Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Solidny

OGRODZENIA metalowe,drewniane- jak najszybciej,najlepiej, najtaniej?

Recommended Posts

Ogrodzenia metalowe są odporne na działanie temperatur i wilgoci ponieważ robione są ze stali lub z aluminium.To między innymi: siatka rozpięta na metalowych słupkach,przęsła (proste lub ozdobne) wykonane z płaskowników, kątowników albo z elementów kutych ustawionych pionowo i połączonych poziomymi prętami, często zakończone szpicami, które nie tylko zdobią, ale też mają utrudniać intruzom przekroczenie granicy działki.Łatwość pielęgnacji to podstawowa zaleta tych ogrodzeń. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów, a mimo to długo będą służyć zachowując nienaganny wizerunek.Rozmaitość dostępnych wzorów sprawia, że można dobrać najbardziej pasujące do naszych potrzeb.
Mniej chronią przed wzrokiem sąsiadów, jednak posadzone obok drzewa ,drzewka i krzewy dają podobny komfort co ogrodzenia drewniane ( najlepiej krzewy liściaste tworzące korony jak :irga pozioma,ligustr pospolity,pęcherznica kalinolistna, pięciornik krzewiasty, tawuła gęstokwiatowa i japońska,oraz krzewy liściaste o kolcach i cierniach:berberys Thunbergaberberys Juliankaragana syberyjska ognik szkarłatnypigwowiec pośredniróża pomarszczona i dzika oraz odmiany parkowe jak również Można też posadzić byliny, zwłaszcza zadarniające, które szybko się rozrastają i pokrywają powierzchnię gleby gęstym kobiercem. Najlepiej wybierać rośliny mało wymagające, które dobrze rosną nawet w mniej sprzyjających warunkach, na przykład: aster gawędka, barwinek pospolity, bergenia sercolistna, bluszczyk kurdybanek, bodziszek korzeniasty i czerwony, czyściec wełnisty, gajowiec żółty, fiołek wonny, jasnota plamista (odmiany ogrodowe), kocimiętka Faassena, konwalia majowa, macierzanka piaskowa, podagrycznik pospolity 'Variegatum', rozchodniki).
Zalety metalu:
- wytrzymałość i odporność
-szeroka oferta stylistyczna
-solidność i tradycyjność

Wady ogrodzenia z metalu:
-mniejsza zasłona od przechodniów,sąsiadów (chyba ,że zasadzimy roślinność)
-malowanie
-koszt

Stworzone z metalu w rozmaitych kształtach ogrodzenia są popularne i często wybierane.Często stanowią nierozłączny element posesji, domu.Stanowią nasze bezpieczeństwo i wygodę.

Ogrodzenia drewniane. Drewno jest materiałem niejednorodnym pod względem budowy posiadającym liczne wady, anomalie, uszkodzenia lub inne wrodzone i nabyte cechy, które obniżają jego wartość techniczną i ograniczają zakres użyteczności.Są jednak bardziej szczelne i przydatne jeżeli cenimy kameralność i pragniemy uniknąć wzroku ciekawskich przechodniów.Wysokie dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Wady drewna:
* sęki,
* pęknięcia,
* wady kształtu,
* wady budowy,
* zabarwienia,
* zgnilizny,
* uszkodzenia mechaniczne.

Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają deprecjacji pod wpływem wody, owadów i grzybów. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Zalety drewna:
* łatwe w obróbce (gatunki miękkie)
* izoluje termicznie i elektrycznie
* materiał ekologiczny
* odporne na działanie wielu czynników chemicznych.

Wybór ogrodzenia to poważna decyzja - dobrze wykonane ogrodzenie, niezależnie od użytego materiału, będzie służyć przez lata. Metalowe czy drewniane, trzeba o nie także odpowiednio dbać np. impregnować regularnie.Pamiętajmy iż ogrodzenie jest naszą wizytówką na co dzień. icon_rolleyes.gif Edytowano przez Solidny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...