Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wingerman

Uczestnik
 • Posty

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wingerman

 1. Witam serdecznie. Chciałbym polecić Państwu swoje usługi, które stoją na wysokim poziomie. Od wielu lat zajmuje się kompleksowymi wykończeniami wnętrz - pełen zakres usług od stanu deweloperskiego. Moją domeną i to co daje mi prawdziwa satysfakcje, to glazura, oczywiście wykonuję również prace które są jej pobocznym wątkiem tj. hydraulika i elektryka zabudowy G/K. Jestem precyzyjny w swojej pracy i lubię rzeczy których inni boja się podjąć z uwagi na skomplikowanie lub twierdza, że coś jest niemożliwe do wykonania. Jestem osobą komunikatywną, kreatywną, po prost
 2. Deklaruję 2 dorosłych i 2 dzieci w sobotę. Do zobaczenia. PS. Mam nadzieję, że mimo iż tak późno się zdeklarowaliśmy, to jeszcze można przyjechać.
 3. Również dziękuję gospodarzom i organizatorom, było na prawdę fajnie. Szkoda tylko, że jakoś nie wpadłem w wir poznawania osób ale to pewnie dlatego, że byłem w sobotę po południu gdy już integracja właściwie zeszła na plan drugi. Może by tak na jakimś zdjęciu niejako grupowym napisać/podpisać kto jest kto?
 4. Przykro mi bardzo ale prawdopodobnie nie dojadę :/ Oczywiście będę się starał być jeśli uda mi się wszystko pogodzić. Inwestor przełożył mi spotkanie na sobotę, na domiar złego inwestor też jest od kogoś uzależniony i godzinę spotkania sprecyzuje mi dopiero jutro koło południa. :/ Liczę, że jednak się uda ale nie mogę obiecać. Pozdrawiam.
 5. Proszę o dopisanie: ja + 1 połowa i całe dziecko tylko sobota Pozdrawiam.
 6. Nie było mnie dłuzej w sieci... czy już sobie poradziłeś?
 7. Na początek wstaw rzut taki jak powyżej ale w odpowiednich proporcjach. Chciałem się do tego przysiąść ale mi z obecnych proporcji wychodzi, że pokój ma 53,5 m2 Bez dokładnych wymiarów poszczególnych ścian nic nikt Ci nie doradzi bo wymiary to kluczowy element, zwłaszcza w małych pomieszczeniach/mieszkaniach.
 8. Myślisz że alutka00 od dn. 21.05.2009 do dziś nie uporała się z projektem ?
 9. Taśma narożnikowa, to przy hydroizolacji podstawa weź pod wagę fakt, że wylewka pracuje zupełnie inaczej niż ściana (pomijam już to, że w większości wylewki robi się pływające) i sama folia w płynie nic nie da ponieważ szybko powstaną w niej przynajmniej mikro pęknięcia.
 10. Chodzi mi o zakładki robione z taśmy narożnikowej podczas wklejania narożników. Styropian bez problemu zostanie dociśnięty przez wylewkę.
 11. Dokładnie tak jak piszesz. Pamiętaj by robić zakładki narożników i by folię kłaść na samym końcu, tuż przed układaniem płytek inaczej chodzenie po niej ją po prostu zniszczy.
 12. Dookoła umywalki moim zdaniem nie ma sensu a jeśli chodzi o kabinę to przy samej deszczownicy bez dysz i biczy wodnych wystarczy kilkadziesiąt cm od dołu. Ja bynajmniej tak praktykuję i jest dobrze. Nie ma co popadać w przesadę z folią. Bardzo ważne jest zrobienie dokładnej hydroizolacji samego brodzika i naroży do wysokości tych kilkudziesięciu cm.
 13. Zdecydowanie stosować folie, fuga zawsze przepuści nieco wilgoci, nawet ta dobrze położona. Zawsze maluję ściany jednak nie zawsze na całej wysokości, po pionowych płaszczyznach woda spływa więc nie jest to nieodzowny zabieg.
 14. No nie wiem co mam powiedzieć, zaskoczył mnie Twój post zwłaszcza po ostatnich docinkach. Dziękuję za docenienie mojej pracy. Jeśli chodzi o te paseczki, to były wycinane z gresu 60x60 Atlas Concorde o grubości 10mm same paski jeśli dobrze pamiętam mają szerokość około 6mm. żaden z tych gresów nie jest przecięty do końca ma tylko wycięty odpowiedniej długości fragment by zmieścił się ten wąski docinany paseczek. Dziękuję jeszcze raz za docenienie wysiłku
 15. Murowany czyli nie gotowy brodzik np. z akrylu.
 16. PeZet a więcej złośliwości nie było w sklepie w którym kupujesz? Jeśli masz jakieś problemy z rozszyfrowaniem tego co piszę, to może najwyższy czas byś porad zaczął szukać gdzieś indziej a nie tu na forum. Pisząc brodzik z kamienia, miałem na myśli położoną jedna dużą tafle np. marmuru ułożoną w odpowiednio zagłębioną wylewkę z zatopionym odpływem. Mam tylko nadzieję że wiesz co to marmur, zatopienie i odpływ. PS. Sam fakt, że coś piszę, świadczy o tym, że jestem zdecydowany. Co do gitary, to wcale nie jest takie jasne (podobnie jak z"problematycznym" brodzikiem), gitara może mieć r
 17. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc brodzik Brodzik to (wg. mnie) podłoga natrysku, więc wylewka o odpowiednich spadach, hydroizolacja i uszczelnienia naroży. To oczywiście podstawa ale zawsze możesz rozbudować przygotowanie o dodatkowe zabezpieczenia przed wilgocią, pracą ścian czy pływającej wylewki.
 18. Właśnie dlatego napisałem o zrobieniu brodzika z akrylu wg. własnych wymiarów. Oczywiście można też murować. Zgodzę się z Tobą poza jednym... mozaika. Mozaika ładnie wygląda ale na dłuższą metę świetne siedlisko zarazków że o czyszczeniu fug (głównie jasnych) nie wspomnę. Fakt jednak jest niezaprzeczalny... brodzik z kamienia bądź murowany jest świetny. Oczywiście to tylko moje zdanie.
 19. I tu lansik masz rację. Jeśli tylko jest szansa by rozsądnie umieścić zarówno wannę jak i brodzik, to zdecydowanie WARTO O TO POWALCZYĆ! PS. Niebezpieczny prysznic
 20. Gotowce nie są złe, pod warunkiem że brodzik kupujesz na zamówienie wg Twoich rozmiarów min. 80x110 i do tego dobrać odpowiednie drzwi. Jednak ja jestem zwolennikiem dobierania zarówno wielkości jak i kształtu kabiny do możliwości w danym pomieszczeniu by maksymalnie wykorzystać powierzchnię łazienki.
 21. Tak na prawdę stach wyjaśnił w miarę dokładnie w czym rzecz jeśli chodzi o rozmierzanie płytek. Piszę że w miarę dokładnie, ponieważ cały szkopuł jednak tkwi w... projekcie. Najtrudniej jest znaleźć kompromis pomiędzy szerokimi docinkami w rogach a ewentualnym zgraniem (głównie pionowych fug) z ceramiką sanitarną, lustrem czy choćby jakimś uskokiem ściany bądź murkiem. Musisz sam określić się przed sobą co dla Ciebie ma największe znaczenie. Nie ukrywam że pomoc fachowca oraz wyjaśnienie za i przeciw określonej decyzji jest nieoceniona warto by ktoś z pojęciem mógł przedyskutować z Tobą kilka
 22. To zależy jaki efekt chcesz uzyskać (dotyczy tylko szklanej ścianki) zwyczajowo najpierw płytki potem ścianka. W przypadku szklanych drzwi bezwarunkowo najpierw płytki potem drzwi.
 23. A jak sobie wyobrażasz taką szybę po kilku / kilkunastu miesiącach? Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo będziesz miał zniszczoną (porysowana) folie i co w tedy? Wymiana folii, szyby czy co? Jeśli chcesz spać spokojnie zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i trwałości to szyba wyłącznie hartowana niestety nie dostaniesz jej u typowego szklarza lub podwójna klejona folią w środku i nic innego jeśli chodzi o szyby). Szybę hartowaną można zamówić dokładnie na wymiar nawet z przyklejonymi UV zawiasami, mocowaniami czy gałkami do otwierania. Wiem bo w miarę regularnie zamawiam różne tafle szkła
×
×
 • Utwórz nowe...