Skocz do zawartości

Płyty fundamentowe Wrocław, Jelenia Góra, Dolnośląskie


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

Wykonujemy płyty fundamentowe pod domy jednorodzinne, bliźniaki bez ograniczeń systemowych i kubaturowych.
Miejsce realizacji:
Wrocław +50km
Jelenia Góra +50km

www.helixwolfer.eu


Witam,czy łącznie z projektem ? Dom na szkodach górniczych,wprawdzie projekt płyty już mam ale być może byłaby "skromniejsza" icon_wink.gif Czy Gliwice nie są za daleko ? Wszak to tylko godzina jazdy na A4 icon_smile.gif
Czy oprócz płyty można liczyć na budowę do SSO ?
Jeśli odpowiedzi byłyby pozytywne to jestem zainteresowany.
Link do komentarza
arturo72 SSO możliwe do realizacji ale we wrześniu. Czas wykonania to od 60 do 80 dni roboczych w zależności od projektu przy zapewnieniu Inwestora ciągłości dostaw materiałów i płynności finansowej. Warunki konieczne do spełnienia to przesłanie projektu na e-mail lub egz. projektu pocztą, akceptacja oferty cenowej, podpisanie umowy ...

Przedsięwzięcie jak najbardziej możliwe do realizacji.

Zapytam z innej beczki: może zmiana projektu na dom energooszczędny z prefabrykatów? Bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej ścian zewnętrznych U=0,2 W/m2K. Budynek posadowiony na płycie z pustką powietrzną, ściany nośne (wykończona elewacja - wybór Inwestora), działowe prefabrykowane, konstrukcja dachu wiązarowa, pokrycie dowolne. Termin realizacji na działce Inwestora niewiarygodnie krótki.

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszam na e-mail firmowy: biuro@helixwolfer.eu

Z poważaniem: Arkadiusz Pasek
Link do komentarza
Gość arturo72
Ok,dzięki,wysyłam na maila dane z projektu do wyceny,projekt szybki i przyjemny w realizacji,strop drewniany icon_smile.gif
Jeśli w 60dni SSO to spokojnie od września by mogło być.
Prefabrykaty są wg mnie drogie,miałem kilka wycen z keramzytu a ja zamierzam osiągnąć współczynnik U= 0,13 W/m2K,ściana z BK24+20cm styropianu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dodam, że najbardziej skomplikowane płyty zalewane są betonem SCC.


Zapytanie wysłane,przy okazji czy wykonywał Pan już płytę fundamentową gdzie rurki ogrzewania podłogowego umieszczone są na dolnym zbrojeniu i zatopione są w płycie ?
Planuję coś takiego.
Link do komentarza
Ostatnie 5 płyt, które skończyłem w ubiegłym tygodniu to właśnie z ogrzewaniem podłogowym ale pod górnym zbrojeniem. Technologia szwedzka - szalunki tracone wys. 40cm, wieniec obwodowy, 3 x 10 cm styropianu, warstwa nadbetonu 10cm a w tym przekroju podłogówka w prowadnicach, zbrojenie (krata) na dystansach 6cm ... Beton B30 Edytowano przez helixwroclaw2005 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...