Skocz do zawartości

T. Brzęczkowski

Uczestnik
  • Posty

    4 475
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    50

Posty napisane przez T. Brzęczkowski

  1. Cytat

    Z forum Muratora na pewno

    Może Pani sprawdzić? Powiedziałem, że nigdy Tam nie napiszę po wygranej z nimi sprawie w sądzie. Więc skoro nie pisałem nie mogli mnie wyrzucić. To raz dwa - to może Pani zadzwonić do redakcji i spytać się czy mogę tam pisać. To proste!
    A co się takiego zmieniło w izolowaniu i ogrzewaniu, że nie mam tu bana, że dostałem e-maila z Redakcji bym tu pisał? Czytała Pani mój art. w BD z 1999/12?


    Poda Pan kogo naciągnąłem i oszukałem ? Poda Pan to forum?
  2. Cytat

    Kodeks Karny, Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Dobrem chronionym w ujęciu tego paragrafu jest poczucie wolności, bezpieczeństwa i wolność od strachu.

    Moje zarzuty do ciebie:


    a tu szerzej:


    Nigdzie Panu nie groziłem, chcę tylko dowodów, że kogoś oszukałem. Na temat fałszywych oskarżeń nie ma paragrafów? Z którego forum zostałem wyrzucony? Czy znowu Pan kłamie?

    Cytat

    Jak czytam Twoje wypowiedzi, to mam wrażenie że i mnie obrażasz, bo zaliczam się do grona tych co zastosują centralne,
    nie dają folii od środka
    i mają na ścianie styropian grubości powyżej 12cm.

    Czy napisanie, ze taka przegroda zawilgnie jest obrażaniem? Poda Pan sam tych co oszukałem?
  3. Cytat

    Dostałęm taki list od Brzęczkowskiego:
    "(...) mój mecenas też powiedział, że prokurator się tym nie zajmie. Przekazałem zdjęcia z Pana domu kolegom z Żyrardowa, sam będę z Panem musiał wyjaśnić KOGO OSZUKAŁEM, KTO JEST NIEZADOWOLONY Z IZOLACJI I OGRZEWANIA.
    Do zobaczenia."

    Jak rozumiem, straszysz mnie, a nie czytasz tego, co piszę ja i osoby, z którymi się wykłócasz.
    Czym ty mnie straszysz?

    Mój komentarz nie jest oceną produktów, które sprzedajesz, tylko dotyczy sposobu twojego uczestnictwa na forum.
    Rozumieją to wszyscy oprócz ciebie.
    Czy zastanawiałeś się, dlaczego wywalili cię z innych forów?




    Nie straszę, tylko chcę wyjaśnić, konkrety kogo oszukałem, kto jest niezadowolony. Padło oskarżenie, muszą być dowody.

    Cytat

    Czy zastanawiałeś się, dlaczego wywalili cię z innych forów?

    Proszę o konkret - z którego forum mnie wywalili? Proszę najpiew sprawdzić nim Pan napisze!
  4. Cytat

    Punkt rosy wystąpi ścianie w dodatku ściana mokra bardziej przewodzi ,w miejscach gdzie będzie sam beton woda będzie się lała po ścianach .Nie będę pisał że będziesz miejscami musiał malować szpachlować ściany od nowa w dodatku w miejscach najbardziej zawilgoconych pojawi się grzyb po 2 miesiącach ogrzewania .

    Widziałem takie rzeczy na własne oczy u ludzi który z braku środków musieli tak mieszkać .

    Taniej wyjdzie jak wstawisz osuszacze przemysłowe w pomieszczeniach niż jak wydasz 2x więcej kasy na ogrzanie takiego nieizolowanego budynku.


    To może przy braku wentylacji. Jest dokładnie odwrotnie Im grubsza izolacja termiczna tym więcej wilgoci w przegrodzie ( przy braku paroizolacji od środka. Praktyka i teoria mówią co innego. W gierkowskich domach z betonu nikt grzyba czy wilgoci na ścianie nie widział. Chyba, że dopiero po termorenowacji.
    Przy dużych stratach ciepła przez ścianę jej zewnętrzny tynk ma temperaturę dodatnią i to często wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego. Problem wilgoci zaczyna się po ociepleniu - im grubsze tym zimniejszy tynk zewnętrzny a co za tym idzie i "głębiej" jest punkt rosy.
  5. Jasne - w/g Pan dyplom = wiedza. Wiedziałem, że Pan tych wykresów nie pokaże! I nie chodziło o mnie a o Pan i tych architektów co izolują domy. Wiem, że już i Murator się zainteresował i chce zainwestować w realizację takiego ze styropianem od wewnątrz. Różnice w komforcie i zużyciu energii oraz w inwestycji są zbyt duże, by się Panu udało zatrzymać budownictwo energooszczędne.
  6. Cytat

    Tak jak wcześniej napisałem "Wolnoć Tomku w swoim domku".
    Może Pan taki w ten sposób zbudować swój dom, przebadać go i pochwalić się wynikami.
    Dla Pana jest to jedyna wiarygodna metoda, można chyba powiedzieć, że jest Pan "niewiernym Tomaszem".
    Jednak fizyka budowli, której Pan tak nie lubi, pozwala na przeanalizowanie z dosyć dużą dokładnością różnych wariantów jeszcze przed ich wybudowaniem.

    W przypadku umieszczenia warstwy konstrukcyjnej bliżej strony zewnętrznej ściany będzie ona w sezonie grzewczym chłodniejsza. Ponieważ warstwa konstrukcyjna zazwyczaj łączy się z wewnętrznymi ścianami nośnymi i stropami, na połączeniach tych powstają spore mostki termiczne.
    Dodatkową wadą są większe rozpiętości konstrukcyjne stropów (tym samym takie stropy są droższe) oraz trudności z mocowaniem czegokolwiek do ściany od strony wewnętrznej.

    Ale oczywiście w pewnych specyficznych zastosowaniach takie rozwiązanie może być korzystniejsze.
    Np. pomieszczenie biurowe wykorzystywane przez 8h w dni robocze, wybudowane w takiej technologii + strop drewniany + posadzka dobrze izolowana z cienką wylewką lub nawet w układzie "suchego jastrychu". Jeżeli będzie to nieduży budynek, to nie musi być w nim wewnętrznych ścian konstrukcyjnych, wystarczą lekkie działowe.
    Jeśli do tego dodamy proponowane przez Pana niecentralne i zadaniowe ogrzewanie elektryczne, to oszczędności na ogrzewaniu mogą być spore. Gorzej może być z komfortem cieplnym w okresach przejściowych oraz latem. Zapewne przydałby się wtedy klimatyzator. Zresztą można w ogóle zastosować pompę ciepła powietrze-powietrze + ew. wspomagające ją grzejniki elektryczne, co zapewni komfortowe warunki przez cały rok, przy umiarkowanych kosztach eksploatacji.


    Widać, że nie rozumie Pan fizyki budowli. Mostki termiczne ze stropami... to niedopuszczalne, tak się nie robi Panie Henryku. W Skandynawii też są mrozy.
    Może wreszcie Pan pokaże na wykresie z fizyki budowli - ścianę konstrukcyjną ocieploną 10-cio 20-to i 30 cm styropianem.
    Pan pokaże, że im grubsza izolacja tym więcej kondensatu w styropianie, Pan pokaże jak zachodzą na siebie strefa ujemnych temperatur i zawilgocenia.
    Co do komfortu... tu jest Pan wyłącznie teoretykiem ... Nie ma Pan żadnego doświadczenia z domami izolowanymi, nie spotkał Pan takich projektów i nie robił instalacji.
  7. Cytat

    ...mostka przy stropie nie będzie ponieważ strop będzie zrobiony również z elementów Izodom. Jest to przemyślane rozwiązanie zapobiegające właśnie tym mostkom termicznym.

    Ucieczka ciepła od wewnątrz do ściany jest znikoma, ponieważ na tą wewnętrzną warstwę 5 cm daje się tynk. W moim przypadku chyba dam płytę GK co jest dodatkowym izolatorem.


    Skoro przy 5 cm "ucieczka" ciepła jest znikoma, to po co tyyyyle styropianu za rdzeniem!? Tak układa się izolację (gruby styropian na zewnątrz ) w krajach gdzie głównie chodzi klima... Proszę neopor zobaczyć na youtbe. Kolejna kwestia to wilgoć... czy jest paroizolacja ? Czy podają jaka jest chłonność wody neoporu ( styropian zwykły ma 1.5%/24h)
    Czy podali Panu powód dlaczego nie układają grubszym styropianem przed rdzeniem? Zdecydowanie większa byłaby skuteczność takiej izolacji w strefie klimatycznej gdzie głównie chodzi ogrzewanie nie klima.
  8. Cytat

    potraktowałem translatorem....
    http://translate.google.pl/translate?js=n&..._plastfolie.pdf



    chyba w cuda wierzysz...on to przecież przetłumaczył ze słownikiem w ręce no i przecież zawsze ma racje icon_biggrin.gif


    To dobrze, że Pan przetłumaczył sobie rolę nowych folii typu duplex.

    Przecież może Pan nie dawać folii. Może Pan sobie domu nie izolować a ocieplać. Może Pan sobie robić kotłownie. Może Pan nie znać języka ojczystego i fizyki - wolno Panu. Dołączam Pan do „wyfilrtowanych”
  9. Przecież piszę, że błąd jest na POLSKIEJ stronie - folię widać u producenta wyraźnie! A poza rysunkami jest jeszcze fizyka. Powietrze migrując przez włókna celulozy będzie się schładzało i odda wodę.
  10. Cytat

    I znowu mamy to samo. Producenci materiałów budowlanych w Polsce świadomie pomijają ważne elementy izolacji, aby nas zniszczyć.

    A Chińczycy chcieli nas wykończyć skarpetkami ze zbyt mocnymi gumkami, ale się im nie udało.

    "Przy tej grubości" - nikt nie podawał żadne wartości icon_rolleyes.gif


    Wilgoć w przegrodach termicznych u nas nie występuje. Pokazywałem to na różnicach w instrukcji folii kubełkowych czy ścian. Znacznie bardziej odporną na wilgoć wełnę szklaną też zabezpiecza się paroizolacją. Czy zamiast niezbyt wyszukanego sarkazmu, może Pan merytorycznie uzasadnić dlaczego folia będzie szkodziła? Dlaczego jest Pan pewny, że zawilgocenie nie zmniejszy oporu cieplnego?
  11. Cytat

    tak panie Tomaszu, wiemy i powtarzamy jak mantre...paroizolacja...paroizolacja....paroizolacja


    Przypominam, dlatego, ze ktoś w polskiej instrukcji o folii zapomniał, lub nie rozumie fizyki. Przy tej grubości jest ona KONIECZNA!
  12. Mam problemy z niczym
    W większym jest tego więcej
    Nie będę tu na nic liczył
    Gdy wiersz niczemu poświęcę
    Ogólnie to bardzo nic lubię
    Z powodów co najmniej paru
    Z niczym się nigdy nie czubię
    Nie chodzę też z tym do baru
    Uwielbiam nic nie robienie
    I gdy nikomu nic nie wiszę
    Choć nurtuje mnie zagadnienie
    Jak niczym wypełnić niszę
    Problemem to zasadniczy
    A rozpraw o tym nie piszą
    Czy jak się niczym wypełni
    Nisza wciąż będzie niszą?
    Proszę nic na mnie nie wieszać
    Że odwracam ten schemat
    Nie chcę nikomu namieszać
    Ale nic to jest coś… czego nie ma
  13. Cytat

    Czytam:
    Cytat

    Jest paroprzepuszczalna - wpływa na swobodne „oddychanie ścian”. Pozwala na przenikanie pary wodnej przez przegrody (ściany i dach), zapewniając zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Zmniejsza ryzyko występowania grzybów i pleśni, które są jednym z powodów zachorowań na alergię.


    -Czy może Pan to pokazać na wykresach przy grubości 20 i 30 cm?
    -Czy nie "spotka" się woda z ujemną temperaturą?
    -Oddychanie ma melioratywną konotację – i jest to cykl wdech wydech… czy w przypadku dyfuzji można używać takich określeń. Tu jest jeden kierunek… tylko wdech!
    -Czy badania dr Nawrota z WAT o 50% spadku oporu cieplnego przy 4% zawilgocenia (objętość) są prawdziwe?
  14. Czy jest może gdzieś program porównujący dwa systemy, centralny i niecentralny przy tym samym nośniku?
    Bo tak pisać - prąd... pompa ciepła... gaz... to bez sensu jak są spore różnice między jedną pompą ciepła, zasobnikiem i cyrkulacją a kilkoma, czy w przypadku grzałki elektrycznej w zasobniku i cyrkulacji a w ogrzewaniu bezpośrednim. Podobnie z gazem, można transportować "ciepło" albo gaz... ( DRU)
×
×
  • Utwórz nowe...