Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

RoTo3

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O RoTo3

 • Ranga
  Początkujący
 1. A co mnie to obchodzi? Nie jestem geodetą. Mam na mapie konkretne rzędne i nie wnikam czy układ jest z Kronsztad czy z Pcimia. W omawianym przypadku nie ma to absolutnie żadnego znaczenia i nic nikomu nie miesza. Rzędne są czytelne i spełniają swoją rolę. Ale częściowo sam jestem sobie winien. Gdybym nie napisal zbyt szczegółowo to byś mi nie wyskoczył z lekcjami geografii i spokojnie czekałbym na merytoryczną odpowiedź. Myślę że nie ma co dalej drążyć OT, bo w Warszawie jest jak jest i oficjalną podstawą rzędnych na mapach do celów projektowych jest poziom Wisły. Żeby nie robić zamieszania trzymajmy się tego. Zostaje mi wiec ok głębokości 1,9m na 120m. To jakieś 1,6% spadku. Obawiam się że może być za mało.
 2. No tak, ale przecież kanaliza z domu wychodzi z jakieś 0,5-1 m poniżej gruntu żeby nie przymarzło to co tam płynie . Są chyba na to jakieś normy. Zostaje wiec realnie z 1,5-1,8m spadku na 120m a to już będzie poniżej 2%. Da sie coś z tym zrobić?
 3. Po to, że nie lubię sobie utrudniać życia, a tak sie to u mnie przedstawia na mapach. NIE MA innej rzędnej w innej skali odniesienia na mapach do celów projektowych uzyskiwanych ze składnicy map. Skoro MPWiK czy geodeci na tym pracują to chyba oczywiste, ze nie będę mówił do nich po marsjańsku i podawał wysokości w innym systemie. Takie są wymagania urzedowe czy Ci się to podoba czy nie wiec Twoje rady o liczeniu rzędnej n.p.m. niczego nie wnoszą a mogą jedynie spowodować problemy. Jeśli jednak nie ogarniasz sprawy, zadam pytanie inaczej Czy różnica w wysokości terenu 2,4m na długości ok 120m technicznie tzn. z zachowaniem odpowiedniego spadku , z uwzględnieniem przemarzania terenu , pozwoli na podłączenie sie do kanalizacji?
 4. Masz może coś bardziej merytorycznego do dodania? Jeśli nie, to poczytaj: http://www.budkom.pl/projekty/wisla.htm http://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_wysokości_Zero_Wisły Mam nadzieję że nie będziesz odwracał Wisły kijem i poprawiał urzędowych map geodezyjnych bo coś tam niedosłyszałeś na geografii
 5. Witam, Mam w drodze kanalizację. Z mapy geodezyjnej odczytałem rzędne kolektora 7,17/3,97 Chodzi tu prawdopodobnie o wysokość włazu studzienki w ulicy 7,17m nad poziom Wisły i wysokość zagłębienia kolektora 3,97m nad poziom Wisły. Działka do której chcę doprowadzic kanalizację leży 120m od kolektora i ma rzędną 6,4m Wiec przyjmuję ze to znaczy 6,4m nad poziom Wisły. Czy mając takie można określić techniczną możliwość pobudowania przyłacza do kanalizacji i jego orientacyjny koszt?
 6. To nie jest miarodajne. Jeśli pomiary byly wykonane w/g tego co jest w ewidencji gruntów to moze być to niewłaściwy pomiar. Jeśli natomiast pomiar potwierdził to co jest w księdze wieczystej to jesteś na prawie. Ale samemu nic nie rób. IMHO czeka Cię procedura rozgraniczenia przez geodetę. Do ugody w czasie rozgraniczenia - mającej moc ugody sądowej -zapewne nie dojdzie wiec sprawa wyląduje w sądzie. Sąd wtedy opiera sie na dokumentacji. Jeśli w ksiedze wieczystej Twojej i sąsiada są zbieżne informacjie i to takie które potwierdzą Twoją wersję to sąd orzeknie na Twoją korzyść. Ćwiczyłem to osobiście pare lat temu. Przejąłem działkę po rodzicach, wymierzyłem a sąsiad powiedział STOP. Przed sadem wygrał bo mój geodeta mierzył w/g danych z ewidencji gruntów. Ewidencja jak sie okazało była robiona po łebkach a w ksiedze wieczystej zachowały sie dokumenty z tzw "komasacji" czy "scalenia" - nie pamiętam już dokładnej nazwy- które trochę inaczej określały granice. Być moze trzeba będzie ustanowić służebność przejazdu/przechodu Sprawdź też czy sąsiad nie zasiedział działki w złej wierze. Potrzeba 30 lat władania jak właściciel i udowodnienia tego np świadkami, remontem tego płotu...
×
×
 • Utwórz nowe...