Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Obestef

Uczestnik
 • Posty

  50
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Obestef

 1. Obestef

  Ekoszambo

  Szukam, szukam i nie widzę.
 2. Bakterie są wszędzie wokół nas. Nie ma takiej możliwości żeby się na nie nie "wystawić".
 3. Nieważne czy połączony czy oddzielony. To kuchnia musi mieć dobrą wentylacje.
 4. No właśnie. Konsument - czyli my - ma prawo ocenić dany produkt. I to nasza opinia powinna być wiążąca.
 5. Dlatego trzeba dbać o szczelność naszych urządzeń i nie zaniedbywać przy okazji spraw materialnych. Jak mnie obrabują to bank nie obniży nie zawiesi mi raty kredytu. A spanie pod mostem jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.
 6. Trzy miesiące to też dużo. Zwłaszcza po wszystkich ZAPLANOWANYCH wydatkach.
 7. mark01.. "calm down" jak by powiedzieli Ken i Ela. Mną trochę wstrząsa jak czytam o tym jacy to my jesteśmy zacofani i w ogóle..... Może być tak, że faktycznie technologia to rewelacyjna, ale... Niedzie nie widać żeby ktokolwiek takie okna reklamował. To znaczy że jeśli chcę je kupić muszę złożyć specjalnie zamówienie. Cena okna +cło+przewóz+marża plus bóg wie co jeszcze za "fanaberie". Bedzie mnie to kosztować 3-4 razy więcej niż normalne okno a zwróci się po 200 latach. Warto? Może i tak. Ale nikt nie ma tyle kasy by kupić taką "rewelację".
 8. Mnie również to szokuje. Decyzja o budowie nie przyszła mi łatwo i informacje o dodatkowych kosztach typu że dom się musi wysuszyć i chłonie ciepło jak gąbka więc będę płacić przez pierwszy rok 3 razy więcj niż normalnie są stresujące.
 9. Panie Leszku, ludzie się boją włamywaczy bardziej niż nieszczelnych kuchenek i nic w tym dziwnego. Powie pan że to brak wyobraźni a ja się z panem zgodzę, i co z tego? Ciężko harujemy żeby te nasze domki postawić niektórzy planują budować po kilka lat a potem przychodzi noćą chłystek któremu się wydaje że jak dom to obowiązkowo sejf za obrazem a w nim setki tysięcy. A że brakuje nam tego lęku na zagrożenia inne niż włamywacze; tak to już bywa.
 10. Nasze typowanie zawsze będzie subiektywne. I zawsze może się zdarzyć przedsiębiorcy który kolegę umieści na liście dla zysku. My możemy typować buble jako wskazówkę dla urzędu który te typy zweryfikuje. Tyle teorii.
 11. Coś w tym jest ( z romantyzmu). Dlatego kuchnia powinna być i połączone i oddzielona od salonu czy pokoju który rolę salonu spełnia. Wnęka kuchenna - na tyle duża by by zmieścić około 10 budek telefonicznych i koniecznie z oknem.
 12. Hmmm.. Jako zbiór informacji dla nas - bardzo potrzebne. Ale demonstrowanie go ekipie za każdym razem gdy gwóźdź krzywo wbiją....
 13. W dalszym ciągu nie rozumiem. To trzeba wystawić dzieci od 0 do siódmego roku na działanie alergenów bo potem się uodpornią i będzie ok?
 14. A kto może wiedzieć co będzie a co nie będzie interesem jego życia?
 15. Obestef

  Ekoszambo

  Czy ktoś je gdzieć publikował?
 16. Przepraszam ale się pogubiłem. Jeśli to miał być cytat to nie wyszło. Dwa różne sposoby ogrzewania są nierozłączne? Tak to rozumieć?
 17. Obestef

  Ekoszambo

  Może czy musi? Jaka jest najmniejsza dopuszczalna odległośc między nimi?
 18. To już chyba czas kupić ziemię na Śląsku i pobudować sanatoria. Czuję, że jeszcze parę lat i to będzie TO.
 19. Po obejrzeniu tej czeskiej strony zmieniam zdanie. One są naprawde ładne , kozy jedne.
 20. Według tej teorii pracownicy supermarketu powinni się z miejsca uodpornić na wadliwą klimatyzaję mając dzień w dzień kontakt z alergenami.
 21. Takie poszukiwania zabierają czas a tego nigdy nie mamy w nadmiarze.
 22. Kuchnia a życie płodowe? Interesujący pomysł choć całkiem chybiony. Ciasne kuchne to moda z PRL; ci których było na to stać budowali zawsze kuchnie ogromne. Ci których stać nie było mieli piec w pomieszczeniu gdzie w drugim kącie stało łóżko, a jeśli tych pomieszczeń było więcej to gromadzili się wokół pieca nie dla magiczno archetypicznych powodów a po prostu dlatego że było to najcieplejsze miejsce w całej chacie.
×
×
 • Utwórz nowe...