Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

pecet0

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pecet0

 • Ranga
  Początkujący
 1. pecet0

  Ocena wentylacji mechanicznej

  wybór samego rekuperatora jest tak na prawdę jeszcze otwartym tematem, natomiast na dniach będą mi zalewali betonem strop stąd chciałem sobie pozostawiać przepusty i poradzić się Was koledzy czy taki układ rozprowadzenia rur i umieszczenia skrzynek rozdzielczych wygląda sensownie.
 2. pecet0

  Ocena wentylacji mechanicznej

  Przy takim układzie gdzie od skrzynki rozdzielczej najdłuższa rura ma maks 10m to będzie miało jakieś znaczenie ? Przy takich długościach opór powietrza nie przekroczy zapewne 100 Pa.
 3. Prośba o sprawdzenie mojego projektu wentylacji mechanicznej (przeze mnei wykonanego) Jestem w trakcie budowy domu względem tego projektu: http://www.kbprojekt.pl/150/turowice Poniżej załączam rzuty gdzie widzę rekuperator i rozmieszczenie rur Rekuperator o jakim myślałem to Onyx Sky 250 Rekuperator planuję umieścić w kotłowni z której wychodziłyby dwie rury Fi160 pod sufitem przez wiatrołap do WC. Nad stropem WC umieścić skrzynkę nawiewną oraz skrzynkę wywiewną. Stamtąd rozprowadzić w warstwie wylewek rury do anemostatów które byłyby skierowane do pomieszczeń na parterze. oraz z tych skrzynek wyprowadzając też po 4 rury z jednej i drugiej skrzynki przy ścianie, aby później rozprowadzić je w suficie podwieszanym poddasza użytkowego. Proszę o ocenę, obiektywną opinię, doboru rekuperatora, rozmieszczenia anemostatów bądź innych wskazówek jeśli coś jest wykonane nie tak jak być powinno.
 4. Zrobiłem sobie taki szkic, jednak mam dylemacik jeśli to powietrze do rury nie będzie wpadało poziomo, tylko przez takie kolanko i pionowo od góry, to wleci tam wystarczająco dużo powietrza i będzie ono biegło sobie do wkładu kominkowego z odpowiednią prędkością?
 5. Na starcie sorki że wracam do nie najświeższego tematu, jednak jeśli tematyka ta sama to lepiej się podpiąć niż zaczynać od nowa. W kwietniu ruszam z budową domu i mam dylemat czy rurę z doprowadzeniem powietrza umieścić "w piasku" pod chudym betonem, styropianem, wylewka, parkietem. czy umieścić nad chudym betonem w warstwie styropianu, pod wylewka. Osobiście w mojej głowie pojawiło się za i przeciw jednemu i drugiemu rozwiązaniu coś takiego: 1) na plus: prowadząc pod chudym betonem mamy pewność że podłoga w tym nie będzie zimniejsza niż w innych miejscach, ponieważ wszędzie będzie zapewniona taka sama izolacja termiczna. na minus: czy mając tak nisko wychodzącą rurę na zewnątrz budynku nie jest ona u was praktycznie na samej ziemi, a w zimie niejednokrotnie pod śniegiem? 2) na plus: prowadząc w warstwie styropianu, kanał na zewnątrz domu jest jakieś 30-40 cm nad gruntem na minus: w zimie, zimne powietrze może wychładzać podłogę w tym miejscu w pod którym przebiega powietrze o temperaturze zewnętrznej
 6. pecet0

  Budowa domu a garaż

  http://www.kbprojekt.pl/150/turowice
 7. Witam wszystkich na tym forum, Jestem nowym użytkownikiem, w związku z planem budowy domu planuję zagościć tutaj na dłużej ;) Mam do was pytanko. Mam kupiony projekt domu. którego parter wygląda w taki sposób: Dom będzie ocieplony dookoła 20 cm styropianu, obok domu będzie nieogrzewany garaż dobudowany do domu. Jak to powinno się wykonać: 1. najpierw mury budynku, tynki wewnętrzne, izolacja dookola styropianem i dopiero później budowa garażu? 2. budowa murów domu + styropian na ścianę pomiędzy domem a garażem oraz od razu mury garażu a dopiero później np po roku tynki wewnetrzne, cala reszta w środku i ocieplanie pozostałych ścian (bo wcześniej była tylko ta pomiędzy domem a garażem). 3. inne pomysły/rozwiązania. będę wdzięczny za każdą pomoc.
×