Skocz do zawartości

zatwierdzone studium MPZP


Recommended Posts

Witam,

Proszę o poradę bo w urzędzie gminy na wszelkie moje pytania slysze odpowiedź NIE DA SIĘ, a przecież mieszkamy w Polsce i na pewno da się to załatwić. Ale przejdźmy do konkretów.
Teść zaproponował mojej żonie, że przekarze jej połowę swojej działki jesli się na niej wybudujemy. Działka ma ok 5400 mkw, jest szeroka na ok 25m i długa na ponad 200m. Pierwsze 50m działki (od drogi) jest częścią budowlano-rolną na której stoi dom i zabudowania teścia, kolejne 50m to część rolna z ziemią klasy IVb, kolejne ponad 100m to część rolna z ziemią klasy V. Teść chce nam wydzieli drogę dojazdową o szerokosci 3m i dać tą część działki z ziemią klasy V. Gmina zatwierdziła już studium dla MPZP w którym przewidują zabudowę w pasie 50m od drogi. Plan sporządzony na podstawie tego studium ma zostać podany do publicznej wiadomosci za około 2 miesiące. Panie w urzędzie powiedziały, że jak wystąpie o warunki zabudowy na tej częsci którą teść chce nam teść dać to zawieszą wydanie decyzji na 12 miesięcy z powodu sprzeczności z studium MPZP, do tego czasu MPZP zostanie uchwalony i wniosek zostanie uznany za bez przedmiotowy. Jeśli po podaniu do wiadomości MPZP będę wnosił o zmiany to też mi je odrzucą ponieważ po takiej zmianie plan nie będzie zgodny ze studium.
Moje pytania są nastepujące - Co mogę zrobić aby jednak dostać pozwolenie na budowę? Z kim trzeba rozmawiać? jakie wnioski składać? kto by musiał się na co zgodzić?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...