Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mantin

Budynek gospodarczy (25 m2)

Recommended Posts

Witam,
Jestem właścicielem malutkiej działki [(112 m2) = ok. 13x8.5] w centrum miasta. Znajduje się ona bezpośrednia przy chodniku i jest zaklasyfikowana jako "MW" - tereny mieszkalnictwa o wysokiej intensywności. Z uwagi na wielkość działki oraz przebieg sieci wodociągowej - pas ochronny terenu 1 m - uzyskanie pozwolenia na budowę będzie prawdopodobnie niemożliwe. Działka obecnie jest pusta. Chciałbym postawić dwa budynki gospodarcze o wymiarach 5x5 każdy. Budynki będą wybudowane z płyty warstwowej, nie będą na stałe związane z podłożem i będą miały charakter przenośny. Oczywiście wcześniej wyśle stosowne złoszenie.
Pytania:
1. Czy można tak postąpić?
2. Czy takim budynką można nadać nr i doprowadzić do nich media?
3. Czy można w nich otworzyć np. "Kiosk Ruchu" lub inną działalność gospodarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według litery prawa

Można postawić wolno-stojący parterowy budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m kw. powierzchni działki.

A budynek gospodarczy, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, to budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego lub rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia , a w zabudowie zagrodowej przeznaczony jest również do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych.

Więc raczej 2 budyneczki gosp. nie da rady..... icon_sad.gif

A numer porządkowy działki można uzyskać bez problemu

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wspomniałem na tej działce nie ma innego budynku mieszkalnego. Więc budynek gospodarczy funkcjonowałby samodzielnie. Rozumiem, że zgodne z "literą prawa" trudno będzie zarejestrować w nim działalność gospodarczą. Czy można to jakoś ominąć?
Proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×