Skocz do zawartości

dom po zakończeniu budowy ?


kriszielony

Recommended Posts

Proszę powiedzcie jak to wygląda, jestem w trakcie załatwiania kredytu na dom 131m2 powierzchni użytkowej, kredyt w wysokości 350 tyś w euro, stan zero już mam skończony mam też trochę oszczędności ale mam wątpliwości jak to wygląda bo dostałem dokument potrzebny do złożenia wniosku " uproszczony kosztorys budowy domu" i na tej podstawie bank będzie mnie rozliczał ?, jak musi wyglądać dom po zakończeniu budowy aby się bank nie czepiał, pomijam fakt pilnowania robót aby dostać transze ale koniec jak ma wyglądać , musi być np brama, płot, pomalowane pokoje wszystkie czy można sobie coś odpuścić ??

z góry dziękuję informację icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Musi być zrobione to na co bierzesz kredyt, dlatego uważaj co wpiszesz w kosztorysie, żeby nie przesadzić.
Jeśli kredyt bierzesz na budowę domu, to powinno dać się w nim zamieszkać "po zakończeniu budowy". Zatem na pewno instalacje, podłogi i ściany, kuchnia, łazienka. Można dopisać w kosztorysie, że pewne prace będziesz wykonywał systemem gospodarczym (malowanie, położenie paneli czy płytek). Kiedy braliśmy kredyt na budowę, zapisaliśmy w kosztorysie wykończenie tylko parteru, a poddasze po zamieszkaniu systemem gospodarczym. Nie mieliśmy ogrodzenia, bramy, pozbruku, czy tarasu, bank się nie czepiał (i nadal się nie czepia icon_wink.gif).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...