
Eksperci Rockwool
-
Posty
211 -
Dołączył
-
Ostatnio
Posty napisane przez Eksperci Rockwool
-
-
Osobiście bym odradzał. znasz chociaz parametry termiczne takiej pianki ? Pamiętaj że drewno nie lubi okładania materiałami sztucznymi. Dodatkowo między deskami a pianka piwnna byc szczelina wentylowana. W tym wypadku istnieje duże ryzyko wykroplenia się kondensatu i w konsekwencji zawilgocenia drewna. Mokre drewno z czasem zostanie atakowane przez grzyby i pleśnie i po X latach będzie do wymiany cała lub część konstrukcji dachu.
0 -
Temat jest bardzo złożony. Poproszę jeśli to możliwe o zdjęcia tego dachu tak by moc dobrać możliwie najlepsze rozwiązanie.
0 -
Witaj
Opisywana przez ciebie izolacja została pokazana w zeszycie katalogowym rockwool dotyczącym izolacji podłóg na stronie 20. Katalog odnajdziesz pod poniższym adresem :
https://cdn01.rockwool.pl/siteassets/rw-pl/materialy-do-pobrania/broszury-i-ulotki/katalogi/zeszyt-6-stropy-garazy-i-podlogi.pdf?f=20201012051301
Oczywiście zamiast izoalcji w płytach czy rolkach możesz użyć zaproponowanego wyżej GRANROCKA SUPER. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób izolacji szczególnie miejsc trudnodostępnych.0 -
Musisz zachować ciągłośc warstw. Jeżeli stosujesz folie paroizolacyjną na połaci dachowej to powinieneś również położyć ją na ściankach. Tak jak zostało to pokazane na filmiku który przesłał Pan z Redakcji Budujemy Dom. Pamiętaj o zastosowaniu zakładu folii min 10 cm.
0 -
Element najlepiej wypełnić wełną . Jeżeli będziesz miał izolację dachu to pamiętaj, że między deskowaniem a wełną należy wykonać szczelinę wentylowaną grubości 3-6cm. Dodatkowo musisz zapewnić otwory wlotowe do szczeliny oraz wylotowe w kalenicy lub kratki wentylacyjne w ścianach szczytowych. Z wełen proponowałbym Ci Toprock Super w rolce.
0 -
Nie zgodzę się z przedmówcami odnośnie tego że błędem jest wykonanie kominka z płyt g-k i izolacja z wełny. Wiele takich kominków powstaje i z powodzeniem funkcjonują przez wiele wiele lat. NAlezy pamiętać że wełna również musi się wygrzac podczas pierwszych kilku paleń kominka. Oczywiście należy pamiętac aby została użyta odpowiednia welna mineralna oraz taśma. W tym wypadku płyty z wełny np. FIREROCK z powodzeniem radzą sobie w konstrukcjach kominków pod zabudowę z płyt gk
0 -
Dnia 3.08.2020 o 17:02, Mycha40i4 napisał:
A czy podczas demontażu ta wełna będzie pylić? jak bezpiecznie rozebrać taką ściankę?
Podczas demontazu będzie pylić. Niestety taki urok materialów włóknistych. Zalecam przy demontażu długa odzież ochronną, maseczke i okulary zgodnie z zasadami BHP.
0 -
Dnia 21.07.2020 o 19:28, Mycha40i4 napisał:
Witajcie!
Mam pytanie odnośnie ścianki działowej w mieszkaniu. Ponieważ pokój był nieustawny, wykończeniowiec zburzył mi ścianę z pięknej cegły i wstawił jakiś szajs gk z wełną mineralną w środku.
W związku z tym mam do Was pytanie; po pierwsze czy ta wełna w środku była konieczna?
Po drugie, czy nie powinna była zostać zabezpieczona przed pyleniem jakąś folią?
Czy mieszkanie w pokoju z taką ścianą wpływa jakoś ujemnie na komfort życia lub co gorsza, na zdrowie mieszkańców? W końcu słychać od czasu do czasu słuchy, że wełna może za ileś tam lat podzieli los azbestu....
Pozdrawiam serdecznie
Wełna w konstrukcji ściany działowej działa na zasadzie tłumika i patrząc pod kątem izolacyjności akustycznej jest elementem niezbędnym. Nie stanowi ona natomiast żadnego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców. Produkty z wełny posiadają wszelkie atesty higieniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie mieszkaniowym. Produkt może nieznacznie pylić ale w momencie montażu. Po zabudowaniu płytą produkt nie będzie pylił .
0 -
jak paroizolacje kładziesz pod płyty gk na poddaszu użytkowym to na nieużytkowym strychu już folii kłaść nie musisz. Oczywiście możesz to zrobić i błędu nie popełnisz ale sama płyta osb też wystarczy. Co do płyty osb ułozonej na jętkach to między nia a wełną powinna być szczelina ok 3cm. dodatkowo dobrze jest ponawiercać osb w siatce kwadratu np. 25x25cm otworami fi 16-20mm Wówczas jeżeli para wodna wniknie w przegrode to będzie miała swobodne ujście i nie będzie się wykraplac na zimnym osb
0 -
Dnia 16.04.2020 o 12:34, uroboros napisał:
Tylko u mnie nie bardzo ma kto hałasować
... Czasem wnuki... jak wpadną na godzinkę...
Poza tym - taki mały off-top - ta hałasująca rodzinka sprzedała mieszkanie i wyniosła się... mieszka tam para emerytów...
Czyli problem w zasadzie sam się rozwiązał
0 -
masz racje. Bardzo istotne jest aby izolacje/ustroje akustyczne były wykonywane od strony źródła dźwięku. W przeciwnym razie fekt nie będzie taki dobry. W tym wypadku jak wykonałes ustrój akustyczny po swojej stronie to sąsiad uzyskał dużo lepszy efekt izolacyjności niż ty.
0 -
Dnia 19.03.2020 o 16:19, euro_tuned napisał:
Gdybym planował bonie to wtedy całość np z Frontrock plus a bonie z Frontrock L ?
Czy wszystko z frontrock L. Ona chyba w takich wąskich pasach jest?
I dlaczego L może być bez kołkowania?
Zleciłem analizę CW i wyszło, że w lutym może być około 10g/m2 kondensatu a w pozostałych wszystko odparowuje (jeśli dobrze to rozumiem).
Czyli chyba dobrze?
Jeżeli bonie chcesz wycinać to wówczas wszystko możesz zrobić Frontrock PLUS. Jeżeli kondensat odparowuje to nie musisz się przejmowac bo w okresie letnim odparuje. możesz tez zwiększyć grubość izolacji i wowczas uniknąc powstania efektu kondensacji.
Dnia 20.03.2020 o 10:08, euro_tuned napisał:Jest szansa zobaczyć jakie wyniki wyszły z tych obliczeń CW ktore zrobiłeś? Próbowałem uruchomić program do obliczeń Rockwool ale mam tylko maca a program jest pod windowsa
podeślij mi na prv parametry przefrody i gdzie zlokalizowany jest budynek
opisz dokładnie warstwy przegrody i ich grubości włącznie z grubością planowanego ocieplenia
0 -
Dnia 27.03.2020 o 13:10, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:
Poziomnica, linka murarska, kawałek kordonka. Czy ja dobrze rozumiem problem? Bo z końcem zdania, które właśnie piszę, przestałem rozumieć
Apropos wełny - zrób sobie dystanse na krokwiach dla zachowania ciągłości szczeliny - kątowniczki albo nawet gwoździe i napnij sznurek.
dokładnie tak. Nabij na boki krokwi listwy dystansowe, albo gwoździe co 20cm i poprowadź sznurek zygzakiem, ewentualnie te 3cm od deskowania rozwiń membrane paroprzepuszczlana i wywiń na boki krokwi. Sposobów na zrobienie przestrzeni wentylowanej jest wiele. Wynierz sobie ten który ci najbardziej odpowiada
0 -
Witam
Jeżeli na codzień zajmujesz się izolacją poddaszy, ścian zewnętrznych czy działowych to ten post jest kierowany własnie do Ciebie.
Chciałbym Wam przedstawić ciekawą ofertę dołączenia do klubu Superwykonawcy ROCKWOOL. Uczestnictwo w klubie niesie za sobą wiele korzyści. Masz szanse na uzyskanie oficjalnego certyfikatu firmy Rockwool potwierdzającego twoje wysokie kwalifikacje a jednocześnie przy okazji zgarnąć dla siebie ciekawe nagrody. Wszystkich chętnych zapraszam do odwiedzenia poniższej strony po więcej szczegółów :
http://superwykonawca.pl/certyfikowany-wykonawca-rockwool-jak-nim-zostac/0 -
Witam
Jeżeli na codzień zajmujesz się izolacją poddaszy, ścian zewnętrznych czy działowych to ten post jest kierowany własnie do Ciebie.
Chciałbym Wam przedstawić ciekawą ofertę dołączenia do klubu Superwykonawcy ROCKWOOL. Uczestnictwo w klubie niesie za sobą wiele korzyści. Masz szanse na uzyskanie oficjalnego certyfikatu firmy Rockwool potwierdzającego twoje wysokie kwalifikacje a jednocześnie przy okazji zgarnąć dla siebie ciekawe nagrody. Wszystkich chętnych zapraszam do odwiedzenia poniższej strony po więcej szczegółów :
http://superwykonawca.pl/certyfikowany-wykonawca-rockwool-jak-nim-zostac/0 -
Dnia 16.03.2020 o 14:28, mhtyl napisał:
O czym Ty piszesz? W którym miejscu? Przy fundamentach??!!
Jeżeli masz na myśli tą szczelinę co na zdjęciu to nie wiem jak tam upchniesz wełnę i po drugie tam wełna prędzej czy później zgnije więc nie ma najmniejszego sensu upychać tam wełnę.
Tą powierzchnię (skosy ściany szczytowej) murarze powinni wykończyć do wysokości krokwi styropianem który powinien być zaciągnięty klejem z siatką, tylko w taki sposób uzyska się na styk doleganie pełnego deskowania do ściany szczytowej.
.
nie pisze o fundamencie a o dachu . zdjecie jest niewyraźne i nie pokazuje dokładnie problemu. Jeżeli piszecie że jest to ściana szczytowa to na grubości ściany szczytowej wełna powinna się znaleźć.
0 -
Wełna to bardzo dobry pomysł na izolację ściany murowanej. Jeżeli budynek jest nowowybudowany to musisz wiedzieć że wbudowujesz w ściany spora ilośc wody . Wełna mineralna będąc materiałem paroprzepuszczalnym umożliwia 4-6 krotne szybsze wysychanie ścian w stosunku do materiałów sztucznych.
Możesz być spokojny o wykraplanie kondensatu bo po przeprowadzneiu analizy CW dla twojego rozwiazania program nie pokazuje problemów z wilgocią.
Jeżeli zamierzasz wycinać bonie użyj węlny jednogęstościowej . np. Frontrock plus lub Frontrock L
Jeżeli zamierzasz stosować łączniki z talerzykiem z wełną lub wycinać użyj wełny jednogestościowej . ( Frontrock plus lub Frontrock L)
W pozostały przypadkach wełna dwugestościowa Frontrock Super jest dobrym rozwiązaniem gdyż zawsze wierzchnia warstwa utwardzona zabezpiecza dodatkowo przed uszkodzeniami mechanicznymi
Jeżeli chcesz pominąć stosowanie łączników mechanicznych to wówczas możesz użyć wełny lamelowej Frontrock L która może być mocowana wyłącznie za pomoca zaprawy klejącej i klejona metodą grzebieniową.
Jak będziesz miał dodatkowe pytania śmiało pytaj0 -
na grubości ściany szczytowej uzupełnić wełną
0 -
tak wełnę ta spokojnie możesz ułożyć w jednej lub dwóch warstwach . Następnie folia paroizolacyjna i na to wylewka.
0 -
grubość izolacji powinna być identyczna jak byś izolował między legarami czyli ok 25-30cm da Ci parametry przegrody energooszcżednej. Możesz też rozważyć wełnę o dużej twardości np. HARDROCK MAX . Co do grubości wylewki to powinna ona mieć nie mniej niż 4cm, w przeciwnym wypadku będzie Ci pękać.
0 -
2. Możesz spokojnie zastosować wełnę skalną w grubości 25-30cm . Najlepiej w tym celu użyć węłny TOPROCK SUPER + SUPERROCK. Pozwoli to na uzyskanie parametrów przegrody energooszcżednej.
3. Alternatywnym do styropianu rozwiązaniem będzie zastosowanie wełny STEPROCK HD następnie folii paroizolacyjnej i na to wylewka betonowa. Wówczas izolacja węłną będzie spełniała głównie funkcje izolacji akustycznej o której wyżej wpominali już inni użytkownicy forum.
0 -
Jeżeli strop oddzielał będzie dwa pomieszczenia ogrzewane to nic się nie będzie działo. Nabij łaty na legary tak by stworzyć szczelinę 1-2cm między płytą a wełną.
0 -
Dnia 12.01.2020 o 16:50, usiek napisał:
A ja pozwolę się tu wtrącić bo niebawem czeka mnie podobna robota... Czy jak folie przykleje dopiero do profili CD60 to późniejsze przykręcanie wkrętami płyt GK do profili nie podziurawi jej za bardzo? Ale innego wyjścia chyba nie ma...
Edit: właśnie czytam link z wyżej
Rozmawiałem z niejednym producentem folii na ten temat i owszem wkręty podziurawią paroizolację aczkolwiek jest to nieciągłość określona jako mało znacząca a wręcz pomijana. Także śmiało możesz mocować paroizolacje do profili i następnie przykręcać gk
1 -
Ja również uważam że pustka powinna być większa jak pisał wcześniej MrTomo. Jeżeli nie dasz rady wykonać na tych pierwszych 3 mb to zrób 5 cm, ale dalej niech ta pustka będzie miała te co najmniej 10-15 cm. Tak jak miałeś ułożone pierwotnie ocieplenie to szczerze mówiąc nie było wykonane najszczęśliwiej. Izolacja powinna mieć ciągłość bez szczelin czy pustek między warstwami.
Jeżeli wcześniej nie miałeś ogrzewanego budynku, to w momencie kiedy włączyłeś ogrzewanie, tynki i posadzki oddały resztę wilgoci, która miały oddać . W połączeniu z brakiem paroizolacji i wełną bez hydrofobizacji powstał właśnie efekt który zaobserwowałeś, czyli na zimnej membranie wykropliła się woda, która zawilgociła wełnę.
Pamiętaj też, że membrana powinna być wysokoparoprzepuszczalna - czyli Sd najlepiej na poziomie 0,04-0,08 m.0
Izolacja drewnianego domu bez cegły - sufit , poddasze
w Podstawa domu
Napisano
Ja bym Ci polecał jednak wełnę mineralną np. skalną Toprock w rolce która oprócz tego że jest paroprzepuszczalna to jest również hydrofobizowana. Ewentualnie rozważ nadmuch granulatu skalnego Granrock Super. Wówczas zabudowujesz wszystko płytą gk a nastepnie wdmuchujesz granulat robiąc kilka otworów rewizyjnych