Skocz do zawartości

zatwierdzone studium MPZP


Recommended Posts

Witam,

Proszę o poradę bo w urzędzie gminy na wszelkie moje pytania slysze odpowiedź NIE DA SIĘ, a przecież mieszkamy w Polsce i na pewno da się to załatwić. Ale przejdźmy do konkretów.
Teść zaproponował mojej żonie, że przekarze jej połowę swojej działki jesli się na niej wybudujemy. Działka ma ok 5400 mkw, jest szeroka na ok 25m i długa na ponad 200m. Pierwsze 50m działki (od drogi) jest częścią budowlano-rolną na której stoi dom i zabudowania teścia, kolejne 50m to część rolna z ziemią klasy IVb, kolejne ponad 100m to część rolna z ziemią klasy V. Teść chce nam wydzieli drogę dojazdową o szerokosci 3m i dać tą część działki z ziemią klasy V. Gmina zatwierdziła już studium dla MPZP w którym przewidują zabudowę w pasie 50m od drogi. Plan sporządzony na podstawie tego studium ma zostać podany do publicznej wiadomosci za około 2 miesiące. Panie w urzędzie powiedziały, że jak wystąpie o warunki zabudowy na tej częsci którą teść chce nam teść dać to zawieszą wydanie decyzji na 12 miesięcy z powodu sprzeczności z studium MPZP, do tego czasu MPZP zostanie uchwalony i wniosek zostanie uznany za bez przedmiotowy. Jeśli po podaniu do wiadomości MPZP będę wnosił o zmiany to też mi je odrzucą ponieważ po takiej zmianie plan nie będzie zgodny ze studium.
Moje pytania są nastepujące - Co mogę zrobić aby jednak dostać pozwolenie na budowę? Z kim trzeba rozmawiać? jakie wnioski składać? kto by musiał się na co zgodzić?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...