
majkaistefan
Uczestnik-
Posty
54 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez majkaistefan
-
Witam! Oczywiscie ze masz racje! Wszyscy wiemy ze mrowka moze ugryzc niedzwiedzia ale ten jak pusci chocby baka to juz z mrowka bedzie zle. Dlatego zawsze trzeba byc gotowym zaplacic cene.Na tym polega przyzwoitosc. Wielu ludzi buduje lub odnawia domy. Nie chce zeby stracili pieniadze.Po co maja isc droga ktora tak sie konczy? Ja nie zamierzam w zaden sposob nikogo szkalowac tylko przedstawie obiektywnie (po uszeregowaniu) posiadane materialy. Potrwa to jeszcze chwilke.Sadze ze w piatek bedzie gotowe. Pozdrawiam.
-
Witam! Jak w temacie.Wszyscy chcemy miec estetyczne domy.Bardzo waznym elementem jest elewacja zewnetrzna.Dokonujac wyboru bierzemy pod uwage wiele czynnikow takich np jak cena estetyka trudnosc wykonania trwalosc i utrzymanie w nalezytym stanie. Bardzo atrakcyjnie wyglada prz tym siding z Boryszewa szczegolnie (moim zdaniem) w kolorze "Zloty Dab". Jest co prawda dwa razy drozszy od pozostalych ale i wyglad ma znacznie lepszy. Czy ma ktos jakies w tym zakresie doswiadczenia? Czy toto (wyglada dosc delikatnie choc posiada atest ITB) ma prawo odksztalcic sie pod wplywem slonca? Pozdrawiam.Stefan.
-
_bogatemu nikt nie zabroni budowac z G/K .. Moim zdaniem wybierz lepiej material pelny.Byly co prawda kiedys gipsowe bloczki R/C (jesli dobrze pamietam) z ktorych mozna bylo kilkukondygnacyjne budynki stawiac. Ja mam natomiast inny problem.Potrzebuje informacji na temat wykonania scian G/K a w szczegolnosci sposobu osadzania oscieznic drzwi. Odwiedzilo mnie ostatnio kilku "fachofcuf" i rece opadly. Pozdrawiam.Stefan.
-
- i tu sie z kolega calkowicie zgadzam w kwesti "finito". Te "wojenne" agregaty sa napedzane dwusuwowymi silnikami na benzyne olowiowa z oliwa.Z kilometra slychac jakby pszczolki w ulu sie roily...A coz dopiero mieszkanie z takim "potworem"? A gdzie do tego "automatyczny wajchowy" do rozruchu przy zaniku napiecia? To juz znacznie lepiej pare groszy dolozyc i wspolczesnego KIPORA nabyc z napedem gazowym i pelna automatyka za pare groszy.. Stefan..
-
-podobnie mozna odniesc sie do inwestycji w pompe czy dom.Zainwestowac i na hotel nawet na koncu swiata wystarczy. Podobnie z "suchym" podejsciem do cyfr. Eksploatacja domu to tak jak z samochodem.Jednemu pali wiecej a drugiemu mniej.Zawsze zatem trzeba brac pod uwage "widelki".Ani zima zimie ani uzytkownik uzytkownikowi nie rowny. Pozdrawiam.Stefan.
-
[quote name='arturo72' date='26.05.2016, 22:56 ' post='508837'] Jestem "ryzykant" bo wyrzucilem komin i kotłownie i już po ptokach ;) Przyjdzie mi sprzedać dom Oczywiście jak pompę będę musiał wyzlomowac ;) Zaraz sie obrazasz.Chodzi o to ze dom nawet obecnie buduje sie na kiulkadziesiat lat podczas ktorych wielokrotnie zmienia sie koniunktura. Stefan.
-
-jesli ktos to zrobil to napewno ktos naprawi. Nalezy tylko postawic pytanie czy naprawa oplacalna bedzie. Pompy "gruntowe" maja napewno o wiele mniej skomplikowana budowe i stad pewnie w duzej mierze wynika ich trwalosc.Generalnie to juz prawie wszystko wlacznie z elektronika sterujaca jest produkowane w Chinach.Czesto konstrukcja wymusza jedyny sposob naprawy-wymiane calego podzespolu.Czasy "zlotych raczek" to juz historia.Serwis ponad wszystko. I wlasnie dlatego warto miec pod reka jakies pewne i sprawdzone rozwiazanie alternatywne.Jesli ktos podczas budowy domu zaplanuje kotlownie to zawsze z tego moze zrobic jakis magazynek czy domowa silownie.Jesli tego miec nie bedzie to moze byc roznie. Stefan.
-
Juz jest jasniej ale sporo ciemnych miejsc.Nie moge sie zgodzic z doliczaniem ceny montazu.Kociol czy pompa (montaz) kosztuje tyle samo.Podobnie wymiennik ciepla.Wiem natomiast ze jest malo prawdopodobne aby bylo to az tak trwale i bezobslugowe.Ponadto caly czas zakladamy ze dostepna bedzie "tania taryfa". Stefan.