Skocz do zawartości

Linia zabudowy


Gość

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Gość Redakcja__
Samowolna zmiana usytuowania budynku na działce jest niedopuszczalna. W najlepszym razie takie działanie może skończyć się nałożeniem kary legalizacyjnej oraz nakazem dostosowania dokumentacji do stanu rzeczywistego. W skrajnych wypadkach może być również wydany nakaz rozbiórki niewłaściwie usytuowanego domu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Redakcja__
Linie zabudowy określone w warunkach zabudowy wydanym przez urząd gminy stanowią wytyczne do przygotowania przez projektanta planu zagospodarowania działki. Plan taki jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i starostwo, które je wydaje decyduje, czy budynek może być usytuowany np. skośnie, ale zawsze w granicach określonych w warunkach zabudowy.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Linie zabudowy określone w warunkach zabudowy wydanym przez urząd gminy stanowią wytyczne do przygotowania przez projektanta planu zagospodarowania działki. Plan taki jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i starostwo, które je wydaje decyduje, czy budynek może być usytuowany np. skośnie, ale zawsze w granicach określonych w warunkach zabudowy.


mam pytanie odnosnie linii zabudowy
1 Czy linia zabudowy oznacza to samo co nieprzekraczalna linia zabudowy- chodzi mi o to czy majac wyznaczona linie zabudowy trzeba postawic budynek dokładnie w tej linii czy mozna wybudowac np 3 m od niej w głab działki ?
2 majac wyznaczona linie zabudowy w projekcie warunkow zabudowy mozna wnoskowac o zmiane tej linii zabudowy i na jakim etapie najlepiej to zrobic i jak motywowac swoja prosbe( przytaczc jakies paragrafy prawne?)
3 Linia na działce która zamierzm kupic została ustalona na 12 m od strony drogi ( gminnej polnej). Działka jest 12 arowa 28x42. Wyznaczona w ten sposób linia zabudowy ogranicza ,,ustawnośc działki" tym bardziej ze od tyłu jest 10 m pas sosen samosiejek. Przy takiej linii zabudowy i domku 13x13 robi sie waska przestrzen 8 metrowa miedzy drzewami a tarasem a z przodu 12m które nie beda słuzyc celom rekreacyjnym.
4 czy jest jakas wymagana odległośc domu od linii lasu która graniczy bezposrednio z granica działki?.
Link do komentarza
Linia zabudowy to wymagana odległość od granicy działki natomiast nieprzekraczalna linia zabudowy to minimalna odległość jaka trzeba zachować.

Warunki zabudowy wydawane są w formie decyzji od której można odwołać się do organu nadrzędnego. Jednak szanse na zmianę decyzji są niewielkie, gdyż gmina ze względu na zachowanie ładu przestrzennego ustaliła taką a nie inną linię zabudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...