Skocz do zawartości

działka z obniżeniem terenu względem drogi


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Zaglądam tutaj bo mam nadzieję, że Wasze podpowiedzi pomogą mi wybrać dalszą drogę, której celem jest wybudowanie własnego domu. icon_biggrin.gif

Kupiłem od miasta działkę, która od granicy z drogą (narożna działka) cały czas opada (zagłębia się) poniżej poziom wytyczonej drogi. Działka jest położona niedaleko jeziora (100 m). Dawniej (30-40 lat) było tu żwirowisko. W najodleglejszym rogu działki mam 3 metrowy dół i ok. 50 cm wody (prawdopodobnie jest to poziom wody w jeziorze). Zacząłem zasypywać tę działkę (na zasadzie "przyjmę ziemię"), ale wstrzymałem się z zasypywaniem w miejscu gdzie planuję wybudować dom. Dom ma mieć wymiary ok. 12m na 12m.
I teraz mam dylemat.
Nie planowałem piwnicy, ale jeżeli mam ten teren pod dom zasypać piachem i go utwardzać (koszty) to może dołożyć trochę pieniędzy i wybudowanie piwnicy byłoby logicznym (ekonomicznym) rozwiązaniem? Robiłem badania geologiczne. I pod humusem (tam gdzie nie ma wody) i pod powierzchnią wody (obrys domu "wychodzi" nad wodę na ok. 12 m2) teren jest stabilny (nośny). Geolog powiedział, że te 12m2 + jakiś tam naddatek, mogę zasypać, utwardzić i na tym budować oczywiście po wcześniejszym zebraniu mineralnej warstwy, która znajduje się pod wodą.
Czy może bezpiecznie pociągnąć ściny fundamentowe (z obecnego dołu na głębokości ok. 2m), a potem środek zasypać i zagęszczać warstwowo,a potem wylać ławę?

Proszę Was o podpowiedź co zrobić?
Projekt czeka na dostosowanie u projektanta, ale jeszcze nie wiem jak go dostosować.
icon_confused.gif:
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...