Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mlodzik

likwidacja szkod powybuchu

Recommended Posts

witam, jestem wlascicielem czesci blizniaczego domu.niestety droga polowa ulegla w piatek znacznemu zniszczeniu po wybuchu gazu , decyzja inspektora nadzoru czesc tego budynku ma zostac rozebrana .jestem pelen obaw o rzetelna wycene szkod a jutro ma przysc do mnie likwidator .zglosla sie do mnie firma brokerska z oferta powiezenia im posrednictwa miedzy ubezpieczycielem .Czy to oplacalne ?czy ktos kiedys mial doczynienia z brokerem przy negocjacjach ?na co powiniemem zwrocic uwage? dodam ze: mam powazne uszkodzenie scian bocznych przylegajacych do sasiada i pekniecia sciany dzielacej .wedlug mnie przy rozbiorce dojdzie do powazniejszych uszkodzen i kto to ma wykonac? dodam ze sasiad nie ma zadnego ubezpieczenia , inspekcja (to wedlog mnie byl jakis zart ) bez oznak profesjonalizmu stwiedzila ze mam ryse na scianie , dopiero po inspekcji w mojej obecnosci pan dojrzal cztero centymetowa szczeline w rogu pokoju przyleglego do sasiada co robic ? dziekuje za kazda nawet najmniejsza wskazowke lub podpowiedz .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, kupiłem działke i zdecydowałem się wybudować wymarzony dom. W warunkach zabudowy na MPZP jest jasno określone:

*elewacje frontowe budynków sytuowane od strony wjazdu na działkę;
      * kalenice budynków lokalizowanych na działkach przylegających do drogi 1KDL (czytaj na zalączonym obrazku drogi Gminnej), sytuować równolegle do drogi.
      *dachy budynków dwu lub wielospadowe....

Załączam obrazek z ustuowaniem Domu na działce i opisem:

https://zapodaj.net/79fb6361794cb.png.html

Oraz widok z góry na działke z portalu Geoportalu, żeby lepiej zrozumieć sytuacje:

https://zapodaj.net/eb08ed42482f9.png.html

Moja działka przylega do drogi 1KDL to bardzo ważne.

jak widać na powyzszym obrazku, wjazd nie znajduje sie bezposrednio przy drodze 1KDL lecz przy bocznej drodze prywatnej.

Chciałem wybudować Dom z dachem dwuspadowym z kalenicą równoległą do Drogi 1KDL(tak jak określają to WZ) i frontem również do drogi 1KDL pomimo,że mam wjazd od strony bocznej. Jednak budując dom z Kalenicą równoległą do Drogi 1KDL buduje Dom z frontem do niej a Front musi być usytuowany od wjazdu na działke, w moim przypadku jak widać na obrazku, z bocznej strony przy prywatnej drodze. Mam nadzieje, z udało mi się zrozumiale określić problem.

Mówiąc inaczej

Jak wybuduję Dom z dachem duwspoadowym i kalenicą równoleglą do Drogi 1KDL, front bedzie bokiem do wjazdu, Jak wybuduje dom z Frontem do wjazdu, kalenica nie bedzie równolegle do drogi 1KDL. Co w tej sytuacji zrobić. Przecież wolno mi wybudować dom z dachem dwuspadowym.

Jestem zielony w tych sprawach ale jak dla mnie wszystko sie wyklucza. Prosze o pomoc, z góry dziękuje.Witam, kupiłem działke i zdecydowałem się wybudować wymarzony dom. W warunkach zabudowy na MPZP jest jasno określone:

*elewacje frontowe budynków sytuowane od strony wjazdu na działkę;
      * kalenice budynków lokalizowanych na działkach przylegających do drogi 1KDL (czytaj na zalączonym obrazku drogi Gminnej), sytuować równolegle do drogi.
      *dachy budynków dwu lub wielospadowe....

Załączam obrazek z ustuowaniem Domu na działce i opisem:

https://zapodaj.net/79fb6361794cb.png.html

Oraz widok z góry na działke z portalu Geoportalu, żeby lepiej zrozumieć sytuacje:

https://zapodaj.net/eb08ed42482f9.png.html

Moja działka przylega do drogi 1KDL to bardzo ważne.

jak widać na powyzszym obrazku, wjazd nie znajduje sie bezposrednio przy drodze 1KDL lecz przy bocznej drodze prywatnej.

Chciałem wybudować Dom z dachem dwuspadowym z kalenicą równoległą do Drogi 1KDL(tak jak określają to WZ) i frontem również do drogi 1KDL pomimo,że mam wjazd od strony bocznej. Jednak budując dom z Kalenicą równoległą do Drogi 1KDL buduje Dom z frontem do niej a Front musi być usytuowany od wjazdu na działke, w moim przypadku jak widać na obrazku, z bocznej strony przy prywatnej drodze. Mam nadzieje, z udało mi się zrozumiale określić problem.

Mówiąc inaczej

Jak wybuduję Dom z dachem duwspoadowym i kalenicą równoleglą do Drogi 1KDL, front bedzie bokiem do wjazdu, Jak wybuduje dom z Frontem do wjazdu, kalenica nie bedzie równolegle do drogi 1KDL. Co w tej sytuacji zrobić. Przecież wolno mi wybudować dom z dachem dwuspadowym.

Jestem zielony w tych sprawach ale jak dla mnie wszystko sie wyklucza. Prosze o pomoc, z góry dziękuje.
    • Jak dawno było klejone? Jeśli wczoraj, to zdejmij płytki, oczyść z kleju i spróbuj kleić na klej nakładany pacą z drobniejszymi zębami i ciut(!!!) rzadszym klejem... A jak wcześniej, to można skuć płytki, skuć klej ze ściany z warstewką tynku i kleić jeszcze raz... nowe płytki, jeśli jeszcze je masz...   Albo powiesić tam obrazek i nie "widzieć" tego, no i nie pokazywać innym tego feleru palcami...
    • Gość Ekspert nie zrozumiał pytania
      Pytanie brzmi co teraz zrobić, a nie jak robić. Bardzo często "eksperci" nie odpowiadają na pytania ponieważ nie są ekspertami.
    • Układałem samodzielnie glazurę w łazience i pod koniec prac okazało się, że ostatniego rzędu nie udało się równo ułożyć, bo zabrakło miejsca na warstwę kleju. Przed ułożeniem sprawdzałem równość ściany, a podczas przyklejania stale kontrolowałem położenie płytek poziomnicą. Zaprawę klejową nakładałem pacą zębatą na ścianę, jaki więc popełniłem błąd i jak go naprawić?
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://m.budujemydom.pl/lazienka/25926-nie-udalo-mi-sie-rowno-ulozyc-plytek-na-scianie-w-lazience-co-robic
    • http://www.irini.pl/kategorie/baza_hotelowa na to jeszcze popatrzcie - wliczone śniadanie w cenę, knajpa na miejscu. Mi tam wsjo ryba - Mafii nie muszę brać...
  • Popularne tematy