Skocz do zawartości

Remont domu


Recommended Posts

Cytat

a masz wątpliwości?
bylebyś nie leciał z tym do urzędu
i weź pod uwagę, że sąsiad może się zmienić


Dzięki za odpowiedz Sasiad który się na to godzi gotów jest napisać oświadczenie żeby to wszystko było legalne, ale niewiem czy urzędnik może to zakwestionować a chciałbym żeby potem nie wyszły jakieś nie porozumienia.Może wiesz czy nadzur budowlany posiada jakieś zdjęcia budynków,które zostały zgłoszone do remontu żeby je potem zweryfikować POZDRAWIAM
Link do komentarza
widzisz, urzędnik może zawsze
teoretycznie nie mozesz wykraczać poza swoją granicę,
tu rozumiem, że chcesz przedłużyć połać dachu na część sąsiada
na zdrowy rozsądek nikt nie powinien z tego robić problemu, ale nie wymagaj zdrowego rozsądku od urzędnika

a co chcesz przekazać do urzędu w sprawie remontu dachu?
zgłaszasz to, czy jak?

a nie ma tam jakiś ogniomurów?
Link do komentarza
Cytat

widzisz, urzędnik może zawsze
teoretycznie nie mozesz wykraczać poza swoją granicę,
tu rozumiem, że chcesz przedłużyć połać dachu na część sąsiada
na zdrowy rozsądek nikt nie powinien z tego robić problemu, ale nie wymagaj zdrowego rozsądku od urzędnika

a co chcesz przekazać do urzędu w sprawie remontu dachu?
zgłaszasz to, czy jak?

a nie ma tam jakiś ogniomurów?


Zgłosilem tylko wymiane poszycia dachowego nic o wypuszczeniu nie napisałem lecz spytałem się czy to możliwe za zgodą sąsiada odpowiedz była że to nie legalne nawet jeśli to będzie 30cm więc teraz mam dylemat co zrobić bo z urzędnikiem ciężko jest dojść do porozumienia.Najgorsze jest to że chce rządzić cudzą własnościani patrząc na dobre stosunki między sąsiadami
Link do komentarza
Cytat

Witam mam pytanie odnosnie dachu Granicze z sąsiadem ścianą szczytową czy mogę za jego zgodą wypuścić dach o 30cm w jego granicach z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam



Z pytania nie wynika czy problem dotyczy istniejącej zabudowy, czy też projektowanej. W przypadku istniejących budynków nalezy rozumieć, że mają one różne wysokości i w takiej sytuacji - jesli obydwa są budynkami jednorodzinnymi - przepisy nie stawiają określonych wymagań co do ewentualneego wysunięcia zadaszenia.
Natomiast w przypadku domu projektowanego, istnieje wymóg zachowania jednakowej długości i wysokości ścian obu stykających się ze sobą domów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...