Skocz do zawartości

Keramzyt


Recommended Posts

Jestem zwolennikiem ścian warstwowych, nie ma żadnego materiału pozwalającego na wybudowanie domu energooszczędnego ze ścianami jednowarstwowymi (obowiązujące w Polsce normy mają się nijak do budownictwa energooszczędnego).
Warstwa konstrukcyjna ściany powinna być jak najcieńsza, zaś warstwa ocieplająca jak najgrubsza (np. system THERMOMUR TH450 - warstwa nośna to beton grubości 15 cm, warstwa ocieplająca to styropian grubości 30 cm - 5 cm z jednej strony i 25 cm z drugiej strony - więcej na stronie www. thermodom.pl).
Jednym z najtańszych rozwiązań jest beton komórkowy 24 cm + styropian 20 cm. Taka konstrukcja ściany pozwala na zbudowanie tzw. domu 3-litrowego, tzn zużywającego 3 litry oleju opałowego lub 3 m3 gazu /m2 powierzchni*rok
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tyle styropianu jest w bloczkach pezam i fortis.Gazobetony chłoną wodę jak gąbka i długo schną.To może lepiej ciężkie silikaty(duża akumulacja ciepła )+20 cm styropianu i mam dom który stygnie przez tydzień o10 stopni.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja buduję z bloczków keramzytowych począwszy od ścian fundamentowych - specjalne bloczki zalewane w środku betonem i zbrojone prętami, a teraz ściany z bloczków keramzytowych, które są odpowiednio twarde i wytrzymałe i można w nich bezpiecznie osadzić okna i drzwi bez obawy wydłubania ich jak z YTONGA, dom będę ocieplał 10 cm wełny
Link do komentarza
Gość Guest_T. Brzęczkowski_*
A nie lepiej izolować? Keramzyt to jeden z najleprzych przewodników, odprowadzi Ci ciepło z domu przez fundament pod dom, zostanie tylko wilgoć. Nie wierz w to, że ciepło w keramzycie "idzie " prostopadle do wełny za ścianą. Umieszczanie izolacji termicznej nie zabezpieczonej od środka (jak w dachu) hydroizolacją, za notorycznym odbiornikiem jakim jest ściana na fundamencie, powoduje, że dom zużuwa 200 kWh/m2 rocznie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ludzie!!! Dlaczego wszyscy upieraja sie przy Styropianie.Przeciez jest opakowanie domu w folie. I na dobra sprawe zadna wentylacja nie zrekompensuje tego iz sciany nie oddychaja.
Przeciez przez skore tez oddychamy.
Zbudowalem dom z bloczków silikatowych. Moim zdaniem najzdrowszy material.Poza tym ma zdolnosci akumulowania ciepla. Sciana trojwarstowa.Sciany jak i dach zaizolowalem Ekofibrem. Czyli mielonym papierem. Same zalety:-niepalny-nietoksyczny-zapewnia "oddychanie" domu.Wady? Chyba tylko to ,ze jest tani.Aha pochlania i oddaje wilgoc.
pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Sciany jak i dach zaizolowalem Ekofibrem. Czyli mielonym papierem. Same zalety:-niepalny-nietoksyczny-zapewnia "oddychanie" domu.Wady? Chyba tylko to ,ze jest tani.Aha pochlania i oddaje wilgoc.



Architektka mnie też namawia na ekofiber, ale nie jestem pewien co do możliwości nałożenia go na ścianę (dwuwarstwową).
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Wydaje mi się, że ekofiber będzie z czasem "osiadał" pod własnym ciężarem. Po pewnym czasie może się okazać, że ocieplenie się "zsunęło" i w górnej części przegrody nie ma go wcale.
Podobno w Niemczech ekofiber wdmuchuje się w przegrodę, która ma wykonane przekładki, zabezpieczające przed zbyt wysoką warstwą ocieplenia, a co za tym idzie, zabezpieczają one przed naporem warstw położonych wyżej, na warstwy niższe.
Link do komentarza
Cytat

Architektka mnie też namawia na ekofiber, ale nie jestem pewien co do możliwości nałożenia go na ścianę (dwuwarstwową).



ekofiber nie może być stosowany na ścianę dwuwarstwową, najczęściej stosuje się go w budownictwie szkieletowym, prawidłowe wykonanie ocieplenia celulozą wymaga posiadania odpowiedniego urządzenia i dlatego wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy, właściwie "wdmuchany" ekofiber nie osiada bo wypełnia dokładnie całą przestrzeń (podobnie jak piana PU), bardzo duż domów pasywnych w Niemczech ocieplonych jest zmieloną celulozą
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szybko się wymienia, ale i całą noc, a i czasem 3/4 dnia stoi nieużywana, więc ciepło ucieka, a j.w. 150zł to żadne pieniądze, a pianką obawiam się że szczelnie nie zaizoluję. Wełną będzie opatulony. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Kiedyś spróbuje. A jak nie, to syn jest dobry z matematyki, więc mi pomoże. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • W poście #59 na pierwszym zdjęciu pokazałem, że rury wentylacyjne do obu łazienek mają biec poziomo, ponad jętkami (ponad ociepleniem), jedna ok. 2m., druga ok. 1,5 m. Może zabezpieczę je lepiej, jeśli poprowadzę te odcinki rur w warstwie ocieplenia pod jętkami ? Może nie zabezpieczy ich to całkowicie przed wychładzaniem bo jak wentylator będzie wyłączony, to zimne powietrze może tam dojść ale lepsze to niż nic.  Odcinki w całkowicie zimnej strefie, ponad ocieplonym sufitem, będą miały wtedy po mniej niż metr, łatwiej będzie je porządnie ocieplić grubą warstwą wełny mineralnej. Co o tym sądzisz ?   Tu ocieplę wszystko, co wystaje poza ocieplenie poddasza. Czy jako otulinę powinienem zastosować piankę poliuretanową, czy mogę dać warstwę wełny mineralnej i na zewnątrz tego jeszcze owinąć to szczelnie folią ?    
    • U = λ/d gdzie d to grubość materiału podana w metrach. Chociaż osobiście zwykle liczę odruchowo współczynnik oporu cieplnego R, dopiero na koniec przeliczając go na wartość U.  Potrzebne podstawowe wzory wraz z objaśnieniem są tu: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/8294-jak-obliczyc-izolacyjnosc-sciany
    • Wiesz, jeśli rodzina sąsiada jest siedmioosobowa, to, przy piątej, czy szóstej  kąpiącej się osobie - a szczególnie dziewczynie, czy wręcz PANIENCE - to te dźwięki mogą w końcu wkurzyć, jak się chce spać... a tu raniutko trzeba wstać    Ja mam sąsiada-buca piętro  wyżej, który po terakocie przesuwa stół i krzesła... już kupiłem i dałem mu podkładki filcowe samoprzylepne, a on je gdzieś na półkę odłożył... Sąsiadka zza ściany - skądinąd  piękna laseczka, aż miło popatrzeć - popołudniami skakała na skakance... dwie sesje po pół godziny z małą przerwą... z rok może... do czasu, aż sąsiadce z niższego piętra urodziło się maleństwo i po  "uprzejmej" prośbie taty maleństwa zarzuciła te ćwiczenia... brak ćwiczeń nie wpłynął na sylwetkę sąsiadki zza ściany I co zrobisz, jak nic nie zrobisz...
    • Wszystko, to co powiedział kolega Jarek to święta prawda, ale ważne, zeby tej wełny nie zamoczyć. Można też rozważyć otulinę z pianki PU. Woda w zasobniku wymienia się szybko i na dobrą sprawę to nie elewacja zewnętrzna, a zasobnik stoi wewnątrz pomieszczenia i nie ma co przepłacać za "super wełnę".
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...