Skocz do zawartości

naleśniki na wytrawno- rewela


Recommended Posts

Tym razem pracochłonne danie którym poczęstowała mnie dzisiaj nieletnia siostrzenica (no, no, wyrabia sie młoda..)- ale warte zachodu:)
Naleśniki smażymy normalnie jak naleśniki (moja proporcja to szklanka wody i szklanka mleka na jedno jajko plus mąka oczywiście i szczypta soli)

Farsz:
6 gotowanych ziemniaków
kostka białego sera
usmażone pieczarki z cebulką
ogórki kiszone
Ile tych pieczarek dokładnie nie wiem, ale nie jakoś dużo (dominują ziemniaki i ser jak w ruskich pierogach), ogórek tez tylko "na smak"
to wszystko zmiksowane w robocie kuchennym na jednolity farsz i doprawione na pikantno
Ona te naleśniki potem podsmażała na patelni, ale znam wersję żeby je podać polane sosikiem na bazie jogurtu z koperkiem i czosnkiem (mniej tłuste)
Jest troche roboty ale warto:) Pychota...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja często robie naleśniki ze szpinakiem i jakimś ciągutkowym serem ( najlepsza mozzarelka ) ,nakładam farsz zapiekam je .....
niekiedy jak mam ochote to robię jakiś sosik np. beszamel.......ale bez sosu są również rewelacja icon_smile.gif


Potwierdzam! Takie danie to kulinarna ekstaza!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Fakt ekspresówka otoczona jest lasem z jednej lub obu stron na poszczególnych odcinkach. Akurat na „moim” odcinku jest puste pole. Sąsiadów brak jedynie mieszkańcy innej wsi po drugiej stronie drogi- „szczęściarze” mają postawione dwa panele na całą wieś 😂
    • Są specjalne normy etc....mierzyłeś hałas? 300-400 m mieszkałem od linii kolejowej i było dużo lasu i było słychać pociągi wieczorem i nocą. Możliwe, że musisz sam się od hałasu odgrodzić? Może trzeba zgłosić problem do odpowiedniego Zarządcy, niech przyjda pomierzą, ale by się przydało kilku sąsiadów też zmobilizować. Tutaj masz poziomy hałasu na stronie rządowej -> https://www.gov.pl/web/gddkia/ekrany-akustyczne-przy-drogach---co-mowia-przepisy  
    • Witajcie, mój dom stoi w odległości jakieś 300-400m od drogi ekspresowej. W zależności od pogody i temperatury hałas/szum jest mniej lub bardziej odczuwalny wewnątrz domu szczególnie nocą.  I tak np dziś o 1 w nocy poziom dB wynosił niecałe 55 (mierzony telefonem-wiem mało miarodajne) na zewnątrz. Wiem że jest rozporządzenie określające wysokość dopuszczalnych norm ale czy ono tyczy się także drogi?? Droga ekspresowa nie jest uzbrojona w panele dźwiękoszczelne. Skoro ja z takiej odległości słyszę odgłosy to co mają powiedzieć mieszkańcy znajdujący się jeszcze bliżej drogi. Czy można zwrócić się do GIOŚ o to by zrobili pomiary i ustawili panele?
    • Mury są zimne, ale nie mokre. Ktoś tu wyżej pisal żeby całe mury pokryć wapnem, więc zapytam czy środek gruntujący ma właściwości grzybobójcze?   Jeśli nie, to jaki środek byście polecali?   Poniżej zdjęcia z bliska tej kamiennej ściany w jednym pokoju i drugim mniejszym gdzie będzie kotłownia.
    • Myślałem żeby akrylem zalać te 5mm, żeby dziury nie było, chyba że lepiej silikonem, silkon będzie chyba lepszy, bo plastyczny. Nie chodzi o klawiszowanie, tylko o ewentualne rozszerzenie OSB, choć tam sucho jak pieprz, bo to poddasze, ale od balkonu może być różnie, choćby uchylone drzwi i ostry deszcz. Ja bym dylatacji w ogóle nie robił, ale jak miałby się coś wybrzuszyć, to lepiej chyba dać. Na łaty dam taśmę akustyczną tak jak piszesz, a na płyty pod wykładzinę też dam podkład jakiś. I żebyśmy się dobrze zrozumieli, to płyta na progu będzie cała, czyli będzie dojechane do samych ościeżnic. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...