Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy w doborze pompy ciepła


Recommended Posts

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 170m2 na działce 15 arowej. Będzie to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem, zamieszkiwany przez 3 do 4 osoby. Noszę się z zamiarem zainstalowania pompy ciepła współparcującej z ogrzewaniem podłogowym. Jako dodatkowe źródło ogrzewania planuję kominek.
Dostałam ofertę od bielskiej firmy Sekut na pompę ciepła grunt/woda + zasobnik CWU 220l+ sterownik, z montażem i wykonaniem dolnego źródła na kwotę 34 093zł. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą i wie czy jest rzetelna?
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 170m2 na działce 15 arowej. Będzie to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem, zamieszkiwany przez 3 do 4 osoby. Noszę się z zamiarem zainstalowania pompy ciepła współparcującej z ogrzewaniem podłogowym. Jako dodatkowe źródło ogrzewania planuję kominek.
Dostałam ofertę od bielskiej firmy Sekut na pompę ciepła grunt/woda + zasobnik CWU 220l+ sterownik, z montażem i wykonaniem dolnego źródła na kwotę 34 093zł. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą i wie czy jest rzetelna?
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam



Szanowny Panie
Może Pan jescze poszuka innych pomp www.ekoemiter.com.pl firma bardzo dobra posiada listy referencyjne jest partnerem handlowym i serwisem niemieckiego producenta firmy VAILLANT. Zakładała niejedną pompę ciepła.
To urządzenie musi być bardzo dobrze dobrane , dom ocieplony,(styropian na podłodze 30 cm, dobrze ocieplony dach- izolacja 35 cm, ogrzewanie podłogowe. Wtedy to urządzenie działa najlepiej tzn najwydajniej. Odwierty muszą być wykonane na odpowiednią głębokość. Bezpieczniej jest wykonać odwierty pionowe w naszym klimacie mimo to , że są droższe. Dzięki temu nie będzie Pan korzystał z grzałek elektrycznych.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 170m2 na działce 15 arowej. Będzie to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem, zamieszkiwany przez 3 do 4 osoby. Noszę się z zamiarem zainstalowania pompy ciepła współparcującej z ogrzewaniem podłogowym. Jako dodatkowe źródło ogrzewania planuję kominek.
Dostałam ofertę od bielskiej firmy Sekut na pompę ciepła grunt/woda + zasobnik CWU 220l+ sterownik, z montażem i wykonaniem dolnego źródła na kwotę 34 093zł. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą i wie czy jest rzetelna?
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam


A jakiej firmy jest ta pompa?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...