Skocz do zawartości

Stelaż metalowy czy z drewna ?


Recommended Posts

Witam
Jestem na etapie zabudowy poddasza , częściowy temat tutaj krokwie podbiłem do wysokości ponad 20 cm , ułożyłem wełnę mineralną a teraz czas na stelaż , mój problem polega na tym iż mam w domu łaty , listwy 5 cm x 2,5 cm (nie są super suche) które mógłbym użyć do stworzenia stelażu pod rigips , ponieważ nie jestem fachowcem w tej dziedzinie poczytałem troszkę i wynika z tego że drewno nie jest dobrym pomysłem , podobno lepszy będzie stelaż z profili metalowych , w moim przypadku oszczędność lecz nie chciałbym popełnić błędu gdzie później będę płakał i zrywał rigips bo wszystko spęka itd. dlatego proszę o poradę co lepiej i dlaczego.Zaznaczę też iż jest to dach z 1989 r i krokwie nie są idealnie proste trochę podrównałem gdy je podbijałem by zwiększyć ich wysokość.Dlatego proszę o poradę .Za wszelkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Unia Europejska wkrótce wprowadzi wielkie zmiany ws. ogrzewania piecami gazowymi w państwach członkowskich. Wiemy już, do kiedy najprawdopodobniej znikną wszystkie kotły z polskich domów. Plan podzielono na etapy.   Przypomnijmy, że dzięki dotacjom z programu "Czyste Powietrze" zakupiono dotąd w Polsce około 230 tys. kotłów gazowych. W związku ze zmianami, które zamierza wkrótce wprowadzić Unia Europejska, do 2040 r. będą one musiały jednak zostać zlikwidowane. Wszystko za sprawą nowelizacji dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków oraz porozumienia między Komisją Europejską, europarlamentem i Radą UE   Od 2030 r. kotły gazowe przestaną być montowane w nowych budynkach, a już od 2027 r. energia z nich zostanie obłożona dodatkową opłatą w związku z uprawnieniami za handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla w budownictwie - ETS 2. Co przy tym istotne, pierwsze zmiany w tej sprawie wejdą w życie od przyszłego roku.  Według wspominanej dyrektywy, od 2025 r. wstrzymane zostanie także dofinansowanie na wymianę ogrzewania na gazowe. "Zgodnie z art. 17 ust. 15 Dyrektywy Budynkowej od dnia 1 stycznia 2025 r. państwa członkowskie nie udzielają żadnych zachęt finansowych do instalacji indywidualnych kotłów zasilanych paliwami kopalnymi, z wyjątkiem kotłów wybranych do inwestycji przed 2025 r." - przypomniał Tymoteusz Marzec, koordynator komisji ds. środowiska w Unii Metropolii Polskich.    - Jest jednak wyjątek mówiący, że jeśli dofinansowanie zostało już wcześniej przewidziane, np. w ramach KPO czy FEnIKS, to może zostać zrealizowane. To jednak wytrych do tego, żeby zainstalować ludziom kotły na gaz, do których później i tak będą musieli dopłacać - skomentowała w artykule "Nadchodzi wielka gazowa zmiana w piecach. Tak chce Bruksela" Konstancja Ziółkowska z Forum Energii. Opłata ETS 2 ma dotknąć przede wszystkim osoby, które wciąż będą korzystać z węgla lub gazu. - To ich emisje, a w związku z tym koszty, będą najwyższe - dodała Ziółkowska. Forum Energii oszacowało, że koszt emisji tony CO2 wyniesie w 2027 r. (gdy opłata wejdzie w życie) 225 zł, a w 2035 r. przekroczy już 1 tys. zł.   Czy to koniec pieców gazowych?
    • Wykonujemy stopę słupa tarasowego oraz wejściowego z betonu C25/30 oraz izolację poziomą z papy    
    • Przynajmniej mi nic nie wiadomo o tym aby spełnienie wymogów tej normy było obowiązkowe. Ponadto przypominam rzecz, o której już pisałem - ta norma dotyczy wyłącznie oczyszczalni wykonanych w całości fabrycznie, jako prefabrykaty. A przecież oczyszczalnia może powstać na podstawie projektu indywidualnego, z takich elementów jakie dobierze jej projektant. Wymaganie zgodności z tą akurat normą od każdej oczyszczalni przydomowej jest po prostu nadużyciem. 
    • Dzień dobry, proszę o poradę. Jestem zielona w temacie i nie wiem jak zabrać się za formalności.   Posiadam ziemię rolną (11,52 ha). Działka na której chciałabym wybudować dom ma około 10 ha. Miejsce, które wybrałam sobie na dom jest gruntem ornym (VI klasa), znajduje się obok zabudowy zagrodowej: dom po dziadkach (w którym mieszka wujek z rodziną), chlew, stodoła, inne budynki gospodarcze.     co powinnam zrobić aby rozpocząć budowę? Dodam, że ziemia należy w całości do mnie, na rzecz wujka jest ustalona służebność domu.    Czy jest możliwość wydzielenia w tym miejscu działki i budowy? Myślę o wydzieleniu działki ponieważ dom chciałabym wybudować wspólnie z mężem i chciałabym, aby był majątkiem wspólnym. Ale nie chciałabym przekazywać całości do majątku wspólnego.   Czy da się to zrobić (miejsce jest bardzo urokliwe, z widokiem na las. Czy lepiej będzie wybudować dom np. na miejscu stodoły, która i tak się sypie.    Dodam, że chciałabym rozwijać gospodarstwo (aktualnie wszystko się sypie), ale nie chcę mieszkać razem z wujkiem - starszy, trochę zdziwaczały człowiek. A codzienne dojazdy żeby coś tam robić są bez sensu. 
    • Woojek google... Allegro...   Tak w ogóle  - hasło "wanna dla niepełnosprawnych z drzwiczkami"   I masz setkami
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...