uwagi i rady co do montażu odpływu to bardzo proszę o wypowiedzi.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami
czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam


Miałem podobne dylematy przy wylewkach i montażu odpływu. Zgodnie z sugestiami płytkarza pozostawiłem w łazience nie wylaną część podłogi wraz z rurami podłogówki w miejscu, gdzie miały być kładzione płytki pod prysznicem. Dopier płytkarze wykonywali wylewki oraz izolacje.
Jeżeli chodzi o spływ, to ma on nachylenie 1-1,5% w jednym kierunku do odpływu. Nachylenie takie jest wystarczające dla odprowadzenia wody. Czy mniejsze nachylenie wystarczy? Trudno mi powiedzieć, w każdym razie u mnie jest dobrze icon_smile.gif
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Ja u siebie w małej łazience (około 5m2) w ogóle nie wylałem podłogi przy wylewkach bo w domu lałem anhydryt a anhydrytu nie chce w łazience. Ogrzewanie podłogowe mam ułożone, odpływ liniowy będę miał w wejściu do prysznica i wylewkę będę pewnie sam lał dbając o spadek 1-1,5% i to spokojnie wystarczy, to jest 1-1,5cm na szerokości 1m. Odpływ będzie na końcu spadku a później 1-1,5cm stopień nad drzwiami do prysznica by woda się nie przelewała. A później oczywiście folia w płynie z narożnikami pewnie Tytana.

Taki coś opisują tutaj
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/13259-sposob-montazu-odwodnienia-liniowego

Napisano
Cytat

Dzięki wszytskim za odzew i praktyczne porady,



.....uzupełnię: na podłodze kabiny mam mozaikę i fugę epoksydową- też pozdrawiam, życzę udanej kabinki.
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...