Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
petent

przyłącze kanalizacyjne

Recommended Posts

wadliwie wykonana kanalizacja nie uwzględniająca różnicy poziomów/co sygnalizowałem pisemnie inwestorowi w momencie budowy / uniemożliwia mi podłączenie do kolektora głównego .porozumiałem się z sąsiadem , który zezwoliłmi na wpięcie się do jego studni rewizyjnej /ma odebrane przyłącze/. zakład odbiorca ścieków skutecznie uniemożliwi mi podpisanie umowy na odbiór ścieków pomimo przedłożenia mu dokumentacji - inwentaryzacji powykonawczej/ wykonał uprawniony geodeta i ustanowiony kierownik budowy/ jak i zgody sąsiada .gdzie mam interweniwać aby urzędasy zrozumiały , że doprowadzenie ścieków po mojej posesji to nie to samo co przyłącze kanalizacyjne .proszę o pomoc bo już nerwowo nie wytrzmuję !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety właściciel sieci kanalizacyjnej sam decyduje o sposobie podłączenia poszczególnych budynków na podstawie własnych ustaleń. Przykanalik powinien być wykonany na podstawie warunków przyłączenia wydanych przez miejscowy zakład kanalizacyjny i jeśli jest inaczej nie ma on obowiązku zawarcia umowy o odprowadzenie ścieków, nawet jeśli spełnia on wymagania normatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niestety właściciel sieci kanalizacyjnej sam decyduje o sposobie podłączenia poszczególnych budynków na podstawie własnych ustaleń. Przykanalik powinien być wykonany na podstawie warunków przyłączenia wydanych przez miejscowy zakład kanalizacyjny i jeśli jest inaczej nie ma on obowiązku zawarcia umowy o odprowadzenie ścieków, nawet jeśli spełnia on wymagania normatywne.Przykanalik jest to wg.mojej wiedzy odcinek pomiędzy kolektorem głównym a pierwszą studnia rewizyjną znajdującą się na prywatnej posesji i za to odpowiada zakładi to podlega odbiorowi .pozostała część jest sprawą prywatną .jeżeli ja za zgodą sąsiada wpinam się do jego studni rewizyjnej kozystając z jego i swojego terenu , bo taka jest tylko możliwośc odprowadzenia ścieków ze względu na minimalną różnicę poziomów/zawinioną przez inwestora kanalizacji/ to uważam , że zakład odbierający ścieki powinien być usatysfakcjonowany tym,że to ja daję mu zarobić na utylizacji ścieków i ochronie środowiska a nie wymyślać cudów w czym Szanowna Redakcja z przykrością stwierdzam go popiera .to ja biorę na siebie odpowiedzialność za drożność przewodów /podobnie jak instalacja wewnętrzna która nie interesuje nikogo /a wprowadzanie np.dodatkowej studni tylko pogarsza warunki spływu.
.reasumują aby wstawić kawałek rury , którą odprowadzę fekalia do studni rewizyjnej sąsiada / do odebranego przyłącza sąsiada /uważam ,że powinna wystarczyć wizja w tereni i odbiór powykonawczy geodezyjny , inwentaryzacyjny/co posiadam/ a nie naciąganie właścicieli na dodatkowe koszty , które w żadnym wypadku nie poprawią naszego środowiska .ale o tym chyba nie decydują fachowcy , którzy są zainteresowani aby jak najwięcej czynników zarobiło na właścicielu w imię nieuzasadnionych wymagań .no ale przecież żyjemy w Polsce , gdzie o moim .... musi zadecydować i zarobić sztab urzędników .

[ Dodano: 2006-05-04, 19:41 ]
Cytat

Niestety właściciel sieci kanalizacyjnej sam decyduje o sposobie podłączenia poszczególnych budynków na podstawie własnych ustaleń. Przykanalik powinien być wykonany na podstawie warunków przyłączenia wydanych przez miejscowy zakład kanalizacyjny i jeśli jest inaczej nie ma on obowiązku zawarcia umowy o odprowadzenie ścieków, nawet jeśli spełnia on wymagania normatywne.czyli co mamy państwo w państwie . przykro ,że redakcja puszcza takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...