Skocz do zawartości

wywlaszczenie


Recommended Posts

Mam pytanie
W kwietniu 2004 zakupilem dzialke. Miesiac pozniej gmina zatwierdzila nowy plan zagospodarowania, wg. ktorego z mojej dzialki zostal zabrany pas o szerokosci 3m pod budowe drogi. Pytalem w gminie jaka jest procedura starania sie o odszkodowanie ( 0,06 ha ziemi, 100m metalowego plotu i studnia). Byli tym naprawde zdziwieni i odpowiedzieli mi ze ludzie powinni sie cieszyc ze maja szersza droge. Czy ktos moze mi doradzic, jak to zalatwic.
pozdrawiam
Janek
Link do komentarza
Z pytania wynika, że zajęcie terenu zostało jedynie przewidziane w planach zagospodarowania przestrzennego i fizycznie nie naruszono Pana własności. Dlatego nie można na tym etapie mówić o jakimkolwiek odszkodowaniu, a projektowane poszerzenie drogi ma jedynie wpływ na ewentualne dostosowanie planowanych inwestycji do nowego planu zagospodarowania. Natomiast w momencie przygotowywania projektu budowy drogi, gmina będzie zobowiązana do wdrożenia postępowania wywłaszczeniowego na zasadzie umowy cywilnej lub w trybie postępowania administracyjnego. Dopiero w tym momencie można mówić o ustaleniu odszkodowania za zajęty teren a jego wysokość ustala się w drodze negocjacji lub na podstawie wyceny biegłego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...