Skocz do zawartości

Piec gazowy


mixer82

Recommended Posts

Napisano
Jestem na etapie wybierania pieca gazowego. Ma być dwufunkcyjny do domu o wielkości 160 m2.

Co byście mogli polecić? Jakiś konkretny producent.

Zależało by mi też aby nie kosztował 10 000 icon_smile.gif

Najchętniej zamówiłbym sobie taki piec, tak aby przyjechali do mnie zamontowali, nauczyli obsługi i tyle.
Napisano
Ja mam viessmana vitopend 222. Dom 124 m2, 2 łazienki.
po pierwsze nie kondensat, bo nie mam podłogówki. Przy instalacjach niskotemp nożna rozważyć.
Po drugie z wbudowanym zbiornikiem ok 50l. ze sterownikiem pokojowym.
W sumie jest, jak mówisz. Zawisł i grzeje. No, przeglądy robimy.
Zbiornik wystarcza na mycie 2 osób jednocześnie. Grzanie bezpośrednie - na mycie jednej osoby, czyli jak ktoś wodę wypaprze, to jednak następni muszą się myć w jednej łazience. Ale szybko dogrzewa wodę, przez 3 lata zdarzyło mi się raz musieć poczekać.
Dla mnie dość często sie włącza do tego podgrzewania zbiornika. Więc w zasadzie latem go wyłączamy i jedziemy na zbiorniku, jak woda robi sie zimna to podłączamy piec.
I tyle
Napisano
ja mam de dietrich. To z gatunku tych co nie kosztują 10 tysięcy icon_biggrin.gif mam kondensacyjny, mam trochę podłogówki, chyba taki http://www.dedietrich.pl/Produkty/Katalog-...jne/MCR-24-II-T
kosztował nas razem z zasobnikiem 150 litrów tej samej firmy około 5 tysięcy. Przez zimę funkcjonował bez zarzutu. Trochę skomplikowane jest programowanie ale z instrukcją sobie poradziłam a robi się to raz. Cena myśle że korzystna. Zużycie gazu na dom 200 m2 sierpień 2009- maj 2010 co i cw kosztowało 2300 zł ( średnio 250 zł miesiecznie)
Napisano
i miał być dwufunkcyjny a nie jedno + zasobnik icon_wink.gif

dwufunkcyjny wiesiek też nie kosztuje 10 000. JA płaciłam 6400 plus chyba 140 sterownik pokojowy, bo najpierw miałam bez (taki temperaturowym wbudowany) ale się nie sprawdził.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
mixer ale czemu chcesz piec dwufunkcyjny? Ja taki miałam w bloku i nie załozyłabym w domu. Mając piec dwufunkcyjny (mam na myśli taki bez zasobnika przepływowy bo o tym mówimy prawda?) czekasz az woda będzie ciepła (przy zasobniku nie) i poza tym słyszałam (dopytaj jeszcze ekspertów) że taka opcja jest mniej oszczędna- podobno piec pobiera stosunkowo najwięcej gazu "startując"- dwufunkcyjny zapala się zawsze, nawet jak puszczasz po trochę wody co kilka minut. Piec z zasobnikiem załącza się sporadycznie, może ze 2 razy na dobę? nie wiem ale rzadko. Te zasobniki bardzo dobrze trzymają temperaturę wody. MIałam w bloku piec dwufunkcyjny immergas i kilka razy się zepsuł.
Napisano
Cytat

mixer ale czemu chcesz piec dwufunkcyjny? Ja taki miałam w bloku i nie załozyłabym w domu. Mając piec dwufunkcyjny (mam na myśli taki bez zasobnika przepływowy bo o tym mówimy prawda?) czekasz az woda będzie ciepła (przy zasobniku nie) i poza tym słyszałam (dopytaj jeszcze ekspertów) że taka opcja jest mniej oszczędna- podobno piec pobiera stosunkowo najwięcej gazu "startując"- dwufunkcyjny zapala się zawsze, nawet jak puszczasz po trochę wody co kilka minut. Piec z zasobnikiem załącza się sporadycznie, może ze 2 razy na dobę? nie wiem ale rzadko. Te zasobniki bardzo dobrze trzymają temperaturę wody. MIałam w bloku piec dwufunkcyjny immergas i kilka razy się zepsuł.



A słyszeliście o ogrzewaniu piecykiem takim instalowanym w domu? Podobno piec jest niepotrzebny. Czy do tego typu ogrzewania standardowe grzejniki płytowe są ok? I czy w ogóle się opłaca taki piecyk, czy raczej tak jak kolega - trzeba poszukać pieca.

Jeżeli chodzi o piece to ja też uważam, że te z zasobnikiem są lepsze i bardziej oszczędne.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • jeszcze jedno pytanko.   Czy przy waskim i dlugim grzejniku ma jakies znaczenie czy jest podlaczony od dolu czy gora - dól ??  
    • Matko moja, instalacja bez zaworów??? To kto ją, kuwwa wykonywał? Hydraulik czy zamiatacz ulic?
    • Zmiękczacz HELIX 20 Uruchom pełną regenerację z solą wysokiej jakości. Dezynfekuj żywicę środkiem jak Res-Up lub chlor (zgodnie z instrukcją producenta – sprawdź manual). Jeśli to nie pomoże, wezwij serwisanta od zmiękczaczy.   Filtry: Wymień wszystkie (siatkowy, mechaniczne, węglowy) – nawet jeśli niedawno, bo mogą być skolonizowane. Rozważ dodanie filtra UV po zmiękczaczu na bakterie.   Rury i podgrzewacz  przepłucz całą instalację, otwórz wszystkie krany na 10-15 min.
    • Rzeczywiście, ogólna zasada działania jest mniej więcej taka, jak Pan opisał. Najpierw powietrze dostaje się do wnętrz (pokoi) przez nawiewniki w oknach i inne nieszczelności. Następnie powietrze przepływa przez pokoje do kuchni i łazienki, czyli pomieszczeń, w których znajduje się wyciąg. Tam pionowymi kanałami wentylacyjnymi ulatuje na zewnątrz.  Żeby wentylacja, czyli po prostu wymiana powietrza, działała muszą równocześnie funkcjonować trzy czynniki: - sprawny nawiew;  - skutecznie działający wyciąg;  -swobodny przepływ powietrza pomiędzy nawiewem i wyciągiem.    W tym konkretnym przypadku do sprawdzenia jest kilka rzeczy. 1. W drzwiach do łazienki nie ma otworów, ale czy te drzwi są podcięte nad podłogą? Na ile często te drzwi pozostają niedomknięte? Bo gdy są niedomknięte to powietrze przepływa w miarę swobodnie.  2. Proszę sprawdzić, używając zapalonej świecy lub zapałki, czy w łazience jest ciąg w kierunku kratki wentylacyjnej, ale przy wyłączonym wentylatorze. Jeżeli go nie ma to znak, że wentylacja w łazience jest niesprawna.  3. Okna można wymieniać na nowe z nawiewnikami. Tu kluczowe jest aby nawiewniki po prostu były.   
    • Niestety nie ma możliwości odcięcia tej zaślepionej części instalacji ponieważ wymagałoby to niszczenia świeżo wykończonego domu. Instalacja jest z cyrkulacją c.w.u. Układ jest z rurami i od nich na trójnikach odgałęzieniami na poszczególne krany.    Tak jak pisałem. Ta woda zaraz za wodomierzem nie ma tego nieprzyjemnego zapachu.   Czy przyczyną może być problem ze zmiękczaczem? Faktycznie jakby się zawiesił i przez jakieś 2 miesiące praktycznie nie zużył wsypanej soli. Zaglądałem kilkukrotnie do niego ale dopiero po takim czasie zastanowił mnie fakt, że tej soli prawie nie ubywa.   Czy istnieje jakiś sposób na samodzielne "przepłukanie" instalacji jakąś chemią, która ją wyczyści i zdezynfekuje? Może to będzie jakieś rozwiązanie problemu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...