Skocz do zawartości

Pawel i Ala

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Pawel i Ala's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam! W moim poscie nigdzie nie jest napisane ze ten beton komórkowy to jest YTONG. Z tego co wiem na składzie z którego ten beton komórkowy mam(nie YTONG) dostawy sa codziennie, znaczy sie codziennie jedno auto z Ostrawy przyjezdza z materiałem. Na dzień wczorajszy, bo sie pytałem Bloczki betonu komórkowego 300/240/500 klasa 600 gładkie szare kosztują 14pln/brutto za sztuke, bo były podwyżki w Czechach, oczywiscie z transportem na budowe (okolice Katowic).
  2. Witaj! Jak masz pieniadze i masz gdzie kupic materiał to kupuj i sie nie zastanawiaj, Materiałom sie nic nie stanie,na składach tez stoja pod chmurka i jakos nikt sie tym nie martwi. Nawet przez zime je mozesz przetrzymac,a na pewno zaoszczedzisz kupe kasy. My chcielismy poczekac w zeszlym roku bo tez mielismy takie obawy jak ty i w tym roku placilismy jak za zboże za wszystko,oprocz tego jeszcze wojna o materialy. Kupuj składuj a napewno na tym nie stracisz!!! Pozdrawiam!!!
  3. Witaj! Osobiscie polecam Fakro, producent znany o dobrej opini, okna tansze (za okno FTS-V 78/140 placilem w 04-2007 840pln/szt ) jak u Veuxa a takie same a nawet lepsze. Znajomy ma Veluxa i narzeka na system otwierania ( klamki jeszcze górą ) Co do Roto to sprzedawca mi odradzał bo mają dużo reklamacji. Jesli chodzi o wybór drewno czy pcv to polecam drewno,jest cieplejsze,lepiej współpracuje z dachem no i lepiej wyglada (poprostu wyzsza klasa) Co do opini pana Brzęczkowskiego to zależy co sie komu podoba,a poza tym koszt wykonania dachu wzrasta,dużo miejsc potencjalnych przeciekow,tudnych do zabezpieczenia,moja żona nie chciała lukarn wiec mamy połaciówki (wiadomo z żoną się nie dyskutuje ) Pozdrawiam!!!
  4. Panie T. Brzęczkowski,czyli co? Jestem na etapie wznoszenia scian,według tego co pan mowi ściany powinno sie izolowac od środka a nie od zewnątrz? Pytam bo jetem ciekawy,wszystkie publikacje z ktorymi sie spotykam w pismach branży budowlanej (a czytam ich mase,bo przy budowniu chce miec jak najwieksza wiedze o tym co sie dzieje na mojej budowie,zeby nie polegac tylko na wiedzy ekipy budowlanej) wszedzie jest napisany podzial na wewnetrzna warstwe(czyli sciane nosną) i zewnetrzna (czyli ocieplenie),czytam wypowiedzi na forum i widze ze tylko pan lansuje izolowanie scian od wewnatrz. Link przez pana podany jest ładny, bardzo poruszajace animacje,ale (moze to wina mojego niedokrztałcenia) nic nie dowiedziałem sie z niego bo wszystko po fracusku. Jak to sie ma w przełożeniu teorii na praktyke,czy są gdzieś w polsce domy wybudowane w tej technologii w systemie murowanym z izolacja od wewnatrz? Chce miec dom na lata,ciepły i przyjazny dla mnie i rodziny,zdrowy i oszczedny!!! Czy sa jakieś polskie strony mowiace o tym ze powinno sie izolowac sciany od wewnątrz a nie z zewnątrz? Pozdrawiam i licze na odpowiedz
  5. Wszystko zalezy ile sie ma wolnego czasu! Ja planuje dokonczyc budowe naszego pierwszego domu a potem ewentualnie wspominac jak to bylo jak sie budowalo Z szacunkiem ale drugi raz juz bym sie nie pchal w budowanie Za duze stresy, a ja mam cale zycie przed soba! Szkoda nerwów
  6. Witam! Mam bardzo trudny orzech do zgryzienia, Jesteśmy z żoną na etapie wznoszenia ścian parteru,i już zastanawiamy się nad wyborem CO i CWU. Dom o bryle zwartej z gararzem w bryle domu,dach dwuspadowy poktryty dachówką ceramiczna,w technologji murowanej z betonu komurkowego 240/300/500 klasa 600 plus stropian 12cm jako docieplenie,okna M&S superthermo(szyba 0,6W/m2K, rama 1,2W/m2K) ,dach welna mineralna 30cm. Na początku było prosto,miałbyć kocioł na eco groszek do CO plus bojler elektryczny z wężownicą do CWU. ALE!!! Odzwiedziliśmy ostatnio z żoną ludzi którzy mają identyczny dom jak my,w tej samej technologji z takim samym ociepleniem i doznałem szoku kiedy dowiedziałem sie ile płacą za ogrzewanie tego domu gazem ziemnym,mieszkaja juz 4lata wiec maja przeglad róznych zim. Roczne zużycie gazu oscyluje w granicach 1600m3(rocznie),na CO i CWU cały rok,łącznie z bierzącym gotowaniem przez cały rok, brak kominka(u nas bedzie ze wzgledów estetycznych i romantycznych) Tylko! W mojej okolicy nie ma gazu ziemnego,zastanawiam się nad zbiornikiem na propan wkopanym w ziemie,bo pewnie kiedys ten gaz i do nas zawita biorac pod uwage to ile nowych domow sie tam buduje,a przerobka pieca z propanu na ziemny to nie sa jakies kosmiczne kwoty. Za takim rozwiazaniem przemawia mi czystosc,wygoda obsługi i oszczednosc miejsca w kotłowni którą mógł bym przeznaczyc na spirzarnie dla żony, ale jak zwykle na przeszkodzie stoja koszty ogrzewania propanem. W tym wypadku Eco Groszek wypada na plus! Może ktoś doradzi jakie rozwiązanie było by najlepsze pod wzgledem ekonomicznym i urzytkowym. Za wszelkie opinie i porady bede wdzięczny!!!
  7. Wiaj :!: Tak trzymaj,nie słuchaj jak ci ktos mówi ze nie dasz rady bo kto ma dac jak nie Ty :!: My z żoną zaczynaliśmy budowe w zeszłym roku,w lipcu i było super,pamietam jek dziś jak chodziliśmy po działce planując gdzeie co bedzie,jakie bedą okna,jakie ściany, gdzie jakie meble poustawiamy W tym roku jesteśmy na etapie wznoszenia ścian parteru,materiał mamy juz zapłacony,ekipa umówiona,czekamy tylko na dostawe z hurtowni. Do tej chwili było miło,a teraz życie: Nie kupowalismy materiałów w zeszłym roku bo miała być zima i miały troche stanieć(taki był plan) a zima swoje i na materiałach na ściany stracilismy jakieś 30%,na dachówce 30%,drewno na więżbe podrożalo o 20%,jedyne co udało nam sie jeszcze kupić przed podwyżką to okna dachowe a jesteśmy dopiero na etapie wznoszenia ścian.Ręce opadają Ale przychodzi czas ze ide se wieczorem z żoną na budowe , patrzymy na te nasze wypociny które z dumą nazywamy domem i serce się raduje, że na przekór wszystkiemu i wszystkim jakoś powolutku to sie kręci,każda zdobyta cegła,wywalczony rabat daje nam siłe na dalszą budowe. Zyczymy ci aby i twoja budowa mimo wszelkich kłopotów i przeciwności (złośliwości) dawała ci tyle radości w tych tak trudnych dla nas BUDOWLAŃCÓW czasach, trzymamy kciuki :!: :!: :!:
  8. Witam, kupilismy z zoną beton komórkowy z czech 240/300/500 klasa 600, płacilismy 9.60zł brutto z dostawą na budowe, Rejon Śląsk, ale juz podrozal o 1.60zł brutto bo polacy już i tam emigruja za materiałami. Co do zakupów w kraju to ceny nie są wiarygodne bo cene liczą z dnia odbioru od producenta więc to co komus wyliczaja na składach to jest Bajka,poniewarz producenci zmieniaja ceny co miesiac!!! I jezeli ktos ma odbiór materiału z terminem 2 miesięcy to niech sie nie zdziwi jak dostanie zimny prysznic przy faktórze Kupowaliśmy w Czechach bo mozna zrobic przedpłate i jest gwarantowana cena nie to co u nas w kraju ,wolna amerykanka pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...