Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ctr_tomi

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ctr_tomi

 1. Witam, mam doprowadzony prąd do domu do masztu/sztycy. Po ostatnich silnych wiatrach zabezpieczenie przeciwdeszczowe/ daszek z góry tego masztu zerwało. Czy powinienem to zgłosić czymś to grozi? Sztyca w środku domyślam się jest pusta więc ma to chronić tylko przed korozją czy przed czymś jeszcze? Pozdrawiam.
 2. Witam, mam klatkę schodową do połowy pomalowaną farbą olejną tzw. lamperia. Chciałbym zrobić całą klatkę glinką wenecką. Jak przygotować ścianę pomalowaną farbą olejną, czy należy ją zedrzeć, czy są jakieś grunty na farbę olejną, tak aby pomalować później farbą podkładową i dać glinkę? Jak glinka sprawdza się w praktyce, chodzi mi o zabrudzenia, mam wielkiego psa, który brudzi ściany, czy glinka pomalowana lakierem ochronnym da się zmywać? Pozdrawiam.
 3. Witam, muszę wybrać w tym tygodniu sposób na ocieplenie strychu. Dom jest z lat 60 - typowa kostka. Dach jak to w takich domach, goła blacha bez żadnych folii. Latem jest sauna na strychu, zimą wiadomo. Co będzie lepszym rozwiązaniem, natrysk pianki na dach czy izolacja stropu wełną? Ze względu na oszczędność na opale chyba lepiej byłoby strop ponieważ ciepło nie będzie uciekać górą? Jeżeli będzie ocieplony pianką tylko dach to będę miał oszczędności na opale w zimie takie jakbym ocieplił strop? Czy natrysk pianki mogę zrobić na gołą blachę między krokwie? nie będzie się tam tam skraplać woda
 4. Witam, dziękuję za odpowiedź. OK wentylacja nad ociepleniem na strychu to jedno, a para wodna z kondygnacji poniżej? Do tej pory nie było żadnej izolacji cieplnej na stropie, więc para wodna uciekając z mieszkania szła do góry na strych, w tej chwili jak położę paroizolację i na to wełnę to czy problemem nie będzie brak możliwości uciekania pary ku górze, a co za tym idzie pleśń na sufitach w mieszkaniu?
 5. Proszę o poradę. Dom - typowa kostka z lat 70. Po konsultacji z rodziną doszliśmy do wniosku, że strych w naszym domu będzie nieużytkowy z tego względu, że i tak jest w tej chwili na niego bardzo trudno wejść, jak dojdzie 30cm ocieplenia będzie to praktycznie niemożliwe bez czołgania. Podłogi nie będziemy robili, oprócz wąskiego dojścia do komina i włazu na dach - tam damy 2 legary + osb. Proszę mi napisać jak poprawnie ułożyć wełnę na stropie? Po prostu ją położyć na goły strop w dwóch warstwach? Czy folię dawać na strop przed położeniem wełny? Czy na wełnę dawać jakąś folię? Jeżeli trzeba d
 6. Skłaniam się jednak ku wełnie. Zrobiłbym podłogę na dwuteowniku Kronopol, takie belki, zamiast legarów zamawianych w tartaku miałbym gotowe rozwiązanie. Przykryłbym to płytami OSB na pióro - wpust też tej samej firmy. http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt na to wełna - tylko jaka grubość - 20 cm wystarczy? Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać? Czy między warstwą wełny a płytą OSB powinna być szpara, jeżeli tak to jaka? Czy od komina spalinowego powinienem zachować jakąś odległość? Czy na stropie położyć jakąś folię? Czym przymocować belki do stropu? Same belki stworzą mostki ter
 7. Witam, posiadam dom - kostka z lat 70. Do tej pory ocieplenie stropu na strychu było w postaci trocin rozsypanych na stropie. Praktycznie nic to nie dawało w zimie trzeba było bardzo dużo grzać, w lecie upał na piętrze dochodzący do 35 stopni. W tej chwili zapadła decyzja o ociepleniu stropu. Strych został wysprzątany, trociny usunięte. W tej chwili jest tylko goła wylewka - oczywiście nierówna. Po kilkudniowym czytaniu informacji wybór padł na ekofiber. Planuję dać warstwę ok. 25 cm. Ze strychu zamierzam korzystać tylko i wyłącznie jako suszarni na ubrania, żadnych gratów już tam nie będzie.
 8. Witam, mam dom - piętrowa kostka z lat 70. Na strychu jest goła blacha niczym niezabezpieczona, efekt jest taki że na piętrze temperatura w lecie sięga 35 stopni. Ponieważ będzie to poddasze nieużytkowe chciałbym ocieplić tylko strop. Znalazłem znakomite rozwiązanie firmy Austrotherm - PADLAP. Położyłbym tego 20cm, z tymże mój zapał do tego materiału ostudziła cena - prawie 100zł za m2. Czy znacie Państwo takie rozwiązania innych firm, tańsze? Czy może lepiej będzie położyć styropian w 2 warstwach po 10 cm i na to płytę OSB 8mm? Pozdrawiam.
 9. silikon już jest, wprawdzie rura nie jest włożona w kratkę ani z zewnątrz, ani z zewnątrz, rura jest po prostu za krótka i kończy się przed kratką, ale jakie to ma znaczenie? Czy postać rzeczy zmieniłby fakt, że rury nie było by wcale tylko dziura na wylot i kratki? Co mocowanie kratek do rury ma do wilgoci na posadzce?
 10. jest to po prostu dziura na wylot, w środku jest kawałek rury kanalizacyjnej i przed rurą jest przykręcona kratka.
 11. co konkretnie ma Pan na myśli? rzeczywiście przyjrzę się temu bo być może faktycznie podczas ulew woda cieknie po ścianie kratką wentylacyjną. Dziękuję za wskazówkę.
 12. Zdjęć nie mam, ale kładli z przesunięciem, co do naprawy samego pęknięcia, może wypełnienie akrylem i delikatne podmalowanie, farbę jeszcze mam - dobry pomysł? Przed ociepleniem też te plamy po opadach był także ocieplenie, czy ta pustka zaciągnięta klejem nie miały na to wpływu, pewnie rzeczywiście może być jakaś przerwa w izolacji poziomej, ale jak widać na zdjęciach garaż jest sporo ponad poziomem gruntu wręcz na wzniesieniu małym, deszcz musiałby lecieć z wiatrem na tę ścianę żeby spowodować przesiąknięcie wody do wewnątrz, ale czasami w okolicy są takie deszcze i wiatry, że jest to możliw
 13. Ściana nie pękła na pewno, ta woda była jeszcze rok przed położeniem ocieplenia. Wieńca fakt - nie ma, od wewnątrz żadnych pęknięć nie widać, ta ryska to pęknięcie samego kleju. Skąd ta wilgoć w środku, jakieś pomysły?
 14. fotki: na ostatnim zdjęciu zaznaczyłem pęknięcie i gdzie gromadzi się wilgoć.
 15. Garaż jest z tyłu sporo ponad poziom 0, dookoła jest nawet skarpa z ziemi ponieważ garaż jest dużo wyżej niż właśnie poziom 0. W ociepleniu listwy startowej brak, styropian kończył się ok 3 cm nad ławą fundamentową (fundament jest szeroki i wystaje na zewnątrz budynku czyli poza pustaki ok. 5-7cm), ta "szpara", która została została zaciągnięta klejem.
 16. Witam, w tamtym roku wybudowaliśmy garaż wolnostojący. Fundamenty ok. 110cm głębokie. Wykonawca nie zrobił kompletnie żadnej izolacji pionowej. Izolacja jest tylko pozioma w postaci papy. W tej chwili po obfitych deszczach mam mokrą plamę na posadzce, występuje to tylko w jednym miejscu pod ścianą zaraz przy ławie fundamentowej. Nie są to jakieś wielkie plamy, ale świadczy to o jakiejś nieszczelności i na moją logikę woda przesącza się przez fundament i widać to na wylewce w garażu. W październiku garaż został także ocieplony styropianem, na to siatka, klej i farba elewacyjna. Po ostatnich opa
 17. Mam jeszcze jedno pytanie, górna część komina jest drożna, zator jest powiedzmy 2m od wierzchu komina, czyli w łazience, która jest powyżej zatoru jakiś ciąg powinie być? Ale niestety nie ma? Czy jeżeli zator jest poniżej to ciągu nie ma prawa być w ogóle niezależnie od wysokości?
 18. Witam, posiadam dom - standardową kostkę z lat 60. Mam 2 kominy - jeden jest spalinowy, ma 2 przegrody, jedną idą spaliny z kotła, druga jest nieużywana. Drugi komin w domu (tego dotyczy problem) jest wentylacyjny, patrząc od góry widzę, że ma 2 przegrody natomiast w piwnicy jest już tylko widoczna 1. Komin jest całkowicie niedrożny, z tego co opowiadał poprzedni właściciel próbował go przepchać i są tam jakieś metalowe sztaby, kule i urwana lina - 5m Komin nie jest prosty tylko ma jakieś załamania i nie idzie przepchać tych przedmiotów, ani z dachu - próbowałem, ani z dołu z piwnicy. Ma kt
 19. bloczki solbet - grubość 24 cm, połączone klejem.
 20. Witam, posiadam budynek, wybudowany z bloczków solbet na klej. Czy jest sens ocieplać taki budynek styropianem? Budynek jest nieogrzewany, służy do przechowywania samochodu, narzędzi ogrodowych itd. Zbliża się zima, mam trochę prześwitów między bloczkami, boję się, że w zimie może się coś z tym stać, dlatego myślę albo o ociepleniu, albo o samym otynkowaniu. Jaki mniej więcej byłby koszt ocieplenia takiego budynku, powierzchnia wszystkich ścian to ok 50 m2. Jeżeli styropian to jakiej grubości? Czy sam tynk wyjdzie taniej czy drożej niż styropian i klej? Proszę o poradę. Pozdrawiam.
 21. no to chyba jesteśmy w punkcie wyjścia bo budynek ma mieć 6x4. Czyli chyba postawię go 3m od granicy i będę miał święty spokój.
 22. OK, zrobię tak jak mówisz, przejdę się do sąsiada z pismem, że nie ma nic przeciwko stawianiu 1,5m od granicy działki, opiszę, że ściana będzie p.poż, oczywiście na ścianie brak otworów okiennych i drzwiowych, wyrysuje to na ich mapie tak jak chcą i zobaczymy co będzie, pewnie będę pierwszy, który coś takiego złoży , podejrzewam, że większość zainteresowanych daje sobie spokój po wizycie w urzędzie i stawia bez tego pozwolenia.
 23. Na piśmie nie mam, ale na stronie prawie każdego starostwa piszą o tej mapie, np tu, obok mojego: http://www.starostwo.hrubieszow.pl/hrubies...et=page,593,582
 24. W Starostwie wymagają mapy sytuacyjno - wysokościowej w skali 1:1000, obligatoryjnie do każdego zgłoszenia.
 25. Bajbaga dałeś mi to myślenia, chyba rzeczywiście złożę wniosek tak jak mówisz - tam się w ogóle gdzieś wskazuję odległość od sąsiedniej działki? w tej chwili i tak czekam na mapy - do tygodnia czasu, dodam jeszcze, że dla mojej miejscowości brak jest planu zagospodarowania. Z map wynika, że moja działka widnieje jako grunty orne, jeżeli ma to jakieś znaczenie, do 35m2 stawiać nie mogę, bo nie jestem rolnikiem z tego co czytam.
×
×
 • Utwórz nowe...