Skocz do zawartości

Ogrodzenie - kosztorys


Recommended Posts

Cześć
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć coś odnośnie poniższej wyceny? Nie jestem aktualnie zbytnio na bieżąco z cenami
Dostałem taką ofertę (Grodzisk Maz):
Długość ~15m
- fundament żelbetowy - głębokość pod słupy 1m (zbrojony 4xfi10) głębokość pod stopy od bramy 1,2m
- nakrywy jednospadowe
- słupy stalowe 80x80x3
- brama suwana 4m
- furtka wejściowa 1m
- poprzeczki w przęsłach 50x30x2
- sztachety olcha sezonowana i szlifowana grubość 25mm, szerokość 100mm
- trzykrotne gruntowanie sztachet
- elementy stalowe dwukrotnie malowane antykorozyjnie i dwukrotnie nawierzchniowo
- furtka - montaż pod klucz ( 5szt. kluczy) + elektrozaczep
- mocowanie sztachet: w bramie i furtce po 6 wkrętów na jedną sztachetę ; w przęsłach po 4 na jedną
sztachetę ( są to specjalistyczne wkręty samowiercące do sztachet o grubości 5,5 mm)
Skalkulowano łączne koszty materiały + montaż pod klucz na sumę - 9000zł (dziewięć tysięcy zł 00/100)

Może macie kogoś sprawdzonego, kogo mógłbym jeszcze podpytać o ofertę.
Link do komentarza
my też będziemy robić ogrodzenie na wiosnę, nastraszyli nas że to mega koszt ale wpis Nocturnusa daje mi nadzieję że może jednak nam starczy. My też chcemy ogrodzenie drewniane, nie podobają mi się kute ani żadne inne wygibajtusy. W sumie niespełna 13m z przodu mamy z czego kawałek na skrzynkę elektryczną wypadnie.
Jakie drewno byście polecali? akurat w tym temacie się jeszcze zupełnie nie orientowałam, a wypadałoby jakieś pojęcie zacząć łapać ;)
Link do komentarza
No ja u siebie jak liczyłem materiały na słupki i samą siatkę + własna robota to 40k zł by ledwo starczyło - dlatego żywopłot sadzę.
A co do drewna - modrzew, sosna, dąb - takie mi przychodzą do głowy - modrzew chyba optymalne rozwiązanie i cenowo i jakościowo by było. Ale ja się na drewnie nie znam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...