Skocz do zawartości

dominik12171

Uczestnik
  • Posty

    38
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez dominik12171

  1. Kochani potrzebuje pilnie Waszej pomocy. Muszę ułożyć styropian na poddaszu, ale mam mały problem. Otóż wylewka na górze to beton (wygląda jak b20) lany na strop terriva. Jak sami pewnie wiecie nierówności są ogromne. Chciałem wyrównać to podłoże jakaś wylewka samopoziomującą przed położeniem styropianu, ale nigdy wcześniej nie używałem tego typu rzeczy. Jak się za to zabrać? Od czego zacząć? Jaką wylewke kupić? Boję się układać styropian bezpośrednio na ten beton , bo ten styropian pływa i pewnie będzie pękał jak pójdzie posadzka. Macie jakieś rady dla mnie? Dziękuję i życzę miłego dnia
  2. Hej wszystkim. Jestem na etapie stawiania ścian działowych na poddaszu, dlatego też tutaj jestem. Potrzebuje Waszej pomocy, bo nie wiem do jakiej wysokości je stawiać. Większość ścian wychodzi centralnie pod krokwiami. Czy ja mam murować te ściany do samych krokwi czy zostawić jakaś przerwę między ostatnim pustakiem a krokwa? Kolejna sprawa, jak to wygląda z jetkami? Ta sama sytuacja. Do jakiej wysokości murować te ściany? Bardzo dziękuję za pomoc...
  3. Hej wszystkim. Jestem na etapie murowania ścian na poddaszu. Ściany przez dewelopera zostały postawione tylko do połowy. Materiał, których są zrobione to pustak ceramiczny 250x120x220. Na dole robiłem ścianki działowe z pustaka suporex. Zostało ich dość sporo. Mam takie pytanie, czy coś stoi na przeszkodzie żeby te ściany na górze kończyć suporex em? Jeśli nie, to jak je połączyć. Normalną zaprawa murarska? Dziękuję za wszystkie porady i pomoc. Nie znam się na tym czy można mieszać materiały ze sobą, dlatego bardzo proszę o nie krytykowanie 😁😁 Pozdrawiam.
  4. Dziękuję za odpowiedź, czy w takim razie ostatnia wylewka może być na poziomie ostatniego bloczka fundamentowego?
  5. Ściana stoi na folii, która jest wywinięta od strony wewnętrznej. Podrzucam zdjęcie jak to wygląda na chudziaku.
  6. Dodaje zdjęcia żeby lepiej zobrazować jak wygląda i na jakiej wysokości jest folia budowlana.
  7. Przeoraszam za brak tych informacji. Oczywiście zbrojenie jest zatopione w betonie. Zbrojenie z drutu. Nie pamiętam jakie oczka. Na chudziaku jest folia budowlana, która została wywinięta poniżej linii wylewki. wylewka właściwa ma wysokość jakieś 7 cm. Folia budowlana wystaje na wysokość około 15 cm od chodziaka. Czyli nachodzi na wylewke właściwą tylko jakieś 3 cm.
  8. Jest i taśma i folia budowlana. Nie zaznaczyłem tego na rysunku, bo uważałem, że to mało istotne. Na chudziaku też jest zbrojenie, jeśli to jest istotne.
  9. Hej wszystkim wspaniałym 😉 Chciałbym mieć do Was pytanie i zapytac czy potrzebnie mam takiego stresa czy może nie ma się czym martwić. Na obrazku postaralem się zobrazować w czym leży problem. Zacznę może od tego, że ściana fundamentowa nie jest w poziomie, ale to nie mój główny problem. Problem polega na tym, że posadzka właściwa jest na wysokości końca sniany fundamentowej. Czy tak może zostać? Mamy ogrzewanie podłogowe. Od strony drzwi wejściowych wylewka jest równa ze ściana fundamentową, po drugiej stronie budynku nachodzi za to jakieś 9 cm na pierwszego pustaka ceramicznego. Proszę Was o poradę czy mogę spać spokojnie, bo chyba osiwieje.. Dziękuję kochani za wszelką pomoc.
  10. Jaki otwór powinien być? Bo różne wersje już słyszałem. Jedni mówią, że 92 cm inni, że 94. Jak to jest w praktyce? Im mniejszy tym lepszy?
  11. Skrzydło ma 85cm. Z ościeżnica równe 90. Otwór ma 89-90 cm.
  12. Witam wszystkich 😉 Ja jak zawsze z pytaniem do Was. Czy ktoś przerabiał kiedyś temat zbyt wąskiego otworu na drzwi? Otwór na Drzwi zewnętrzne w kotłowni jest za wąski o jakieś 3,4 cm. Dom budowany z pustaka ceramicznego. Czy ktoś z Was wspaniałych ma jakieś rady jak to zrobić? Dodam, że drzwi kupione. Ciąć pustaka o te 4 cm czy może są jakieś inne sposoby na to żeby je zamontować. Dziękuję za wszystkie cenne rady.
  13. Wiadomość do wszystkich. To, że to forum jest stworzone by pomagać, to wiem, ale ze jesteście tacy super, za to dziękuję 😊 Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i czas jaki poswieciliscie na choćby przeczytanie tego posta. O tych, którzy się udzielili nie wspomnę, bo to wielka radość dla mnie, że można tak na Was polegać. Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Was. Życzę Wam żebyście Wy też trafiali na takich ludzi, jak mnie się udało trafić na Was 😊
  14. To co proponujesz? Palenie koza żeby utrzymać dodatnia tamp i codzienne otwieranie okien? Nawet przy ujemnych temp.
  15. Co masz na myśli? Rozumiem, że mam już to zostawić w spokoju i się nie przejmować?
  16. Jak to? Myślałem, że przed okresem zimowym i mrozami tynki powinny być wyschniete całkowicie.
  17. Nie. Dom postawiony z pustaka ceramicznego.
  18. Nie mam parapetów. Pod oknami jest styropian, a w nim dziury, żeby właśnie zachować wentylację...tak przynajmniej mi się wydawało, że to może działać. Poza tym, to miejsce to kuchnia, w której jest komin wentylacyjny.
  19. Cześć wszystkim 😊 Na początek chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w nowym roku 😊 Takie pytanie mam do Was. Tynki zrobione ponad miesiąc temu. Na początku ogrzewane koza, teraz nagrzewnica elektryczna. Problemem jest wychodząca wilgoć z tych tynków. Czasami tynki wydają się być już wyschniete, a za jakiś czas wychodzi z nich wilgoć, gdzie woda splywa delikatnie po ścianach. Widoczne są zacieki oraz miejsca, gdzie ściana jest po prostu mokra. To nie jest cała ściana, to są punkty na ścianach. Co robić? Zostawić czy grzać dalej? Dodam, że ciężko grzać nagrzewnica, bo 400kW w niecały tydzień boli. Jakies rady na to? Ktoś polecił mi przesmarowac te tynki wapnem, czy to pomoże? Z góry dziękuję za pomoc. Wrzucam zdjęcia jednego z kilku miejsc, gdzie taka wilgoć wychodzi.
  20. Rurki maja odstęp od ściany. A taśmy były przymocowane przed wylewkami. W poprzednich postach dodałem zdjęcie po wylewce, przed tynkami, gdzie widoczna jest taśma dylatacyjna.
  21. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale chcę ostudzić troszkę wasze zapały do tej rozmowy 😉 Dom stanął kilka lat temu, nie bylo jednak wylewek. Grunt pod posadzka to piasek, naprawdę twardy i na moje oko przez te kilka lat wszystko się już dobrze ułożyło. Dodatkowo przed wylewkami wybrałem troszkę tego piachu i nasypalem nowy, który zagescilem warstwami. Myślę, że to co miało siąść czy też się ułożyć to przez te kilka lat zdążyło i chyba jest ok. Mogę się mylić, bo budowlancem nie jestem. Do tego na chudziaku nie było pęknięć, a robiony był pół roku temu.
  22. Nie, ponieważ siatka dawana była pod chudziaka..
  23. Oczywiście zrobię próbę przed podłączeniem pieca.
  24. Była robiona i było wszystko ok. Zastanawiam się tylko czy te rurki nie uległy szkodzeniu przy takiej temp. A mogę zapytać w czym tkwi tajemnica, że po zobrazowaniu wszystkiego okazało się, że jest ok? Kiedy powinienem się martwić?
  25. Jeśli się nie mylę to te. Hydraulik ciągle mówił pex. Na dniach zrobię test szczelności 😊
×
×
  • Utwórz nowe...