Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

qmacieq

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O qmacieq

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jeśli przeprowadził gaz w Twojej drodze, to raczej nie miał do tego prawa. Sam to teraz ćwiczę, ale w drugą stronę: mam 1/3 udziału w drodze i jedna z sąsiadek(mająca też 1/3 udziału w drodze) robi mi straszne sceny z podpisaniem zgody na gaz. Jeśli droga jest w 100% Twoja to masz pełne prawo do zapytania, na jakiej podstawie prawnej sąsiad przeprowadził instalację gazową. A nawet, jeśli masz tylko 1/100 udziałów, to i tak masz prawo do zapytania.
 2. Szanowne i Szanowni, Muszę, w miarę szybko, wykonać wylewkę betonową w garażu. Garaż jest posadowiony na płycie fundamentowej. Pierwotnie miał być na fundamencie starego budynku gospodarczego, ale po rozbiórkach okazało się, że nie da się zbudować garażu na starym fundamencie, więc został wzniesiony na płycie (tak samo jak część mieszkalna). Architekt w swoim projekcie uwzględnił klasyczne ławy pod garażem, a nie płytę. Budynek jest już na takim poziomie zaawansowana, że jeszcze we wrześniu będzie wylewana posadzka (w tym w garażu). Stąd też pytanie do Was: Co Waszym z
 3. Na mapach to były dwa budynki połączone plecami. Po inwentaryzacji wyszło, że jeden budynek. Taki potworek jakich wiele po szalonych w budownictwie latach 70-, 80- 90- tych.
 4. Właśnie sam to ćwiczę. Jeśli część sąsiada ma zostać, to konieczny będzie projekt wykonany przez konstruktora i wniosek złożony w Starostwie. W moim przypadku doszła jeszcze przebudowa pozostawianej części sąsiada polegająca na zmianie więźby dachowej i z tego powodu Starostwo zażądało adaptacji projektu przez architekta. Pozwolenie dostałem po około 5 miesiącach (dwa razy uzupełniane dokumenty). Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, to pisz bezpośrednio. Chętnie pomogę (szczególnie w sprawie odpowiednich załaczników do wniosku).
 5. No właśnie też skłaniam się ku bloczkom BK. Myślę o H+H Gold+ 5,0-600 PWU (5,0 MPa).
 6. Mam nadzieję, że fragmenty schemat fundamentu i stropu się dobrze wkleiły. Nie nie jest to konstrukcja żelbetowa szkieletowa, więc pustaki/bloczki nie są tylko wypełnieniem. Cztery słupy łącznie. Cegła pełni funkcję nośną. OK, ale zmiana grubości to chyba nie tylko decyzja KB, ale cały proces związany z przeliczeniem konstrukcji, etc... Poza tym, przy zastosowaniu grubszego bloczka i pozostawieniu ocieplenia 20 cm, będzie 44-45 cm ściany, zamiast 39-40 cm. Przy współosiowym zwiększeniu grubości zmniejszy się (nieznacznie) powierzchnia użytkowa,
 7. Beton komórkowy o grubości 24 cm (np. H+H Gold+ 600) spełnia, ma wytrzymałość 5 MPa i waży 144kg/m2. Porotherm 25 cm trzyma odpowiednią wagę przy wersji E3. Pozostałe (np. Dryfix, Profi) ważą około 200 kg/m2.
 8. Dzięki za odpowiedź. Ekipa raczej wyraża zdziwienie, bo "polski standard" to 25cm. Nie ukrywam, że zasiali we mnie ziarno wątpliwości, dlatego staram się zebrać opinie. Architekt i Projektant zarzekają się, że przy tym budynku grubość ścian 20 cm jest w zupełności wystarczająca. Zmiana wg nich poniesie za sobą wzrost kosztów (ponowne przeliczenia konstrukcji, zmiana zbrojeń, droższy materiał) i zmniejszenie powierzchni użytkowej.
 9. Szanowni, Jestem zupełnie nowy na forum, ale używałem "szukaj", więc jeśli nie użyłem odpowiednio i nie znalazłem tematu już wcześniej przedyskutowanego, to nie bijcie. Wkrótce zamierzam rozpocząć budowę domu jednorodzinnego na samodzielnej działce, wg projektu indywidualnego. Budynek dwukondygnacyjny, na płycie fundamentowej, strop monolityczny. Budynek mieszkalny ma 7,7m szerokości i ponad 12m długości w parterze. Piętro ma nadwieszenie 1,6m x 7,7m nad parterem. Architekt z Konstruktorem zaproponowali ściany w technologii murowanej gr. 190mm z pustaków ceramic
×
×
 • Utwórz nowe...