Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Solidny

OGRODZENIA metalowe,drewniane- jak najszybciej,najlepiej, najtaniej?

Recommended Posts

Ogrodzenia metalowe są odporne na działanie temperatur i wilgoci ponieważ robione są ze stali lub z aluminium.To między innymi: siatka rozpięta na metalowych słupkach,przęsła (proste lub ozdobne) wykonane z płaskowników, kątowników albo z elementów kutych ustawionych pionowo i połączonych poziomymi prętami, często zakończone szpicami, które nie tylko zdobią, ale też mają utrudniać intruzom przekroczenie granicy działki.Łatwość pielęgnacji to podstawowa zaleta tych ogrodzeń. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów, a mimo to długo będą służyć zachowując nienaganny wizerunek.Rozmaitość dostępnych wzorów sprawia, że można dobrać najbardziej pasujące do naszych potrzeb.
Mniej chronią przed wzrokiem sąsiadów, jednak posadzone obok drzewa ,drzewka i krzewy dają podobny komfort co ogrodzenia drewniane ( najlepiej krzewy liściaste tworzące korony jak :irga pozioma,ligustr pospolity,pęcherznica kalinolistna, pięciornik krzewiasty, tawuła gęstokwiatowa i japońska,oraz krzewy liściaste o kolcach i cierniach:berberys Thunbergaberberys Juliankaragana syberyjska ognik szkarłatnypigwowiec pośredniróża pomarszczona i dzika oraz odmiany parkowe jak również Można też posadzić byliny, zwłaszcza zadarniające, które szybko się rozrastają i pokrywają powierzchnię gleby gęstym kobiercem. Najlepiej wybierać rośliny mało wymagające, które dobrze rosną nawet w mniej sprzyjających warunkach, na przykład: aster gawędka, barwinek pospolity, bergenia sercolistna, bluszczyk kurdybanek, bodziszek korzeniasty i czerwony, czyściec wełnisty, gajowiec żółty, fiołek wonny, jasnota plamista (odmiany ogrodowe), kocimiętka Faassena, konwalia majowa, macierzanka piaskowa, podagrycznik pospolity 'Variegatum', rozchodniki).
Zalety metalu:
- wytrzymałość i odporność
-szeroka oferta stylistyczna
-solidność i tradycyjność

Wady ogrodzenia z metalu:
-mniejsza zasłona od przechodniów,sąsiadów (chyba ,że zasadzimy roślinność)
-malowanie
-koszt

Stworzone z metalu w rozmaitych kształtach ogrodzenia są popularne i często wybierane.Często stanowią nierozłączny element posesji, domu.Stanowią nasze bezpieczeństwo i wygodę.

Ogrodzenia drewniane. Drewno jest materiałem niejednorodnym pod względem budowy posiadającym liczne wady, anomalie, uszkodzenia lub inne wrodzone i nabyte cechy, które obniżają jego wartość techniczną i ograniczają zakres użyteczności.Są jednak bardziej szczelne i przydatne jeżeli cenimy kameralność i pragniemy uniknąć wzroku ciekawskich przechodniów.Wysokie dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Wady drewna:
* sęki,
* pęknięcia,
* wady kształtu,
* wady budowy,
* zabarwienia,
* zgnilizny,
* uszkodzenia mechaniczne.

Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają deprecjacji pod wpływem wody, owadów i grzybów. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Zalety drewna:
* łatwe w obróbce (gatunki miękkie)
* izoluje termicznie i elektrycznie
* materiał ekologiczny
* odporne na działanie wielu czynników chemicznych.

Wybór ogrodzenia to poważna decyzja - dobrze wykonane ogrodzenie, niezależnie od użytego materiału, będzie służyć przez lata. Metalowe czy drewniane, trzeba o nie także odpowiednio dbać np. impregnować regularnie.Pamiętajmy iż ogrodzenie jest naszą wizytówką na co dzień. icon_rolleyes.gif Edytowano przez Solidny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jeśli chodzi o sam budynek to w jego kształcie nic nie będziemy zmieniali, tylko oczywiście cały dach musi zostać wykonany na nowo ponieważ więźba się całkowicie spaliła i tutaj rozumiem, że trzeba będzie zgłosić już cały projekt.    Budynek był normalnie ubezpieczony (ubezpieczenie rolnicze) i umiejscowiony w planie działki, natomiast będziemy przeszukiwali papiery (było to budowane za czasów dziadka ponad 35 lat temu i przed najnowszymi przepisami, także nie jestem pewny czy szczegółowy plan budynku własnie istnieje).   W takim wypadku rozumiem, że po prostu trzeba będzie najpierw zgłosić chęć przebudowy na budynek mieszkalny i następnie złożyć projekt całego budynku z dachem, a dopiero później zabierać się już za pozostałe aspekty przyłączenie wody, kanalizacji itd. (elektryka jest)
  • Gość Alex
   Czy układając kostkę przy ścianie budynku należy najpierw scianę otynkować lub obłożyć steropianem
  • To określenie nie więcej niż 50m od drogi publicznej dotyczy właśnie III,II i I klasy ziemi i jest to jeden z 4 warunków które jednocześnie musi spełnić grunt żeby był uzgodniony bez odralniania.  WZ to decyzja o warunkach zabudowy tak ? Więc jak się ją dostanie to logiczne że można się wybudować. I podczas jej wydawania właściciel dowiaduje się czy dostaje uzgodnienie i może się wybudować czy musi odrolnić ziemie. U Was jak wydaje się decyzje to nie trafia ona do starostwa do uzgodnienia?  To jak rozumiesz ten art. 7 stawy o ochronie gruntow rolnych i leśnych? Mam nieodparte wrażenie że właśnie zamieniłeś te dwa terminy ze sobą. Odrolnienie nie jest zawsze konieczne i w tej ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych masz wpisane że grunty na terenie miasta nie potrzebują odrolnienia i nawet te chronionych klas kiedy spełnione są  te 4 warunki jednocześnie nie muszą być odralniane. A wyłączenie gruntów jest zawsze tylko raz się kończy  opinią a raz decyzją, i raz decyzją zwalniającą z opłat a raz naliczajacą oplatę. I to właśnie robi się podczas składania o pozwolenie na budowę.   A co do sytuacji którą opisałeś, u mnie za każdym razem starając się o WZ na daną działkę gdyby ją dostał wiedziałby że nie musi nic odralniać bo akurat te tereny nie podlegają pod działanie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (no bo dostał WZ) i później tylko nowy właściciel składa wniosek o wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. I w zależności jaka jest klasa i jaka gleba postępowanie kończy się inaczej.
  • Witaj, Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym problemem. Tak jak kolega wyżej pisał, na początek starczy mapka geodezyjna , a następnie wniosek o wydanie WZiZT. W zależności od specyfiki terenu możesz potrzebować dodatkowych dokumentów np. ocena oddziaływania na środowisko OOŚ lub tak jak w moim przypadku ( na skraju mojej działki rósł las ) potrzebowałem dodatkowo ekspertyzy ornitologicznej potrzebnej do wycinki drzew. Nie wiem gdzie planujesz się budować, ale śmiało mogę polecić tą firme ja mieszkam w okolicach Wrocławia, ale z tego co widzę maja kilka oddziałów na terenie całej polski.
  • Projekt musisz zrobić a jaki to zależy od zmian jakie chcesz dokonać. Czy projekt instalacji? nie zawsze jest wymagane. Nie, obowiązuje Cię prawo aktualne.   Skąd takie pytanie? Czyżbyś podejrzewał albo wiedział ze ten spalony budynek to była samowola?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...