Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

dominik12171

Uczestnik
 • Posty

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O dominik12171

 • Ranga
  Początkujący
 1. Rurki maja odstęp od ściany. A taśmy były przymocowane przed wylewkami. W poprzednich postach dodałem zdjęcie po wylewce, przed tynkami, gdzie widoczna jest taśma dylatacyjna.
 2. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale chcę ostudzić troszkę wasze zapały do tej rozmowy 😉 Dom stanął kilka lat temu, nie bylo jednak wylewek. Grunt pod posadzka to piasek, naprawdę twardy i na moje oko przez te kilka lat wszystko się już dobrze ułożyło. Dodatkowo przed wylewkami wybrałem troszkę tego piachu i nasypalem nowy, który zagescilem warstwami. Myślę, że to co miało siąść czy też się ułożyć to przez te kilka lat zdążyło i chyba jest ok. Mogę się mylić, bo budowlancem nie jestem. Do tego na chudziaku nie było pęknięć, a robiony był pół roku temu.
 3. Nie, ponieważ siatka dawana była pod chudziaka..
 4. Oczywiście zrobię próbę przed podłączeniem pieca.
 5. Była robiona i było wszystko ok. Zastanawiam się tylko czy te rurki nie uległy szkodzeniu przy takiej temp. A mogę zapytać w czym tkwi tajemnica, że po zobrazowaniu wszystkiego okazało się, że jest ok? Kiedy powinienem się martwić?
 6. Jeśli się nie mylę to te. Hydraulik ciągle mówił pex. Na dniach zrobię test szczelności 😊
 7. Dziękuję Ci za to dobre i jakże budujące słowo 😊 cieszę się, że nie mamy większego problemu, bo już prawie mógłbym liczyć siwe włosy. Na szczęście zanim zacząłem przeczytałem Twój post 😉
 8. Kolorem zielonym próbowałem narysować w jaki sposób ułożone są rurki. Ta czarna linia to pęknięcie. Idzie wprost od komina aż do piecyk, który stoi oddalony o jakieś 3m od komina.
 9. Zdjęcia mam, chociaż nie wszystko widać..
 10. Dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem, że nie da się naprawić takiego uszkodzenia, a co gdyby poczekać do wiosny, wyciąć troszkę tej wylewki i zalać od nowa taki kawałek? Czy to nie jest w ogóle dobry pomysł?
 11. Problem jest w tym, że ogrzewanie nie jest podłączone. Zbyt duże ryzyko zeby puścić wodę do obiegu. Dlatego też wziąłem pod uwagę koze, która wydawała się najlepszym rozwiązaniem. Czy ktoś może powiedzieć jak naprawić takie uszkodzenie? A co z rurkami od ogrzewania podłogowego? Czy one też mogły ulec uszkodzeniu?
 12. Wylewka była zrobiona miesiąc temu. Dobrze zacząłem grzać od soboty. Dzisiaj zobaczyłem to pęknięcie. Nie czuję żadnych ruchów jak chodzę obok tego pęknięcia. W jednym tylko miejscu słuchać głuchy dźwięk. Obstukiwalem lekko centymetr po centymetrze po obu stronach pęknięcia..
 13. Juz teraz wiem, że posadzki robi się po tynkach. Tak to już jest, że uczymy się na błędach. Chudziak około 10cm, na to styropian 12 cm i jakieś 7cm posadzki. Wylewka zrobiona była maszynowo, czyli z miksokreta. Można z tym coś zrobić czy mam się o co martwić?
 14. Gość od tynków kazał mi ją wyciąć na równo z posadzka, bo tynki musiały iść aż do posadzki. Dlatego też jej nie widać. Dorzucam zdjęcie sprzed tynków. Pęknięcie pokazało się dopiero po podłączeniu pieca i jak zaczalem grzać naprawdę dobrze...
 15. Taśma przy ścianach jest. W planach mamy położyć płytki w dużym formacie, na wzór paneli. Z tego co wiem, to pod ogrzewanie podłogowe lepiej dać płytki niż panele.
×
×
 • Utwórz nowe...