Skocz do zawartości

Wilgotność i malowanie. Prosze o pilną pomoc.


Recommended Posts

Witam
Nie ukrywam, że jestem nowym użytkownikiem tego forum, lecz potrzebuję pilnie dobrej rady. Kupiłem lokal z piwnicą, która była zamknięta szczelnie przez 10 lat. Nie wyglądała źle, ponieważ woda w niej nie stała z jedynie na suficie były krople. Pomieszczenie główne posiadało tylko jedną kratkę wentylacyjną w dodatku nieczynną, więc po odebraniu lokalu zacząłem robić kratki wentylacyjne. Jedną zrobiłem w głównym pomieszczeniu (69m/2, beż ścian) i dwie w piwnicy. Lokal miał też jedną ścianę w wilgoci, dlatego też zdrapałem farbę i dojechałem do betonu, żeby się suszyło.

I teraz malarz zaczął malować, a żeby szybciej skończyć, bo goni mnie czas chciałem pomóc osuszyć pomieszczenie pompą, która wydziela ciepło(na olej napędowy). Tutaj następuje moje zdziwienie, ponieważ ściany zamiast się suszyć są wilgotne, a na szybach przy drzwiach i wokół nich brystol przylepił się do szyby i widać wodę na szybie. Moim zdaniem jest to przez mróz, który utrzymuję się już ok 5 dni.

Kończąc proszę o dobrą radę jak pozbyć się wilgoci, chociaż w tym głównym pomieszczeniu. icon_smile.gif Edytowano przez Junior1341 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ta "pompa", co wydziela ciepło to chyba nagrzewnica olejowa? W procesie spalania oleju wytwarza się dość sporo pary wodnej i w efekcie zamiast suszyć wprowadza się dodatkowo wilgoć. Jedynie urządzenia elektryczne (nagrzewnica, osuszacz powietrza) mogą przynieść pożądany efekt.

Oczywiście trzeba zapewnić też intensywną wentylację np. przez uchylenie okna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...