Skocz do zawartości

Duda

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Duda

  1. Proponuje kupić domek letniskowy do samodzielnego złożenia. Elementy są gotowe a montaż trwa krócej i nie powoduje zbytnich zniszczeń roślin, znajdujących sie w pobliżu. Poza tym koszt naprawdę niewiele przekracza ten systemem gospodarczym. Taki też postawiłem u siebie. Jednak nadaje się on tylko na miesiące letnie-ciepłe. Bardzo ładnie wyglądają domy z bali. Stawia się je szybko, a grubość i naturalność drewna sprawia, że są cieplejsze. Oczywiście impregnuje się je, najlepiej pod ciśnieniem. Są ponadto trwalsze i na pewno dłużej postoją. Pozdrawiam
  2. W handlu jest tak bardzo dużo urządzeń przeznaczonych do budowy placów zabaw, że naprawdę jest w czym wybierać. Ze względu na skomplikowanie czy materiał. Jeżeli jednak jest więcej dzieci niż jedno to urządzenia powinny być tak dobrane, żeby nie było zbyt wielu kłótni między nimi. Najlepiej takie na których dziecko będzie mogło sie bawić zarówno samo jak i w towarzystwie. Urządzenia skomplikowane, które w sobie zawierają kilka zabaw na raz zajmują mniej miejsca. Jeżeli jest ogrodzenie, że dziecko swobodnie nie może wyjść to nie przeszkadza w planowaniu. Mogą jedynie kurz, hałas i spaliny nie sprzyjać rozwojowi dziecka. Zawsze możemy postawić jakiś płotek i odgrodzić ich dodatkowo lub posadzić tuje przy ogrodzeniu. Bawiące sie dziecko powinniśmy mieć zawsze na widoku z okna, z pokoju, w którym najczęściej przebywamy. Będziemy wtedy pewniejsi o maluchy. Dla rodziców przecież to ważne.
  3. Jeżeli nie ma się dużo miejsca, albo chce się go zaoszczędzić można postawić wannę, którą bardzo prosto i szybko jest się w stanie przerobić na kabinę prysznicową. Są oczywiście specjalne wanny, których nie trzeba przerabiać. Takie wanny 2w1 są jednak droższe. Samemu trzeba zamocować na wannie szklany lub plastikowy parawan. Nie zależnie od kształtu wanny można zmierzyć, dopasować i zamówić jego wykonanie. Gotowe elementy osłon mogą szczelnie zamknąć całą przestrzeń nad wanną lub zasłaniać tylko miejsce strategiczne, w bezpośrednim sąsiedztwie słuchawki prysznicowej. Wanny na środku łazienki wyglądają efektownie, ale jednak dużo miejsca potrzebują.
  4. A czy Twój mąż wie czy każdy rodzaj farby nadaję się na tynk mineralny? Też planuję renowacje tynku zewnętrznego i słyszałem, że na taki tynk najlepiej użyć farby o dużej paroprzepuszczalności np. elewacyjnej farby krzemianowej. Jest to jednak spory wydatek jak na mój niewielki domek letniskowy. Chciałbym jednak aby jakoś wyglądał wśród tych wszystkich postawionych obok willi ??: Jest jakiś dobry "zamiennik" farby, który też się nada do tego? Jakim produktem zagruntować podłoże? No i w sumie najważniejsze dla mnie jako człowieka pracującego czy uda mi się to wszystko zrobić w jeden dzień?
  5. Materiał czy pogodę można jeszcze przeżyć. Nie ma nic gorszego niż kiepska brygada, wtedy się traci najwięcej zdrowia. No i stres masz jak w banku!
  6. Mam projekt 140-metrowego domu szkieletowego. Co do rozkładu i bryły nie mam żadnych zastrzeżeń, ale myślę nad „przekwalifikowaniem” budynku na murowany. Mam wygodne mieszkanie więc z decyzją, ani z budową nie muszę się spieszyć. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby mój przyszły dom był solidny i ciepły, a wydaje mi się, że murowany lepiej spełni moje oczekiwania.
  7. Oszczędzać jak najbardziej, ale nie tam gdzie można mieć szybki zwrot kosztów. Chociażby ocieplenie domu. Uważam, że stawianie domów wielkich, które ciężko ogrzać a i tak nie korzysta się z połowy pomieszczeń to głupota. Na wszelkiego typu izolacje też powinniśmy żałować pieniędzy. Zgadzam się z tym, że osoba kompetentna powinna zając się budowaniem i wykończeniem. Istnieją zamienniki drogich produktów imitujące je np:panele jak prawdziwa klepka, albo gres, który wygląda jak piaskowiec. Budowę i wykończenie dobrze trzeba zaplanować, poszukać i zastanowić się na czym można w waszym domu oszczędzić.
  8. Przy ulicy jest to problemem a przestawienia domu nie zrobiż na nasze słowne życzenie. Pierwsza rada: zlećcie projekt specjaliście. Trudne działki (a do takich zaliczane są te z wjazdem od południa) wymagają indywidualnego potraktowania. Architekt pomoże zaprojektować działkę tak aby była ona funkcjonalna i dopasuje do waszych wymagań. Wjazd od południa to jeden z poważniejszych. Naprawdę wiele zależy od kształtu parceli; jeśli dłuższym bokiem przylega do ulicy, mamy do dyspozycji jeszcze wschód i zachód. Nawet na podłużnej działce budynek można zaprojektować tak, żeby stworzyć osłonięty dziedziniec np. Północno-zachodni. Albo też stworzyć elewację uskokowo, tak by „wpuściła” słońce do północnego ogrodu za domem. Zwykle w domu większość pomieszczeń (a więc i salon, i jadalnia) ma co najmniej dwie ściany szczytowe, więc jeżeli chodzi o doświetlenia wnętrz to, mamy więc wybór nie musimy „otwierać” ich na północ. Pomieszczenia parteru można też doświetlać pośrednio przez stropy, ściany wewnętrzne. Praktycznie na każdej działce możecie stworzyć dom swoich marzeń tylko niektórym trzeba poświęcić więcej uwagi.
×
×
  • Utwórz nowe...