Skocz do zawartości

Elewacja ze szkła w systemi profilit


Recommended Posts

To jest mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich.

Trwają prace projektowe mojego domku. Architekt zaproponował wykonanie jednej ze ścian ze szkła a konkretnie z materiału o nazwie Profilit. Wiem że jest on powszechnie stosowany w budynkach wielorodzinnych, ale interesuje mnie informacja czy ktoś ma już coś takiego w swoim domu jednorodzinnym. Jak to wygląda cenowo, jak z użytkowaniem i czy taka ściana jest bardzo zimna?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Ja taką ścianę widziałem choćby w Wikędzie:
http://wiked.pl/o-firmie

Cały bok budynku (dość sporego) jest ze szkła. Wrażenia fajne, uczucie przy wietrze wewnątrz dziwne, bo konstrukcja minimalnie pracuje i słychać to. Koszta budowy nie wiem jakie, do tego jak z ogrzewaniem i kosztami też nie rozmawiałem. W zimie było ciepło wewnątrz - tyle mogę powiedzieć icon_smile.gif.
Link do komentarza
Wiem wiem. Pokazałem ścianę ze względów praktycznych, bo sam nie chciałbym mieszkać w "szklarni" za przeproszeniem. Podoba mi się taki styl ale nie do końca widzę jego cechu użytkowe poza większą ilością światła w domu. Dalej to same wady od kosztów, przez mycie, aż po to, że w domu nie można w gatkach pobiegać bo wszyscy wszystko widzą.

Do tego jedyny mi znany z wewnątrz budynek w którym widać to, że jest to "dom jednorodzinny" (choć jest to wysoki biurowiec) z takim rozwiązaniem. Biurowce z całą elewacją ze szkła nie mają takiego klimatu w środku. Dla mnie zupełnie inne wrażenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...