Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

lukas_

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lukas_

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany zewnętrzne domu. Zastanawiam się nad Porotherm 25 wienerbergera lub Kroterm 240/238 P+W. Wiem, że głównym wyznacznikiem branym pod uwagę podczas wyboru materiału jest współczynnik przewodzenia ciepła. W przypadku Porothermu to 1,03 W/mK natomiast Krotherm 0,38 W/mK. Z liczb tych wynika, że porotherm jest lepszy ? tz mniej ciepła ucieka z domu ? Co brać pod uwagę ? Co wybrać ? Patrzymy oczywiście również na ceny ( Porotherm 4,92, Kroterm 3,54 zł )
 2. Witam Jestem osobą fizyczną, w tym roku kupiłem działkę budowlana. Czy z racji tego dostane jakiś zwrot podatku przy rozliczaniu się za rok w urzędzie skarbowym ??
 3. widzę, że mój post to istne pole bitwy hhiihii :-)
 4. Powoli prace idą do przodu dostawy wody zapewnione, warunki zabudowy wypełnione, mapki do celów opiniodawczych i projektowych już mam, decyzja na usunięcie drzewa z działki jest :-) czekam tylko teraz na zapewnienie dostaw energii z energetyki. Wie ktoś ile to trwa od daty złożenia wniosku ?? W wodociągach czekałem ok tygodnia.
 5. Informacja z wodociągów W celu wydania zapewnienia na dostawę wody i odbiór ścieków należy: 1) Załączyć do wniosku dwie kserokopie mapy (ewidencyjnej, sytuacyjnej, opiniodawczej lub projektowej w skali 1: 500 lub 1:1000). Dodatkowo podmioty będące osobami prawnymi zobowiązane są dołączyć do wniosku kserokopię KRS. i jest to płatne ale nie wiem jeszcze ile.
 6. Ok dzięki za odpowiedź. Dziś zobaczę sobie co wymaga moja energetyka i wodociągi. A mapkę do celów projektowych już zamówiłam bo i tak będzie mi potrzebna.
 7. Tak mi powiedziano w UG, że oni muszą mieć pogląd na mapę. Okaże się jak tam pójdę, ale to dopiero jak będę miał mapkę.
 8. No tak ale najpierw muszę mieć mapę do celów projektowych aby załączyć ja przy składaniu wniosku o zapewnienie dostaw wody, prądu ( gazu nie ma )
 9. Dotarłem wreszcie do urzędu gminy i dowiedziałem się kilka rzeczy: 1) tak jak pisałem nie ma MPZP, obowiązują WZ. Tak tez dostałem wniosek o ustalenie warunków zabudowy do którego muszę dołączyć a) dwie kopie map ( do celów opiniodawczych lub projektowych ) b) zapewnienie dostaw wody c) zapewnienie dostaw energii Z racji tego ze moja działka znajduję się przy drodze powiatowej muszę złożyć wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych o " decyzję o lokalizacji zjazdu i dostępności do drogi publicznej " i z tym kompletem dokumentów muszę udać się do UG i oczekiwać na decyzję. Tak więc m
 10. Dokładnie tak to miałem na myśli
 11. dziękuję wszystkim za pomoc w poniedziałek pójdę do Gminy i o wszystko zapytam
 12. Jeżeli MPZP utracił ważność to rozumiem że go po prostu nie ma na chwilę obecną. WZ czyli warunki zabudowy tak ? :-) A w tym rejonie są tylko domki jednorodzinne więc żaden skład, magazyn nie wchodzi w grę bo działki są o podobnej powierzchni.
 13. Sprawdziłem wszytko i posiadam następujące dokumenty na obecną chwilę. 1) wypis z rejestru gruntów + wyrys z mapy 2) zaświadczenie w którym napisane jest że ta działka była przeznaczona pod zabudowę przemysłową,składy, magazyny, ( alternatywnie zabudowę mieszkaniową i rzemieślniczą) I dalej jest napisane że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego utracił moc z dniem 31 grudnia 2002 roku 3) akt notarialny 4) i jeszcze jeden dokument z sądu z Wydziału ksiąg wieczystych Dodam jeszcze że na chwilę obecną działka jest zakwalifikowana pod rolną o powierzchni 732 m2 Na mapce na czerwono z
×
×
 • Utwórz nowe...