Skocz do zawartości

Jakie muszę spełniać warunki, by otrzymać kredyt?


Recommended Posts

Napisano

Najważniejszym warunkiem otrzymania kredytu, który sprawdzi bank jest nasza zdolność kredytowa. Jest ona zazwyczaj liczona jako dochody gospodarstwa domowego po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania. Pozostający dochód powinien wystarczyć nie tylko na spłatę raty kredytu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/finansowanie/9017-jakie-musze-spelniac-warunki-by-otrzymac-kredyt

Napisano
Dodatkowy koszt kredytu to wymagane ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości
Napisano (edytowany)
na cenę kredytu na też niebagatelny wpływ wkład własny. Ale to co mnie zaszokowało to jak się zmieniają raty wraz z długością kredytu.


Kredyt 400000zł

30lat - rata ok 2900zł
20lat - rata ok 3300zł.

To jest różnica 400zł a czas spłaty spada nam o 10 lat. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
  • 3 lata temu...
Napisano
Bez pomocy doradcy raczej nie znaleźlibyśmy z mężem przyjaznego kredytu. Doradca również okazał się pomocny w przygotowaniu wniosków i innej dokumentacji . Poszło gładko
Napisano
Cytat

Bez pomocy doradcy raczej nie znaleźlibyśmy z mężem przyjaznego kredytu. Doradca również okazał się pomocny w przygotowaniu wniosków i innej dokumentacji . Poszło gładko


Bo lenie z Was i tyle. Gdybyście pochodzili po bankach to byście znaleźli dobra ofertę. Należało iść do doradcy a potem sprawdzić indywidualnie w baku wytypowanym przez doradcę czy faktycznie pokrywa się to z prawdą, doradcy prawdą.
Doradcy finansowi są wynagradzani przez bank za udzielony kredyt więc jakie masz gwarancję, że faktycznie wybrał dla Ciebie najbardziej przyjazną ofertę jeżeli dany bank daje więcej prowizja za udzielony kredyt od innego w którym kredyt mógłby być jeszcze bardziej korzystny dla Ciebie.
Piszesz, że doradca załatwił wnioski i inne tam, a czy był po dane u Was w domu? na pewno nie, musieliście wszelakie papierki dostarczyć mu do biura, więc jaka to dogodność czy ja dostarczę potrzebne papierki do bezpośrednio do banku czy do doradcy.
  • 11 miesiące temu...
Napisano
nigdzie nie moge znalezdz ile faktycznie trzeba czekac na otrzymanie rzeczywistych pieniedzy ile to wszystko w sumie trwa od zlorzenia potrzebnych dokumetow . zalezy mi na czasie da sie w jeden dwa dni , ?
Napisano
My złożyliśmy papiery w piątek tydzień temu. I czekamy. ..
Gość Bartłomiej
Napisano
Jeżeli komuś zależy na najlepszych warunkach kredytowych, z możliwie najmniejszym oprocentowaniem, to powinien skorzystać z porównywarki finansowej, które mogą nas poinformować, w którym banku dostaniemy najlepszy kredyt i gdzie będzie on najkorzystniejszy.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
niestety ale porównywarki finansowe nie mają przełożenia co do oferty. Banki zmieniają często warunki i większość firm porównujących nie jest w stanie zaktualizować danych. Co za tym idzie oferty nie są miarodajne. Dodatkowo nie da się ocenić oferty na podstawie tylko zarobków. Cześć banków o swoich warunkach przekazuje informację dopiero po wprowadzeniu wniosku ze względu na np scoring lub bik klienta.
  • 2 lata temu...
Napisano

Fakt, porównywarki nie działają dobrze i nie będą działać bez waszej weryfikacji w BIK, KRD, ZUS czy US.

Każda oferta kredytu musi zostać przedstawiona indywidualnie, po dokładnym sprawdzeniu zdolności kredytowej i zobowiązań, a to musi chwilkę potrwać. Tego nie da się załatwić w 1 dzień.

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnych. Najdroższy rodzaj nauki.
    • Mogła zmienić koryto.
    • Uparty uczy się na błędach.
    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...