Skocz do zawartości

Tomasz_W

Uczestnik
  • Posty

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Tomasz_W

  1. Wytrzymałość paneli i ich powłoki nie zależy od ich koloru tylko od wykonania. Na jasnych panelach faktycznie mniej widać brudu i powiększają optycznie pomieszczenie. Jednak jestem zwolennikiem ciemniejszych podłóg. Dodają ciepła w salonie albo w sypialni, tam gdzie można się nacieszyć podłogą.
  2. Kilka lat temu ogrzewałem mieszkanie niewielką kozą i powiem szczerze, ze 2 może 3 pomieszczenia obok się nagrzeją przy ciągłym paleniu wciągu dnia i przy otwartych drzwiach. Trzeba naprawdę być cierpliwym żeby co chwila podkładać do ognia. A po nocy i tak jest zimno. Jako dodatkowe źródło ciepła to naprawdę jest fajne, ale do ogrzania zimną domu - nie.
  3. No dobrze, ale na rynku jest tyle różnego rodzaju fabr, że nie wiadomo jaką wybrać. Każda firma mówi, że jej produkt jest najlepszy. Zakupiłem farbę niekapiącą. Nie rozkładałem wszędzie folii czy gazet bo byłem pewien, że pokój będzie czysty jak i niektóre meble, których nie miałem gdzie wynieść. Jednak po przygotowaniu farby była jakiejś dziwnej konsystencji. Nie dość, żę podłogę miałem w farbie to jeszcze ukochany fotel żony był cały zachlapany, a farby i tak mi nie starczyła. Miała niby żadnej plamki nie zrobić. Chciałem zrobić żonie prezent i pomalować sypialnie na pokój jaki od wielu miesięcy mnie męczyła. Niestety wyszło tak że przez 3 godziny musiała sprzątać po „prezencie”. Z koloru jednak była zachwycona. Następnym razem czy chlapiąca czy nie będę wszystko szczelnie zakrywał.
  4. Bloczki z wkładką izolacyjną. Technologia rewelacja! Stawianie ścian idzie szybko i prosto. Mur jednowarstwowy więc i cieńszy, więc ryzyko błędów jest nikłe. Producent zapowiada, że trzyma ciepło tak jak warstwowa. Cenowy wszyło drożej niż za pustaki 24 cm z ociepleniem, jednak przy porównaniu z innymi kosztami różnica jest niewielka – 9-10 tys. zł przy domu 150 m2. Zaznaczę, że kupowaliśmy je z rok temu po namowie znajomego murarza.
  5. Mam propozycję dla osób, którzy nie chcą mieć piwnicy lub nie mogą. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie starej lodówki lub zamrażarki do przechowywania warzyw w okresie zimowym.
    W ogrodzie wykopujemy dół, który wykładamy 10 cm warstwą ściółki ze słomy. W lodówce, w tylniej ścianie wywiercamy kilkanaście otworów i kładziemy ta strona na ściółce drzwiczkami do góry. Lodówkę obsypujemy ziemią.
×
×
  • Utwórz nowe...