Skocz do zawartości

działka z obniżeniem terenu względem drogi


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich forumowiczów.
Zaglądam tutaj bo mam nadzieję, że Wasze podpowiedzi pomogą mi wybrać dalszą drogę, której celem jest wybudowanie własnego domu. icon_biggrin.gif

Kupiłem od miasta działkę, która od granicy z drogą (narożna działka) cały czas opada (zagłębia się) poniżej poziom wytyczonej drogi. Działka jest położona niedaleko jeziora (100 m). Dawniej (30-40 lat) było tu żwirowisko. W najodleglejszym rogu działki mam 3 metrowy dół i ok. 50 cm wody (prawdopodobnie jest to poziom wody w jeziorze). Zacząłem zasypywać tę działkę (na zasadzie "przyjmę ziemię"), ale wstrzymałem się z zasypywaniem w miejscu gdzie planuję wybudować dom. Dom ma mieć wymiary ok. 12m na 12m.
I teraz mam dylemat.
Nie planowałem piwnicy, ale jeżeli mam ten teren pod dom zasypać piachem i go utwardzać (koszty) to może dołożyć trochę pieniędzy i wybudowanie piwnicy byłoby logicznym (ekonomicznym) rozwiązaniem? Robiłem badania geologiczne. I pod humusem (tam gdzie nie ma wody) i pod powierzchnią wody (obrys domu "wychodzi" nad wodę na ok. 12 m2) teren jest stabilny (nośny). Geolog powiedział, że te 12m2 + jakiś tam naddatek, mogę zasypać, utwardzić i na tym budować oczywiście po wcześniejszym zebraniu mineralnej warstwy, która znajduje się pod wodą.
Czy może bezpiecznie pociągnąć ściny fundamentowe (z obecnego dołu na głębokości ok. 2m), a potem środek zasypać i zagęszczać warstwowo,a potem wylać ławę?

Proszę Was o podpowiedź co zrobić?
Projekt czeka na dostosowanie u projektanta, ale jeszcze nie wiem jak go dostosować.
icon_confused.gif:
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Jeżeli bardzo się upierasz przy piwnicy to lepiej ją wynieś w górę - unikniesz basenu w piwnicy (często gęsto izolacja przeciwwilgociowa typu ciężkiego jest źle wykonana i woda zalewa piwnicę)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Powłoka poliuretanowa to obecnie najlepszy stosunek ceny do jakości dla osób, które chcą mieć dach  w prawie niezmienionej postaci "na lata". Pamiętaj, że  robocizna też jest ważna, chyba że sam pokryjesz  ten dach. Dodać trzeba też, że blacha blasze nierówna. Blachodachówka zazwyczaj teraz produkowana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości niecałe 0,4 mm, a jeszcze parę lat temu  najczęściej spotykanym rozmiarem było 0,55 mm 
    • Herezja. Ch-ki B, C, czy D w zakresie zwarciowym są identyczne. Polecam Ci ten tekst z linku powyżej..  Selektywności nie da się uzyskać stosując klasyczne automaty nadprądowe.  Dla osiągnięcia selektywności trzeba by stosować zabezpieczenia selektywne na zasilaniu, ale energetyka się na to nie godzi. 
    • Masz "szybszy" B16 w tamtej skrzynce.     Zwarcie było na tyle silne, że "wybiło" wcześniej wyłącznik (B16 w skrzynce głównej), zanim ten w domowej skrzynce  zareagował Wyłączniki nadprądowe działają zarówno na przeciążenie, jak i zwarcie. Zadziała ten, który pierwszy wykryje przekroczenie granicy prądu zwarciowego — i ma najszybszy czas reakcji.   Jeśli tamten B16   był bliżej źródła zasilania (np. w skrzynce licznikowej lub głównej), to on mógł szybciej zareagować, przy zwarciu prąd "idzie do źródła", i pierwszy bezpiecznik, który to wykryje, wyłącza zasilanie.     Jeśli dwa bezpieczniki B16 są szeregowo, to nie ma gwarancji, że zadziała ten "bliżej zwarcia". Zadziała ten, który zareaguje szybciej — a czas reakcji bywa różny (nawet w identycznych modelach).       Gdy ten B16   wyłączył się, (najprawdopodobniej zabezpiecza całą instalację domową), zostało  odcięte zasilanie wszystkich obwodów — zarówno światła, jak i gniazd.       Jeśli ten B16 wyłącza się jako pierwszy przy zwarciu również w innych obwodach, prawdopodobnie, zabezpieczenia nie są dobrane selektywnie, główne zabezpieczenie powinno  mieć wyższy prąd lub charakterystykę C/D, a domowe np. B10., albo trzeba zastosować  C16 lub D16.      
    • 🏡 Szukasz sprawdzonego partnera w nieruchomościach w Polsce lub marzysz o własnym apartamencie w Turcji? Poznaj HEIM Estate – agencję, która przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu, wynajmu lub inwestowania w nieruchomości w kraju, gwarantując indywidualne podejście i najlepszą, starannie wyselekcjonowaną ofertę rynku pierwotnego. https://heimestate.com/   A dla miłośników słońca i wakacyjnego klimatu polecamy Nieruchomości TURCJA – ekspertów w zakupie domów i apartamentów nad Morzem Śródziemnym. Zapewniają kompleksową obsługę i bezpieczeństwo transakcji, pomagając Ci spełnić marzenie o wyjątkowej nieruchomości w Turcji.   👉 Zaufaj profesjonalistom i zrealizuj swoje plany z najlepszymi! Sprawdź też Biuro Cypr Północny Nieruchomości – ekspertów w nieruchomościach na Cyprze. Dzięki ich wsparciu kupisz apartament lub willę w jednej z najpiękniejszych lokalizacji nad Morzem Śródziemnym, bezpiecznie i bez zbędnych formalności.   Cypr to nie tylko wspaniała pogoda przez cały rok, ale i atrakcyjne ceny, rosnąca wartość inwestycji i łatwość procesu zakupu dla obcokrajowców.   Skontaktuj się z CyprPółnocny.com.pl i spełnij swoje marzenie o kawałku raju pod palmami! 🌴
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...