Skocz do zawartości

Zerwany zawór ciepłej wody


Recommended Posts

Witam,
próbując zakręcić zaworek od ciepłej wody, znajdujący się pod kranem (model http://klikshop.pl/zawor-kulowy-katowy-z-f...x-38-p-21.html) dźwignia pękła na pół.
1. Czy można zdjąc dźwignię i na dłuższy czas obcęgami zakręcić zawór i wodę?
2. Czy trzeba zmienić cały zawór a przed tym odciąć wodę w całym mieszkaniu (mieszkam w bloku , czy jest jakiś indywidualny zawór dla jednego mieszkania czy to jakiś centralny zawór w piwnicy?)
3. Ile taka usługa może kosztować ?
Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam,
próbując zakręcić zaworek od ciepłej wody, znajdujący się pod kranem (model Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://klikshop.pl/zawor-kulowy-katowy-z-f...x-38-p-21.html) dźwignia pękła na pół.
1. Czy można zdjąc dźwignię i na dłuższy czas obcęgami zakręcić zawór i wodę?
2. Czy trzeba zmienić cały zawór a przed tym odciąć wodę w całym mieszkaniu (mieszkam w bloku , czy jest jakiś indywidualny zawór dla jednego mieszkania czy to jakiś centralny zawór w piwnicy?)
3. Ile taka usługa może kosztować ?
Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki



Dźwignia pękła bo zawór jest zapieczony ,można próbować zakręcić go ,ale i tak trzeba wymienić na nowy .Co do zaworów odcinających  w bloku to są pewnie na pionach i główny w piwnicy .  
Link do komentarza
Faktycznie, zawór pewnie nie był ruszany przez długi czas, zarósł kamieniem i przy próbie zamknięcia nie wytrzymało pokrętło icon_sad.gif
Jeśli jest to zawór pod umywalką, to powinien być jeszcze jeden zawór na rurach doprowadzających ciepłą wodę do lokalu - gdzieś w pobliżu wodomierza ciepłej wody. Wtedy trzeba go zakręcić i wymienić ten uszkodzony. Może być i tak, że ten drugi zawór też był nie używany od dawna i też może być problem z jego zamknięciem...
Wtedy trzeba zamknąć zawór na pionie, albo na cały blok, ale to może zrobić - najczęściej - upoważniony hydraulik z administracji budynku, lub nawet pracownik opecu, czy innegi specu (firma dostarczająca ciepłą wodę, lub energii do podgrzewania wody zimnej).
Generalnie zawory kulowe - szczególnie na ciepłej wodzie - powinno się co jakiś czas (co miesiąc lub dwa) poruszyć: zamknąć i otworzyć kilkukrotnie, aby nie dopuścić do zarośnięcia kamieniem - to przedłuża żywotność zaworów.
Link do komentarza
Witam,
serdecznie dziękuję WSZYSTKIM za odzew. Zawór był używany i do końca nie rozumiem czemu rączka poszła (chyba wygięłam ją zbyt w dół, kręcąc równocześnie w prawo). Generalnie, to chyba zacznę szukać hydraulika. Dzięki !!

A trochę z innej beczki: nie wiecie jak sprawdzić czy ktoś ma uprawnienia do wykonywania przeglądu instalacji gazowej ? Muszę się zdecydować na indywidualny przegląd icon_smile.gif i chciałabym mieć pewność, iż nie zleciłam tego komuś z ulicy icon_smile.gif Edytowano przez ulamany_zawor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

[...]
jak sprawdzić czy ktoś ma uprawnienia do wykonywania przeglądu instalacji gazowej ?
[...]


Po prostu zapytać i sprawdzić - przeczytać kwit stwierdzający nabycie uprawnień !!!
Tu nie ma co się "szczypać", przegląd przez nieuprawnionych i nie mających praktyki (i pojęcia) "fachowców" może skutkować wielkim BUMMM...
Uprawnienia mają hydraulicy (przeważnie wszyscy) z administracji, kierownik adm ma taką wiedzę, kto może takączynność przeprowadzić, sprzedawcy i monterzy ze sklepów sprzedających sprzęt grzewczy - jeśli nie mają uprawnień, to potrafią wskazać kolegów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...