Skocz do zawartości

podróżnik

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez podróżnik

 1. Koszt robocizny przy dachówce ceramicznej jest inny niż przy blachodachówce.
 2. Jeżeli zamierzasz wykonać dach z blachodachówki to wydaje mi się, że powinno spokojnie starczyć.
 3. Jestem na etapie rozmyślania jaki materiał na ogród zimowy będzie najlepszy. Na przeszklenia już wiem. A z czego wykonać konstrukcję?
 4. Zastanawiam się czy zaczynać budowę jesienią? Czy to się wogóle opłaca czy poczekać do następnego roku?
 5. Nie ma to jak w Afryce. Słyszałam, że tam jak się młodzi pobierają to na następny dzień cała wioska na kacu oczywiście ;P buduje młodym osobny dom. Tam to jest dobrze od razu po ślubie (dodam, że budują go w jeden dzień) mieć własny dom i nie trzeba nie martwić o nic, ani o pieniądze, ani o robotników czy zastanawiać się czy skończą przed zimą czy dopiero w przyszłym roku. Pozatym mają lepszy bo cieplejszy klimat od nas. Tam żyją bezstresowo!
 6. Teraz wszystko kręci się wokół pieniędzy. Jak ma się kasę to można dobierać i zmieniać fachowców tak żeby dom był porządnie wykonany jak z bajki. Jak jedni coś spartolą to drudzy do poprawią. To jest budowa bez stresu.
 7. Przecież ten styropian nie jest taki gruby. Ktoś kto to wymyślił musiał zdawać sobie sprawę z tego. Co do tynku pewnie daję się zwykły jak na ściany wewnętrzne, ale z siatką jak na zewnętrznych. Szafki kuchenne można powiesić na dłuższych kołkach. Chociaż do takich rzeczy sam nie dał bym krótszych niż 5cm.
 8. Czy znacie jakiś program, żebym mogła zaprojektować sobie wnętrze domu, a konkretnie kuchnię. Chodzi oczwiście o wersję demo lub darmową. Miałam do czynienia z programem ze strony IKEI, ale jest on niewystarczający do moich potrzeb, pozwala na stosowanie tylko mebli z tego sklepu bez możliwości manewru. Program ten zawiera kilka błędów, np. chciałam postawić kuchenkę na podłodze, a on "powiesił" mi ją na wyskości 20 cm i nic się nie dało z tym zrobić.
 9. Niedawno kupiłam działkę i zamierzam rozpocząć budowę. Sąsiad zakomunikował mi dzisiaj, że zamierza kupić sobie 7 koni i rozpocząć ich chowanie tuz przed moim płotem i oknami!! Lubię konie, ale nie chciałabym czuć ich przez cały czas i odganiać się od much. Sąsiad ma działkę o rozmiarach 40 x 90m. Czy on może tam sobie zrobić małą stadninę? W jakich przepisach mogę sobie na temat poszukać? Jakieś odległości od płotu, okien itp. Nie podoba mi się to, ale on juz powiedział, że to jego i może sobie robić, co mu się podoba. Nie chce mu zaglądać przez plot, ale ten przyszły smród mnie dobija. Proszę o odpowiedź
 10. Chciałabym Wam pokazać kilka zdjęć związane z budowlanką rodem z Indii. Warto zaznaczyć, że wiele tych rozwiązań ma swoje uzasadnienie ze względu na np. klimat tam panujący. Tutaj widzimy kanalizację, która moim zdaniem nie musi być umieszczona wewnątrz budynku, bo nie tam mrozów i rury nie popękają. Rusztowanie System przeciwpożarowy ...i wysokiej klasy przyłącze energetyczne
×
×
 • Utwórz nowe...