Skocz do zawartości

Galmet

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

4 907 wyświetleń profilu

Galmet's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Przy doborze zbiornika, do którego ma zostać podłączona pompa ciepła najistotniejsza jest dostępna powierzchnia wężownicy w zbiorniku (czyli powierzchnia wymiany ciepła). Jeżeli planowany jest zakup pompy ciepła to przede wszystkim należy zweryfikować jaka jest wymagana powierzchnia wężownicy dla wybranego modelu urządzenia. Dwie wężownice można łączyć szeregowo i przez to uzyskać większą powierzchnię wymiany ciepła (czy wystarczająco dużą należy zweryfikować). Podłączenie pompy ciepła do wężownicy o zbyt małej powierzchni będzie skutkowało niepoprawną pracą urządzenia. Drugim aspektem jest kwestia ilości źródeł, które będą podłączone do danego zbiornika. Jeżeli pod pompę ciepła zostaną wykorzystane dwie wężownice to nie pozostaje nam wolna wężownica do podłączenia innego źródła (jeżeli jest takie planowane). Generalnie do pomp ciepła dedykowane są specjalne zbiorniki o zwiększonej powierzchni wężownicy (np. MAXI/ MAXI PLUS): https://galmet.com.pl/pl/podkategoria/wymienniki-cwu-do-pomp-ciepla
 2. Firma Galmet może zaoferować Panu odpowiednik tego urządzenia, a mianowicie kocioł c.o. KWR ST o mocy 11 kW. Kocioł służy do spalania węgla jak i drewna opałowego. Wyposażony jest w ruszt wodny oraz ruchomy ruszt mechaniczny do oczyszczania paleniska. Posiada także skośne drzwiczki zasypowe ułatwiające załadunek paliwa. Duża komora spalania ogranicza konieczność częstej obsługi kotła, natomiast korpus z atestowanej stali kotłowej gwarantuje wysoką wytrzymałość i żywotność urządzenia. Kocioł można dodatkowo wyposażyć w zestaw nadmuchowy z regulatorem Tech ST-32 lub Elster Luksus PID Dynamic. Więcej informacji może pan uzyskać klikając link
 3. Zarówno ekogroszek jak i pellet mają swoje zalety. Oba rodzaje kotłów umożliwiają dzisiaj pełną obsługę online, posiadają zasobniki pozwalające na nieprzerwaną pracę przez wiele dni. Ich sprawność pozwala na maksymalne wykorzystanie zalet spalanego paliwa. Ekogroszek i pellet można też już kupić w Internecie z dostawą do domu. Ważna jest oczywiście jakość tych paliw. W przypadku pelletu otrzymujemy minimalną ilość popiołu i możemy go rozsypać w kompostowniku. Pellet pozwala również łatwiej zachować czystość w kotłowni. Na dzień dzisiejszy ekogroszek jest nadal łatwiej dostępny. Do zakupu obu urządzeń można też uzyskać dofinansowanie sięgające nawet 80%. Wybierając kocioł c.o. warto też zastanowić się czy nie połączyć instalacji c.o. i c.w.u. tak aby w sezonie grzewczym kocioł ogrzewał wodę użytkową.
 4. Firma Galmet posiada w swojej ofercie zbiorniki akumulacyjne warstwowe Multi-Inox. Wyposażone są w wydajną wężownicę nierdzewną spiralnie pofalowaną, która gwarantuje higieniczne przygotowanie c.w.u. Dodatkowo zbiornik może być wyposażony w 1 lub 2 wężownice spiralne wykonane ze stali kotłowej. Przy doborze zbiornika należy się skupić na mocy pompy ciepła, a nie ilości osób. Dla pompy ciepła o mocy 9kW doradzamy zbiornik Multi-Inox 600l.
 5. Prawdopodobnie zbiornik jest uszkodzony. Przy wyższej temperaturze powstaje wyższe ciśnienie w zbiorniku i tym samym uwidacznia się wyciek. Warto w miarę możliwości zlokalizować źródło wycieku – być może jest to kwestia dokręcenia korka, lub wymiany uszczelki lub skontaktować się z działem Serwisu.
 6. Dla powietrznej pompy ciepła należy dobrać bufor c.o. wg. wytycznych: 60l./1kW mocy grzewczej pompy ciepła. Zgodnie z tym założeniem przy pompie o mocy 9kW bufor powinien mieć pojemność ok. 500l. - model SG(B)
×
×
 • Utwórz nowe...