Skocz do zawartości

Linia zabudowy


Gość

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Gość Redakcja__
Samowolna zmiana usytuowania budynku na działce jest niedopuszczalna. W najlepszym razie takie działanie może skończyć się nałożeniem kary legalizacyjnej oraz nakazem dostosowania dokumentacji do stanu rzeczywistego. W skrajnych wypadkach może być również wydany nakaz rozbiórki niewłaściwie usytuowanego domu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Redakcja__
Linie zabudowy określone w warunkach zabudowy wydanym przez urząd gminy stanowią wytyczne do przygotowania przez projektanta planu zagospodarowania działki. Plan taki jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i starostwo, które je wydaje decyduje, czy budynek może być usytuowany np. skośnie, ale zawsze w granicach określonych w warunkach zabudowy.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Linie zabudowy określone w warunkach zabudowy wydanym przez urząd gminy stanowią wytyczne do przygotowania przez projektanta planu zagospodarowania działki. Plan taki jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i starostwo, które je wydaje decyduje, czy budynek może być usytuowany np. skośnie, ale zawsze w granicach określonych w warunkach zabudowy.


mam pytanie odnosnie linii zabudowy
1 Czy linia zabudowy oznacza to samo co nieprzekraczalna linia zabudowy- chodzi mi o to czy majac wyznaczona linie zabudowy trzeba postawic budynek dokładnie w tej linii czy mozna wybudowac np 3 m od niej w głab działki ?
2 majac wyznaczona linie zabudowy w projekcie warunkow zabudowy mozna wnoskowac o zmiane tej linii zabudowy i na jakim etapie najlepiej to zrobic i jak motywowac swoja prosbe( przytaczc jakies paragrafy prawne?)
3 Linia na działce która zamierzm kupic została ustalona na 12 m od strony drogi ( gminnej polnej). Działka jest 12 arowa 28x42. Wyznaczona w ten sposób linia zabudowy ogranicza ,,ustawnośc działki" tym bardziej ze od tyłu jest 10 m pas sosen samosiejek. Przy takiej linii zabudowy i domku 13x13 robi sie waska przestrzen 8 metrowa miedzy drzewami a tarasem a z przodu 12m które nie beda słuzyc celom rekreacyjnym.
4 czy jest jakas wymagana odległośc domu od linii lasu która graniczy bezposrednio z granica działki?.
Link do komentarza
Linia zabudowy to wymagana odległość od granicy działki natomiast nieprzekraczalna linia zabudowy to minimalna odległość jaka trzeba zachować.

Warunki zabudowy wydawane są w formie decyzji od której można odwołać się do organu nadrzędnego. Jednak szanse na zmianę decyzji są niewielkie, gdyż gmina ze względu na zachowanie ładu przestrzennego ustaliła taką a nie inną linię zabudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Skoro mowa o remoncie łazienki to zaproponuję film z montażu syfonu wannowego   Jeżeli ktoś rezygnuje z wanny na rzecz brodzika, to film z montażu odpływu brodzikowego SLIM Ø90 z silikonową membranę SLIM+ powinien być idealnym źródłem wiedzy.  
    • Z zasady lepiej jest aby kocioł działał w sposób ciągły, lecz z odpowiednio niską mocą. Przy tym ustawiamy mu niską temperaturę wody w obiegu. Przy prawidłowo wykonanej podłogówce nie powinno by raczej potrzebne więcej niż 40°C na zasilaniu.  
    • Więc lepiej żeby chodził kocioł non stop czy z przerwami? Jak będzie chodzil non stop nie będą wyższe rachunki za gaz? Nie mamy czujnika zewnętrznego więc i krzywej grzewczej nie da się wytworzyć. Rachunki porównywane do domów sąsiadów które są większe a płacą połowę mniej . Ja trzeci rok tu mieszkam i rachunki wzrosły tak jak napisałam o 300 zł po wizycie ostatniego serwisanta
    • Dobra rada. U mnie zrobione wcześniej na tynku gipsowym, wciąż wyłaziła wilgoć w innych pomieszczenia. Niekoniecznie powiązanych bezpośrednio z łazienką (bardziej z kabiną prysznicową) ale i tak wilgoć maszerowała w różne strony. Musiałem skuć do gołego pustaka, tynk cementowo-wapienny, solidna izolacja - i mam spokój.   Gips na ścianach w łazience, szczególnie w strefach mokrych -  sprawdza się słabiutko.
    • W samym fakcie, że kocioł pracuje bez przerwy nie ma niczego złego. Wręcz przeciwnie, to jest właśnie tryb pożądany, bo wtedy unikamy strat związanych z rozruchem kotła.  To myślenie "na chłopski rozum", że wyższa moc jest lepsza, bo kocioł pracuje krócej, jest błędne. Przecież wytworzy tyle samo ciepła pracując z niższą mocą, ale przez dłuższy czas. Najprostszy sposób żeby osiągnąć komfortowe warunki i ekonomiczną pracę to ustawienie jak najniższej temperatury zasilania, przy której temperatura we wnętrzach nam odpowiada. Przecież tak działa sterowanie zgodnie z krzywą grzewczą. Zaś gdy nie mamy odpowiedniej automatyki, to trzeba to robić ręcznie - np. zwykle kocioł pracuje podgrzewając wodę do 40°C, jej temperaturę podnosimy zaś ręcznie przy dłużej trwających mrozach.  Natomiast nie znając dokładnie sytuacji na miejscu nie sposób powiedzie czy serwisant ustawił coś z sensem, czy wręcz przeciwnie. Ponadto w rachunkach trzeba porównywa nie kwoty, lecz zużycie gazu w ciągu sezonu, przez kolejne zimy lub inne porównywalne okresy w tym samym domu. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...