Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• zeniu, Neufert nie zajmuje się konstrukcjami , żeby nie było, zacytowałem fragment normy, a ty co? żenada Neufert to podstawa, od tego się zaczyna architekturę na studiach zapewne nie zrozumiem, bo nie mam pojęcia co to jest podzbrojenie mógłbyś rozwinąć?   ale ja chętnie porozmawiam z tobą o konstrukcji stalowej, skoro jeszcze i to zamieszałeś w swe niekonstruktora dywagacje jak dociśnie? pewnie leciutko? a ile to jest leciutko, konkretnie strop się opiera, chyba, że masz na myśli inne stropy, a nie konstrukcję tu dygresja - - lubisz De Mono   skoro nic nie wiesz o takich konstrukcjach to czemu sądzisz, że jest konieczny? jak sobie wyobrażasz wieniec, nawet w grubszych ścianach?   znowu lekko, tzn ile?   no widzisz zeniu, tyle pie...nia, żeby odpowiedzieć właściwie, zdaniem prostym, bez filozofowania w przynudnawych i długawych esejach, nie mógłbyś tak zawsze i w temacie? rozumiesz sens?
    • I to jest dobra alternatywa, pomimo ciut większych kosztów...  
    • Poczekamy na to, co napisze @Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne - nie kłóci się i pisze konkretne fachowe posty. Zobaczymy - ile w tym mojej interpretacji - a ile zrozumienia    Do mojej mojego postu wyżej dodam, że przy wymiarach belek 26x 13 (są wysokie, ale dość szczupłe) tym wazniejsze, im są dłuższe, jest usztywnienie belek wśrodkowej części ich długości, jako rusztu -  żeby równoważyć tendencę do mimośrodowego ich wyboczania się.       
    • no mistrzostwo interpretacji, zeniu, podziwiam Oglądałem Johny English'a, ale ty wygrałeś
    • Głupia uwaga. Neuferta już doczytałeś, czy nadal po omacku?   jeszcze glupsza uwaga   Nie odchudziłem, tylko typowy żelbet - to beton + zbrojenie w płycie z wytrzymałością wysoką głównie na zginanie i taką ma nawet 12, natomiast podzbrojoa betonowa ściana to nie żelbet - i bedzie miała wysoką wytrzymałość ściskanie, a podzbrojenie powinno przeciwdziałać też dodatkowym czynnikom . Pewnie nie zrozumiesz.   A jak nie wiesz, co to jest konstrukcja stalowa - i czym sie różni od murowanej - no to o czym rozmawiamy?   A lekko, to znaczy, że nie stanowi oparcia dla stropu. Więc nawet, jak ją strop dociśnie, to tej murowanej działówce nic się nie stanie. I mieszkańcom. Bo strop bedzie zawieszony na ścianach konstrukcyjnych. Natomiast jak sie go oprze na działówce murowanej ceglanej  12 cm - to jest duża szansa, że ją zmiażdży i spadnie na w dół.   Jeszcze jedno - widziałeś gdzieś wieniec stropowy 12 cm szeroki na ścianie murowanej????   Napisałem że można lekko - ale nie opierać. Oczywiście lepiej zostawić szczelinę i wypelnić pianką. Ale nigdy opierać - a taki był sens pytania.   Sens  - znajdź  wiki, co to znaczy ...  Chyba zwariowałeś. Retro co chwilę ludziom flaki wywraca nt bezpieczeństwa sieci elektrycznej,czepia si każdego szczególu - I SŁUSZNIE!!! Nigdy tego nie skrytykowałem - bo bezpieczeństwo jest ważniejsze od wszystkiego innego w budowlance.   I  - jeśli dobrze pamietam - ma żonę konstruktora (kę). Więc ma łatwy dostęp do informacji fachowej w tym temacie.   Nie rozróżniasz buractwa ( co wiadome po twoich postach) od apelu o zasięgnięcie konkretnej, miarodajnej, fachowej informacji. Nie z wiki - tylko od fachowca praktyka.   A w necie sprawdź terminy - może wyczujesz jakieś różnice: - buractwo - fachowość - bezpieczeństwo    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...