Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

lukas_

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lukas_

 • Ranga
  Początkujący
 1. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany zewnętrzne domu. Zastanawiam się nad Porotherm 25 wienerbergera lub Kroterm 240/238 P+W. Wiem, że głównym wyznacznikiem branym pod uwagę podczas wyboru materiału jest współczynnik przewodzenia ciepła. W przypadku Porothermu to 1,03 W/mK natomiast Krotherm 0,38 W/mK. Z liczb tych wynika, że porotherm jest lepszy ? tz mniej ciepła ucieka z domu ? Co brać pod uwagę ? Co wybrać ? Patrzymy oczywiście również na ceny ( Porotherm 4,92, Kroterm 3,54 zł )
 2. lukas_

  PIT

  oki dziękuję
 3. lukas_

  PIT

  Witam Jestem osobą fizyczną, w tym roku kupiłem działkę budowlana. Czy z racji tego dostane jakiś zwrot podatku przy rozliczaniu się za rok w urzędzie skarbowym ??
 4. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  widzę, że mój post to istne pole bitwy hhiihii :-)
 5. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Powoli prace idą do przodu dostawy wody zapewnione, warunki zabudowy wypełnione, mapki do celów opiniodawczych i projektowych już mam, decyzja na usunięcie drzewa z działki jest :-) czekam tylko teraz na zapewnienie dostaw energii z energetyki. Wie ktoś ile to trwa od daty złożenia wniosku ?? W wodociągach czekałem ok tygodnia.
 6. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Informacja z wodociągów W celu wydania zapewnienia na dostawę wody i odbiór ścieków należy: 1) Załączyć do wniosku dwie kserokopie mapy (ewidencyjnej, sytuacyjnej, opiniodawczej lub projektowej w skali 1: 500 lub 1:1000). Dodatkowo podmioty będące osobami prawnymi zobowiązane są dołączyć do wniosku kserokopię KRS. i jest to płatne ale nie wiem jeszcze ile.
 7. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Ok dzięki za odpowiedź. Dziś zobaczę sobie co wymaga moja energetyka i wodociągi. A mapkę do celów projektowych już zamówiłam bo i tak będzie mi potrzebna.
 8. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Tak mi powiedziano w UG, że oni muszą mieć pogląd na mapę. Okaże się jak tam pójdę, ale to dopiero jak będę miał mapkę.
 9. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  No tak ale najpierw muszę mieć mapę do celów projektowych aby załączyć ja przy składaniu wniosku o zapewnienie dostaw wody, prądu ( gazu nie ma )
 10. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Dotarłem wreszcie do urzędu gminy i dowiedziałem się kilka rzeczy: 1) tak jak pisałem nie ma MPZP, obowiązują WZ. Tak tez dostałem wniosek o ustalenie warunków zabudowy do którego muszę dołączyć a) dwie kopie map ( do celów opiniodawczych lub projektowych ) b) zapewnienie dostaw wody c) zapewnienie dostaw energii Z racji tego ze moja działka znajduję się przy drodze powiatowej muszę złożyć wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych o " decyzję o lokalizacji zjazdu i dostępności do drogi publicznej " i z tym kompletem dokumentów muszę udać się do UG i oczekiwać na decyzję. Tak więc mapę do celów projektowych już zamówiłem i geodety ( czas oczekiwania ok 30 dni ) jak będę miał mapy to mogę ruszać dalej. Powoli oswajam się z tematem :-)
 11. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  dzin dybry :-)
 12. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Dokładnie tak to miałem na myśli
 13. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  dziękuję wszystkim za pomoc w poniedziałek pójdę do Gminy i o wszystko zapytam
 14. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Jeżeli MPZP utracił ważność to rozumiem że go po prostu nie ma na chwilę obecną. WZ czyli warunki zabudowy tak ? :-) A w tym rejonie są tylko domki jednorodzinne więc żaden skład, magazyn nie wchodzi w grę bo działki są o podobnej powierzchni.
 15. lukas_

  Zaczynamy bydowę - pytania

  Sprawdziłem wszytko i posiadam następujące dokumenty na obecną chwilę. 1) wypis z rejestru gruntów + wyrys z mapy 2) zaświadczenie w którym napisane jest że ta działka była przeznaczona pod zabudowę przemysłową,składy, magazyny, ( alternatywnie zabudowę mieszkaniową i rzemieślniczą) I dalej jest napisane że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego utracił moc z dniem 31 grudnia 2002 roku 3) akt notarialny 4) i jeszcze jeden dokument z sądu z Wydziału ksiąg wieczystych Dodam jeszcze że na chwilę obecną działka jest zakwalifikowana pod rolną o powierzchni 732 m2 Na mapce na czerwono zaznaczyłem działki które nie są zabudowane moja ma nr 400/12 Musze załatwić prąd, wodę, odrolnienie i pozwolenie na budowę tylko w jakiej kolejności ? Projekt chciałbym wybrać na końcu bo z tym będzie jak dla mnie największy problem. Mogę powiedzieć tylko, że chcę wybudować domek jednorodzinny z zagospodarowanym poddaszem o powierzchni łącznej ok 170-180 m2 i do tego wolnostojący budynek gospodarczy na dwie bramy garażowe.
×