Skocz do zawartości

Jak dobrać właściwą farbę do wnętrz?


Recommended Posts

Właściwie dobrane farby do wnętrz mogą nadać naszej przestrzeni pożądany charakter, podkreślić korzystne cechy pomieszczeń, czy zamaskować ich wady. Aby nasz wybór był optymalny, nie możemy ograniczyć się do kwestii estetycznych. W poniższym artykule przybliżymy techniczny aspekt tego zagadnienia i zaprezentujemy dostępne na rynku produkty.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/a/13243-jak-dobrac-wlasciwa-farbe-do-wnetrz

Link do komentarza
Wcale nie są dużo droższe, ja większość swoich klientów przekonuję do stosowania dobrych produktów takich jak benjamin moore , para , california paints czy kidproof wcale drożej nie wychodzi a malowania sa powtarzane raz na naście lat. Nie mówię już o zmywaniu gdzie praktycznie do drugi dzień możemy ściany myć. Dla mnie jest zasadnicza rzecz! Farb nie kupujemy w supermarkecie, bo tam ich nie znajdziemy. Trzeba ruszyć 4 litery i pójść do sklepu specjalistycznego i tam dowiemy się więcej i wcale drożej nie zapłacimy..
Link do komentarza
niektórzy wolą malować co 3 lata i dla nich benjaminy itp są zwyczajnie nieopłacalne. A dobrą zmywalność będą miały farby w połowie cen Pary czy Ralstone, więc nie przesadzajmy. W marketach można dostać dobre farby (Caparol, Dyrup) tylko one też kosztują. Przyznaję jednak, że jakość wymienionych przez kolegę jest doskonała, tylko ta cena... kosmos..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość wójek sam
ale to jak czy powinno sie malowac sciany farbami paroprzepuszczalnymi, tak by para wodna zatrzymała sie na styropianie a którejś zimy sie wykropliła i zamarzła . hmmm całkiem sensowne z punktu ekonomi bo więcej ludzi bedzie miało robotę
Link do komentarza
  Cytat

ale to jak czy powinno sie malowac sciany farbami paroprzepuszczalnymi, tak by para wodna zatrzymała sie na styropianie a którejś zimy sie wykropliła i zamarzła . hmmm całkiem sensowne z punktu ekonomi bo więcej ludzi bedzie miało robotę

Rozwiń  

Sensownie to Ty zacznij myśleć ,czytać ze zrozumieniem i pisać.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
dla mnie najgorszy zawsze był wybór farby do łazienki, z tego względu, że mam małą łazienkę ze słabym przewiewem. Każda farba po niedługim czasie zaczynała się łuszczyć i odpadać.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość niezapominkajki
ja uważam, że nie ma sensu oszczędzać bóg wie jak na farbach, bo jest to inwestycja zazwyczaj na kilka lat a jak się pomaluje najtańszą to już po kilku miesiącach ściany są po prostu brzydkie (zwłaszcza jak w domu dużo się dzieje, są dzieci czy zwierzaki). Dla przykładu - kiedyś pomalowałam jakąś tanią farbą na biało salon - po pół (!!) roku trzeba było na nowo malować. każda próba zmycia czegokolwiek ze ściany była porażką...
Nie ma co żałować, zwłaszcza że dobrej jakości farby nie są bóg wie ile droższe od tanich
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość Dociekliwy
Witam, czytam, że farby wapienne są dobre do malowania pomieszczeń gospodarczych bo nie są odporne na zabrudzenia. Przecież każda chałupa na wsi była kiedyś bielona wapnem z dodatkiem lachmusu (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę tego barwnika). Czy oprócz zmywalności i zabrudzeń nikt nie dostrzega zalet farb wapiennych? Czy niedługo wszystkie produkty będą ceramiczne lub teflonowe a o wapnie już zapomnimy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...