Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

bryan71

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez bryan71

 1. Dziękuje za post, Może to pytanie nie do końca na miejscu ale ile w przybliżeniu może kosztować taki projekt wykonany przez konstruktora i kogo najlepiej szukać do jego wykonania? Co do wykonawcy, robocizny i materiału to mam jakieś wyobrażenie
 2. Co do dorabiania to tutaj są same pustaki, brak wieńca także taka doróbka rozumiem ze musiałaby się wiązać z remontem całego dachu czego chce uniknąć, wzmocnienie ścianek kolankowych bez tego jest chyba niewykonalne? "4c Jeśli ścianki kolankowe wymurowano beż żadnego kotwienia ze stropem, można się jeszcze ratować przez wykonanie stalowych odciągów łączących murłatę ze stropem" I to jest chyba najlepsza rada, dach ma 10.5 m szerokości, myślałem żeby co około 1.5m dać kotwę chemiczną w strop (jest tam wylewka-styropian-strop), średnica kotwy wybrać pręt gwintowany M12 lub M14 (twardość 8.
 3. Dzięki za post, Tregli brak, jest tam lany strop ze zbrojeniem (drut), czyli pozostają dwie opcje: - kotwa na wylot - dom po remoncie, raczej zbyt inwazyjna metoda, - kotwa chemiczna - wygląda że najlepsza opcja, pytanie jakich kotw użyć, co jaką odległość i w jaki sposób? Czy na środkowej (wysokiej) ścianie też ich użyć czy wystarczy przy ścianach kolankowych? Odnośnie za mocno podciętych kotw, czy może warto użyć łączników ciesielskich żeby trochę wzmocnić konstrukcje lub czegoś innego?
 4. Tak, te cztery pustaki to ścianka kolankowa, drut nie jest przymocowany do niczego a jedynie zaciśnięty wokół tych czterech pustaków, jest tak zrobione co około dwa metry po obu stronach dachu. Środkowa (wysoka) ściana na której opiera się wyższa strona dachu jest zrobiona podobnie, zaciśnięty wokół krokwi drut idzie pod pustakami na drugą stronę i przywiązany jest do murłaty od drugiej strony dachu, załączam zdjęcie: https://i.imgur.com/KB1hLzJ.png Strop żelbetowy.
 5. Dzień dobry, W jaki sposób najlepiej byłoby dodatkowo zabezpieczyć dach (bez wieńca) przed mocnym wiatrem? Dom z 1995r, dach dwuspadowy, spad ma około 18 stopni, murłata jak widać na zdjęciach położona jest na czterech pustakach i dodatkowo zabezpieczona drutem co około dwa metry (jak widać na zdjęciach), krokwie co metr, brak kotw. Na dachu planuje założyć instalacje solarną na stelażu (dwa panele, każdy o wymiarach 2 x 1.2 m) co będzie dawało dodatkowy opór wiatru, Poniżej zdjęcia: https://i.imgur.com/IwsJjnS.jpg https://i.imgur.com/Ca4HLQw.jpg
×
×
 • Utwórz nowe...