Skocz do zawartości

lidkamaj

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez lidkamaj

  1. Do podpięcia do komina nie potrzebujesz przyłącza ze stali kwasoodpornej (która jest droga), wystarczy zwykłe przyłącze kominowe. Do trójnika wkładasz przejście ze sznurem jak na zdjęciu poniżej, a potem dokładasz resztę potrzebnych rur.
  2. Cieżko jednoznacznie stwierdzić co dokładnie śmierdzi po rozpaleniu. Bardzo często zdarza się, że montażyści celem przyoszczędzenia stosują materiały, które nie są dostosowane do temperatury jakie generuje kominek. W przypadku płyt izolacyjnych silca nie stosują zalecanych przez producenta gruntów i klejów, a używają zwykłych gruntów i klejów elastycznych i później jest problem. Rzadziej natomiast, ale jednak problemem jest farba, którą pokryty jest wkład kominkowy. Ta z upływem czasu powinna się wypalić. Podobnie z rurami podłączeniowymi - te też muszą się wypalić, chociaż i na to jeden z producentów zwrócił uwagę i wygrzewa swoje rury w piecu, co rozwiązuje problem. Najgorszym natomiast błędem jest stosowanie wełny do izolacji - technologia przestarzała i powodująca mnóstwo problemów. W dodatku ciągle się pyli od włókien. Zazwyczaj stosuje się ją w tzw "budżetowych" kominkach. Zazwyczaj problemy ze smrodem rozwiązuje się poprzez etapowy rozbiór obudowy i testowe przepalenie. Jeśli po którymś etapie smród ustępuje to mamy winowajcę.
  3. Jest sporo producentów kóz i dziś wybranie swojej może stanowić nie lada wyzwanie. W kwocie 2 tys. wybór może być ograniczony ale spokojnie znajdziesz fajny piec Invicty, Dovre lub Jotul w jakiejś specjalnej akcji promocyjnej. Największą gamę z tych producentów ma Invicta. Dodatkowo wszystkie piece dostosowane do Ekoprojetku - co będzie wazne w 2020 roku. Co do samego podpięcia to będziesz potrzebować rury podłączeniowe, silikon uszczelniający. Jeśli komin nie ma podpięcia to trzeba będzie je wykuć i zastosować coś takiego jak tutaj - https://bit.ly/2IWYTiZ, i osadzić to na górkalu zmieszanym z zaprawą szamotową. Samo podpięcie pieca jest prostę - przyda się jednak pomocnik, aby ustawić piec albo podtrzymać rurę.
×
×
  • Utwórz nowe...