Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe pod panelami


Hrabia

Recommended Posts

Posadzki drewniane można układać na podłogach z ogrzewaniem podłogowym, z tym że w projekcie należy uwzględnić zmniejszoną przenikalność cieplną pokrycia, a więc wymaga to gęstszego rozmieszczenia rur grzewczych. Przed ułożeniem posadzki konieczne jest bardzo staranne wysuszenie podkładu a rozruch instalacji powinien odbywać się etapami, co polega na zwiększaniu temperatury podłogi o ok. 2 st C w kolejnych dniach. W przypadku posadzki z paneli laminowanych muszą one posiadać dopuszczenie przez producenta do takiego stosowania i układa się je na izolacji z folii paroszczelnej oraz warstwie wyrównującej z tektury falistej. Natomiast panele warstwowe z drewna można kleić bezpośrednio do podłoża.
Link do komentarza
Zgadzam się z opinią Redakcji, poza warunkiem: „układa się je na izolacji z folii paroszczelnej oraz warstwie wyrównującej z tektury falistej.” .Wprowadzenie tektury falistej, a wraz z nią szczeliny powietrznej spowoduje zwiększenie warstwy izolacyjnej dla przenikającego przez nią ciepła. Proszę Redakcję o dodatkową odpowiedź w tej sprawie.
icon_confused.gif
Mam również pytanie odnośnie rozruchu. Czy takie stopniowe zwiększanie temperatury podłogi należy wykonać tylko przy pierwszym rozruchu, czy w przypadku rozpoczęcia każdego sezonu grzewczego? Czy taką podłogę należy grzać w miarę jednostajnie, czy można je programować w określonych godzinach?
Link do komentarza
Panele laminowane układane są w formie tzw. posadzki pływającej i wymagają podkładu wyrównującego podłoże właśnie w postaci tektury lub pianki. Przy ogr4zewaniu podłogowym lepszym materiałem jest tektura, gdyż jej izolacyjność cieplna jest niewielka ze względu na możliwość konwekcji powietrza zawartego w pofalowaniu co w praktyce nie wpływa na pogorsze3nie przenikania ciepła przez podkład. Etapowy rozruch instalacji prowadzi sie przede wszystkim przy pierwszym uruchamianiu instalacji ogrzewania podłogowego, co pozwala na powolne usunięcie resztek wilgoci zawartej w betonie podkładowym, a więc zmniejsza ryzyko zawilgocenia posadzki drewnianej. Taki sposób uruchamiania warto również przeprowadzać na początku sezonu grzewczego lub w przypadku np, zalania podłogi. W czasie użytkowania ogrzewania można dowolnie programować temperaturę podłogi, ale nie powinno wyłączać się ogrzewania na dłuższy czas, co może spowodować znaczne wyziębienie podkładu podłogowego (zwłaszcza w podłodze na gruncie) i kondensowanie pary wodnej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...