Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
3113

wycena budowy domu Z12

Recommended Posts

Witam, proszę o radę dotyczącą wyceny budowy domu jednorodzinnego, 70mkw p.u.
Pod klucz + zatrudnienie inspektora nadzoru budowlanego.
Dostępne przyłącza to prąd (w granicy działki), woda (na działce), kanalizacja (w ulicy), CO.
Dom stanąłby w Ustce.

Dom wg projektu Z-12, studio Z500:
http://www.z500.pl/projekt/z12.html
- prosta bryła przykryta dachem dwuspadowym (brak lukarn, balkonów itp.)
- konstrukcja oparta na ścianach zewnętrznych
- brak garażu
- Poddasze niezagospodarowane, ocieplone wykończenie do płyt G-K, posadzka betonowa bez podłogi, rozprowadzona instalacja elektryczna i grzewcza (bez grzejników), brak ścian działowych

Materiały: ściany - pustak porotherm; dachówka - blachodachówka, strop teriva
Pater: 70 m2; 2 sypialnie, salon z kuchnią, wiatrołap, hol, łazienka
Poddasze: ok. 38 m2
Ogrzewanie: centralne
Standard wykończenia:
okna PCV
podłogi - w pokojach deski podłogowe drewniane
Reszta pomieszczeń - gres
tanie drzwi wewnętrzne drewniane
taras na gruncie kostka betonowa

Jedna z przykładowych wycen:
1. Stan surowy zamknięty: 97854zł/70,50 = 1388zł brutto/m2.
2. Stan "Pod klucz": 183000zł/70,50 = 2600zł brutto/m2.

Co sądzicie o tej wycenie, czy jest realna?
Ile powinien waszym zdaniem kosztować metr brutto takiego budynku? Edytowano przez 3113 (zobacz historię edycji)

Gość adiqq
SSZ coś drogo tak na mój gust, jak na tak mały domek...ale nie wiem jakie są ceny robocizny w okolicach Ustki...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Matowy lakier, to zły pomysł... będziesz zmywał podłogę jakimś mopem i nie domyjesz listew, będzie narastał brudokurz i uzyskasz wynik taki, jaki masz teraz... faktycznie, może spróbuj na koniec ten lakier przeźroczysty samochodowy...   A okleić SAMĄ taśmą - to za mało... taśma i pas folii malarskiej.
    • A przy okazji określiła jaka zmiana parametrów użytkowych lub technicznych nastąpi w ramach tego mniejszego okna ?   Ps. Drodzy Panowie taka dygresja: Powołujecie się na przepisy PB dotyczące budowy, a nie robót budowlanych.
    • Żeby użyć lakieru w spreju należałoby wszystko w koło okleić taśmą, w innym przypadku pozostanie mgiełka szpecąca na skrajnych elementach znaczy się na ścianie i na podłodze. Najprościej jak pisał uroboros zeskrobać, dać biały silikon czy  jakąś masę szpachlową w kolorze a od ściany akryl i pomalować.
    • Widzę, że Admin kasuje mądre rzeczy a bzdury pozostawia, to kolejny przykład olewania w miarę porządnego forumowicza od olewatora i niechluja który nie czyta tematu a bazgroli. Pytałem się gdzie i kto pisał o dodatkowym wieńcu!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????? ale oczywiście Redakcja wywaliła mój post a bzdury pozostawiła. jeżeli będziemy tak dalej uprawiać merytorykę wypowiedzi to chyba znowu zamilknę na jakiś czas, bo nie mogę być obojętny na takie wypisywanie bredni. Za chwilę albo jutro dostanę odpowiedź, że mój post nic istotnego nie wnosił do tematu dlatego został wykasowany a ja się pytam, a co post #6 nowego wnosi do dyskusji oprócz bałamutnych porad w stylu "dodatkowego wieńca bym nie robił"
    • Kolejne brednie że nazwę to delikatnie bredniami w twoim wykonie. Nie ma stropu o autonomicznej konstrukcji opartego poza budynkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jakieś urojenia budowlane a nie merytoryka. A co ten strop jakimś statkiem jest, że trzeba kurs oparcia mu dopełnić? I dalej nie na temat, autor tematu nie potrzebuje wykładu o rodzajach stropów tylko pytał sie jaki strop w jego przypadku będzie tańszy.
  • Popularne tematy