Skocz do zawartości

HABA

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

HABA's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Teoretycznie można odlać zbiornik, który wytrzyma większy napór ziemi, jednak musiałby on mieć po protu grubsze ścianki, co wiązałoby się z większą ilością tworzywa zużytą na wyprodukowanie i większą ceną. Tak czy inaczej - gdyby ktoś potrzebował to temat jest do zrobienia. Co do reszty w tej kwestii, poprzednik zgrabnie ujął najważniejsze informacje - śmiało można się nimi sugerować.
  2. Koszt oczyszczalni biologicznej faktycznie jest odrobinę wyższy, ale warto zastanowić się nad kosztami eksploatacji. Ze względu na nowsze rozwiązania, oczyszczalnia biologiczna jest zdecydowanie tańsza w użyciu. W przypadku awarii i "zapchania się" drenażu, musimy liczyć się z kosztami jego ponownej aktywacji, które sięgają kwoty 400 złotych. Oczyszczalnia biologiczna jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu dla zwykłego użytkownika, także jej serwisowanie i stosowanie preparatów nie stanowi żadnego problemu. Przede wszystkim daje nam gwarancję lepiej oczyszczonych ścieków. Drenaż jest oczywiście tańszy, ale zdecydowanie bardziej awaryjny i mniej skuteczny. Budowa oczyszczalni to jednorazowo większy koszt. Można jednak starać się o dotację i zdecydować na nowsze rozwiązanie, które będzie bardziej skuteczne i wygodne. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach i budowie!
  3. Oczywiście, że to nie zbieg okoliczności. Jesteśmy polskim producentem przydomowych oczyszczalni ścieków, a na forum staramy się rozwiać wszystkie wątpliwości osób, które zastanawiają się nad montażem takich systemów. Staramy się służyć radą i przekazać jak największą ilość informacji, którą udało nam się uzyskać w trakcie zdobywania doświadczenia w zakresie POŚ.
  4. Jak wygląda kwestia dofinansowań na oczyszczalnie w Waszych gminach?
  5. Pytanie do użytkowników przydomowych oczyszczalni ścieków: jak to wygląda z Waszej strony? Jakie plusy i minusy zaobserwowaliście w trakcie użytkowania?
  6. Zmiękczacze wody, a konkretnie sól w nich używana, ZAWSZE wpływają negatywnie na florę bakteryjną - niezależnie od tego, co pisze producent oczyszczalni. Zmiękczacze wody można montować pod warunkiem, że te silnie zasolone popłuczyny nie będą trafiały do przydomowej oczyszczalni ścieków. W przeciwnym wypadku będą obniżały wydajność i żywotność układu oczyszczania. Wiemy z doświadczenia klientów
×
×
  • Utwórz nowe...